۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » ایران و جهان » خبر وسط » سلامت باشید » یادداشت
  • شناسه : 294457
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
  • نویسنده : پریسا اندیده
مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد…!
مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد…!
یادداشت دانشجویی؛ پریسا اندیده

مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد…!

خبرهای ارسال محموله کمک به ایران از سوی سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس برای مقابله با ویروس کرونا، با نارضایتی کاربران و فعالان مجازی ایران همراه بود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ خبرهایی مبنی بر ارسال محموله کمک از سوی سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس برای مقابله با کرونا به تهران رسیده است. خبرهایی که با نارضایتی کاربران و فعالان مجازی ایران به دلیل عدم سابقه پاک کمک های این کشورها حکایت می کند.

لندن_ایرنا: سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان روز دوشنبه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام همبستگی با قربانیان ویروس کرونا در ایران، از ارسال کمک های پزشکی و مالی به کشورمان برای مقابله با شیوع سریع این ویروس خبر دادند. این سه کشور اروپایی همچنین متعد شده اند که حدود ۵ میلیون یورو از طریق سازمان بهداشت جهانی و سایر آژانس های بین المللی برای ایران ارسال کنند.

این تیترهای خبری را در حالی می خوانیم که این سه کشور همان هایی هستند که در همین ماه های اخیر با عدم تعهد به مفاد برجام، ایران را در این توافق نامه تنها گذاشتند. حتی در ترور شهید سلیمانی به حمایت از قاتل این شهید بزرگوار پرداختند و در تمام تحریم ها علیه ایران، دوست و همراه آمریکا هستند. حتی داروی بیماران سرطانی را از ایران دریغ کردند.

دیگر خاطرات تلخ فاکتورهای انعقادی آلوده به «اچ آی وی» اهدایی از سوی فرانسه به بیماران هموفیلی و بمب های شیمیایی آلمان که در ۸ سال دفاع مقدس در اختیار صدام بود را هم نادیده بگیریم؛ چطور تصوری نسبت به انگلیسی داشته باشیم که در همین شلوغی های دی ماه، سفیر این کشور شخصا با حضور در تجمعات نقش رهبری ناآرامی ها را به عهده داشت که دستگیر شد.

نسبت به نیت این ۳ کشور چه تصوری می توانیم داشته باشیم؟! از قراردادهای خودروسازی با شرکت های فرانسوی رنو و پژو و یا قرارداد با توتال چه ثمره ای داشتیم؟! از تاریخ باستانی نمی گوییم… تنها به اتفاقات همین ماه های اخیر اشاره می کنیم. آیا با چنین سابقه سیاهی از کمک و نیت این ۳ کشور انتظار دوستی از آنان حماقت نیست؟!

قبول! زود قضاوت نمی کنیم ولی اگر این کمک ها به فاجعه رسید، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟! آیا کسانی که در برجام بدون هیچ تضمینی ثروت هسته ای کشور را به باد دادند می توانند سلامت این کمک های پزشکی از سوی این ۳ کشور را تضمین کنند؟ آیا به تضمین افرادی که حتی پاسخگوی مسئولیت های خود نیستند می شود اعتماد کرد؟!

به کمک احتیاج دارد ایران… درک می کنیم اما این دست خیری که به ظاهر دراز شده همیشه خواهان نابودی ایران بوده… با این تصور چه کنیم؟! دقت کنیم…! مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد…!

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*