۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » سیاسی
  • شناسه : 294076
  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
برجام در حد خیانت به ملت بود/ کسی که بیانیه شورای ائتلاف را داد خود مسئول ستاد یکی از کاندیداها بود
برجام در حد خیانت به ملت بود/ کسی که بیانیه شورای ائتلاف را داد خود مسئول ستاد یکی از کاندیداها بود
در دومین مناظره انتخاباتی دانشگاه فرهنگیان بوشهر؛

برجام در حد خیانت به ملت بود/ کسی که بیانیه شورای ائتلاف را داد خود مسئول ستاد یکی از کاندیداها بود

دومین مناظره کاندیداهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه بوشهر، گناوه و دیلم در پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان بوشهر با حضور برخی از نامزدهای انتخاباتی برگزار شد.

به گزارش دانشجونیوز؛ دومین مناظره کاندیداهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه بوشهر، گناوه و دیلم در پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان بوشهر با حضور برخی از نامزدهای انتخاباتی برگزار شد.

در این مناظره آقایان اسکندر بهروزی، حسین حیدری و مسعود شیرافکن حضور یافتند. آقای علی جمالی که دیروز نتوانسته بود حضور یابد امروز به مناظره آمده بود. شیرافکن با بیست دقیقه و بهروزی با چهل دقیقه تاخیر به سالن مناظره آمدند.

حسین حیدری در مورد شفافیت آرا و اموال اعلام موافقت کرد. مسعود شیرافکن با اعلام اینکه داشتن ثروت از راه حلال اشکال ندارد با هر دو شفافیت اعلام موافقت کرد. علی جمالی نیز نوع شفافیت مالی را حاوی اشکال دانست و با شفافیت اموال اقوام درجه یک و شفافیت در مدرک تحصیلی، شفافیت در ارتقا مدیریتی و شفافیت در آرا اعلام موافقت کرد.

اسکندر بهروزی نیز شفافیت آرا نمایندگان را  دارای درجه بندی دانست و معتقد بود برخی از مسائل را مردم ندانند بهتر است مثل مسائل طبقه بندی شده، حوزه سیاست خارجی یا تهدیدهای نظامی اما در سایر موارد قائل به شفافیت است.

علی جمالی در مورد تخصیص ارز دولتی به کالاها گفت: بودجه ۹۹ بر روی چهار محور بسته شده است اما منابع ارزی کم است و دلارهایی که وارد کشور می شود بسیار ناچیز است. ارز دولتی باید بر روی کالاهایی که با معاش مردم در ارتباط است باشد.

جمالی افزود: وقتی ارز دولتی در دست افرادی خاص باشد باعث بوجود آمدن سرطان اقتصادی در کشور می شود. برای رفع این مشکل به کار انداختن قانون جدید بانکداری و استقلال بانک مرکزی را پیشنهاد میکنم چرا که بانک مرکزی نباید خزانه دولت باشد.

وی اظهار داشت: اصل ۴۴ مربوط به خصوصی سازی درست اجرا نشده و نقد جدی به آن وارد است. نتیجه خصوصی سازی شد حاکمیت مجموعه های عمومی و نهادهای نیمه دولتی بر نهادهای دولتی که این مشکل در آموزش هم اتفاق خواهد افتاد. خصوصی سازی که با تغییر مالکیت نباشد می شود خصولتی سازی.

حسین حیدری دیگر نامزد انتخابات مجلس در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی در مورد سیاست خارجی دولت بیان کرد: در مقابل دشمن باید اقتدار داشته باشیم که اگر اقتدار خود را حفظ می کردیم دشمن ما جرات نمی‌کرد در کشوری ثالث سردار سلیمانی را ترور کند.

حیدری در مورد نحوه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرد: در آموزش و پرورش زیرساخت ها و نگرش ها باید تغییر کند. تعداد بالای فارغ التحصیل های بیکار نتیجه ضعف در سیستم آموزشی و عدم استعدادیابی است.

وی خاطرنشان کرد: در شورای ائتلاف میثاق نامه را امضا کردم اما قید کردم که نگاه نباید بالادستی باشد و باید در استان تصمیم گرفته شود. کسی که بیانیه شورای ائتلاف را داد خود مسئول ستاد یکی از کاندیداها بود.

مسعود شیرافکن گفت: کشور را گران اداره می کنیم  سرانه مصرف بالایی داریم اما نباید مردم را مقصر بالا بودن مصرف معرفی کنیم. در گرانی بنزین هم ابتدا باید ساختار داخلی را اصلاح کنیم بعد صرفه جویی را انتظار داشه باشیم چون خودروهای ما مصرف بالایی دارند.

شیرافکن ادامه داد: گران کردن بنزین کاری فوق العاده بی برنامه بود و برخورد برخی مسئولین که “ما مطلع نبودیم” و “صورت جلسه را بدون خواندن امضا کردیم” هم صحیح نبود.

وی اظهار کرد: با خصوصی سازی مدارس مخالفم این که برخی مدارس امکانات بالایی داشته باشند. نباید برخی که پول بیشتری دارند از امکانات و کیفیت تحصیلی بیشتری برخوردار شوند.

اسکندر بهروزی بیان کرد: به حال نظام آموزش و پرورش باید چاره ای اندیشید. وضعیت مرتبط با حقوق یا رفاه معلمان تاسف بار است و نباید برخی مجموعه ها از جایگاه بالاتری نسبت به شغل معلمی برخوردار باشند.

بهروزی در مورد FATF و برجام گفت: خواسته رهبری تصویب برجام نبود و نباید در بیست دقیقه تصویب می شد در حالی که برخی مفاد آن نیاز به ترجمه دقیق تر داشت. این قرارداد همه چیز ملت بود و بیست دقیقه حتی برای خواندن متن آن هم کافی نبود و شاید در حد خیانت به ملت بود.

در این مناظره میثاق نامه ای با محوریت شفافیت در ده بند تنظیم شده بود که جمالی گفت با وجود شفاف نبودن بعضی از بندهای آن ولی امضا میکنم.

جمالی در این خصوص با بیان اینکه همیشه دانشجویان در تنظیم چنین متن هایی با مشکل مواجه هستند، با اعتراض مجری برنامه با بیان وجود کار کارشناسی و دقیق روی سوالات و میثاق نامه، مواجه شد.

 

شیرافکن و اسکندری با مفاد میثاق نامه اعلام موافقت کردند ولی حیدری درخواست وقت تا پایان برنامه کرد که در پایان، برگه امضا شده میثاق نامه را تحویل مسئولان برنامه نداد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*