۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها » فرهنگی
  • شناسه : 294113
  • ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
  • نویسنده : فاطمه تاجیک
اسلام آمریکایی تفکری است که به خانه ها رخنه کرده
اسلام آمریکایی تفکری است که به خانه ها رخنه کرده
به وقت کتاب

اسلام آمریکایی تفکری است که به خانه ها رخنه کرده

جدال دو اسلام کتابی است اثر انجمن فرهنگی هنری شهید بهروز محمدی، پیرامون جلد 21 صحیفه امام که جدال اسلام ناب محمدی با اسلام آمریکایی را به تصویر می کشد.

جدال دو اسلام کتابی است اثر انجمن فرهنگی هنری شهید بهروز محمدی، پیرامون جلد ۲۱ صحیفه امام که جدال اسلام ناب محمدی با اسلام آمریکایی را به تصویر می کشد. حتما تاکنون کلمه اسلام آمریکایی به گوشتان خورده است.

اصطلاح اسلام آمریکایی را اولین بار امام بزرگوار، خمینی کبیر انقلاب به کار بردند: «مردم ما بر علیه ظلم و تحجر قیام کردند و فکر اسلام ناب را جایگزین اسلام سلطنتی، اسلام سرمایه داری و در یک کلمه اسلام آمریکایی کردند.»

اسلام آمریکایی تفکری است که امروزه نرم نرمک به خانه هایمان رخنه می کند و تعریفمان از اسلام را محدود به احکام فردی می کند. اینگونه است که عدالت جهانی کم کم رخت بر می بندد و اسلام بدون ظلم ستیزی که معنایی ندارد رواج می یابد.

برشی از کتاب را در پایان می آوریم:

بزرگترین فرق روحانیت و علمای متعهد اسلام با روحانی نماها در همین است که علمای مبارز اسلام، همیشه هدف تیرهای زهرآگین جهانخواران بوده اند و اولین تیرهای حادثه، قلب آنان را نشانه رفته است.

ولی روحانی نماهای در کنف حمایت زرپرستان دنیاطلب، مروج باطل یا ثناگوی ظلم بوده اند. تا به حال یک آخوند درباری یا یک روحانی وهابی را ندیده ایم که در برابر ظلم و شرک و کفر، خصوصا در مقابل شوروی متجاوز و آمریکای جهانخوار ایستاده باشد.

همانگونه که یک روحانی وارسته عاشق خدمت به خدا و خلق خدا را ندیده ایم که برای یاری پا برهنگان زمین، لحظه ای آرام و قرار داشته باشد و تا سر منزل جانان علیه کفر و شرک مبارزه نکرده باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*