جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
7 شوال 1441
Friday, 29 May , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » ایران و جهان » خبر وسط » دانشگاه ها » سیاسی » گزارش » یادداشت
  • شناسه : 294445
  • ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
  • نویسنده : نازیلا رستمی
گویا انسانیتمان نم کشیده…!
گویا انسانیتمان نم کشیده…!
یادداشت دانشجویی؛ نازیلا رستمی

گویا انسانیتمان نم کشیده…!

فریاد مظلومی مسلمانان هند از قانون تبعیض آمیز «اعطای شهروندی» در حالی به گوش می رسد که کمترین واکنشی از سوی مدعیان حقوق بشر صورت نگرفته است.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ مسلمانان هند دست به اعتراضاتی زده اند که با قانون «اعطای شهروندی» به غیرمسلمانان مهاجر مخالف هستند. مجلس اعیان پارلمان هند در دسامبر سال ۲۰۱۹ لایحه «اعطای شهروندی» به غیرمسلمانان تصویب کرد. این قانون در حالی غیرهندی ها را به تابعیت می پذیرد که مسلمانان هندی را از این تابعیت منع می کند.

طبق این قانون مهاجران هندوها، سیک ها، بودایی ها، جین ها، پارسیان و مسیحیانی که قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴ یعنی از دی ماه ۱۳۹۳ از سه کشور پاکستان، بنگلادش و افغانستان به هند مهاجرت کرده اند، جزو شهروندان هند تلقی می شوند. این قانون در حالی غیرهندی ها را به تابعیت می پذیرد که مسلمانان هندی را از این تابعیت منع می کند.

این قانون تابعیت ۲۰۰ میلیون مسلمان هندی را مانع می شود و به معنایی واقعی یک قانون تبعیض آمیز است که عدم برابری ادیان مختلف را شامل می شود. میان این همه دلهره که نه تنها ایران که سراسر دنیا را پرکرده است، صدای مظلومیت مسلمانان هندی امانمان را بریده است که نتوانستیم تنها نظاره گر این همه جنایت ضدبشری باشیم.

میان تمام این درگیری ها، صحنه های ضرب و شتم مسلمانان مظلوم هند به حدی دلخراش بود که ما قادر به بیان این همه خشونت، تجاوز، قتل و کشتار نمی شویم. این خشونت ها میراث آن بی خدایانی است که انسانیت را از یاد برده اند؛ همان ها که با بی رحمی تمام کودک را با چوب و چماق و سنگ  و لگد می زدند…

آیا فریاد مظلومی و بی پناهی دختربچه ی مسلمان هندی را که زیر چماق ها و لگدهای تعدادی از هندوهای ضدبشریت له می شد را شنیده اید؟ آیا فیلم کمک و بی پناهی زنان مسلمان هندی را دیده اید؟! ما به مدعیان حقوق بشر غربی و آمریکایی کاری نداریم چرا که آن ها خیلی خوب انسانیت را با بی شرفی تمام اثبات کرد اند؛ حرف ما با مدعیان حقوق بشر ایرانی است…

آقایان کت و شلوار پوش دولتی کجایند؟ آیا بانگ مظلومیت به گوششان رسیده است یا هنوز در خواب صبح جمعه هستند؟! بیدارشان کنید جا نمانند… جناب وزیرخارجه هم لطف کردند و توئیت زدند؛ اما عجب توئیت درخشانی…! آنقدر درخشان بود که توانست سفیر کشورمان را در وزارتخانه هند دعوت کند!

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی نوشت: ایران موج خشونت های سازمان یافته علیه مسلمانان هند را محکوم می کند. ایران برای قرن ها دوست هند بوده است. از مقامات هندی می خواهیم که رفاه «همه» هندی ها را تضمین کنند و اجازه ندهند این آدم کشی بی معنا ادامه یابد. مسیر پیش رو باید براساس گفتگوی مسالمت آمیز و حاکمیت قانون باشد.

در حالی که مدیر کل سیاسی وزارتخانه هند با احضار علی چگنی سفیر ایران در وزارتخانه هند، ناخشنودی خود را به مواضع اتخاذ شده مقامات ایران در رابطه با درگیری های دهلی نو اعلام کرد. اون سلبریتی های وقیح کجا هستند؟ چرا صدایشان در نمی آید؟ آن مدعیان از جنس مردم کجایند؟ همان ها که می گفتند ما خودِ خودِ مردمیم…

آن مدعیان مردمی بودن، خیلی خوب مردمی بودنشان را اثبات کردند. حال با سر زیر برف کردنشان، کبک بودنشان را نیز اثبات کردند. مگر نمی گفتید ما مدعیان حقوق بشر هستیم؟ یا شاید این مسلمانان مظلوم هند، کوالا و کانگوراهای استرالیا نیستند که دلتان به حالشان بسوزد… خدا را شاکریم که بی شرفیتان را به ما اثبات کرد.

اگر دوباره تخریب ها شروع نمی شود که که ما کجا و مسلمانان هند کجا… آیا شایسته است که من و شمای مسلمان صدای مظلومیت و استغاثه مسلمانان مظلوم هند را بشنویم ساکت بنشینیم؟! گویا انسانیتمان نم کشیده…! آن هایی که منتظر بودند جنگلی آتش بگیرد تا دلسوزیشان گل کند و تصویر جک و جانوران را قاب بگیرند کجایند؟!

مدعیان مظلومیت حیوانات کجایند؟ آن هایی که دم از انسانیت و مسلمی می زدند کجایند؟! همان ها که همواه در بوق و کرنا می کردند که فلان جا را ببیند… ما کجا و آن ها کجا… تا توانستید با پروژه خود تحقیریتان دنیا را به لرزه در آوردید! شمایی که تا کوچکترین اتفاقی می افتاد، کشورهای اروپایی را نماد مسلمان واقعی می خواندید…

بس است دیگر این همه خودتحقیری…! اگر می خواهی بدانی مسلمان واقعی کیست گوش کن! پیامبر خوبی ها فرموده اند کسی که {شب را} صبح کند و نسبت به سرنوشت مسلمانان اهتمام به خرج ندهد، مسلمان نیست. در یکی از آیات قرآن  کسانی که نسبت به کمک به ستمدیدگان سکوت یا بی تفاوتی اختیار کرده اند ملامت می شوند.

حال ما منتظران، به امید ظهور دلخوشیم… آن ظهوری که مظلوم حق خود را از ظالم بازستاند و ما را همین دلخوشی بس است…! الهم عجل لولیک الفرج

انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*