۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » بیانیه » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 294537
  • ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
وزارت خارجه به انتشار پیام در فضای مجازی اکتفا نکند/ از مسلمانان هند حمایت می‌کنیم
وزارت خارجه به انتشار پیام در فضای مجازی اکتفا نکند/ از مسلمانان هند حمایت می‌کنیم
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی بوشهر؛

وزارت خارجه به انتشار پیام در فضای مجازی اکتفا نکند/ از مسلمانان هند حمایت می‌کنیم

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر در بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با مسلمانان هند، از وزارت امور خارجه خواستار اقدام موثر در احقاق حقوق مسلمانان بی دفاع هند شد.

به گزارش دانشجونیوز؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر در بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با مسلمانان هند، از وزارت امور خارجه خواستار اقدام موثر در احقاق حقوق مسلمانان بی دفاع هند شد. متن بیانیه به شرح زیر است:

“بسمه تعالی”
“مَن أصبَحَ و لَم یَهتَمُّ بأُمورِ المسلمینَ فَلَیسَ بمُسلمٍ و مَن یَسمَع رجلاً یُنادی یا لَلمُسلمین فَلَم یُجبهُ فَلیسَ بِمسلمٍ:کسی که شب را به صبح رساند و به امور مسلمانان اهتمام نداشته باشد مسلمان نیست و کسی که ندای فردی را که فریاد می‎زند‌ای مسلمانان به فریادم برسید، و پاسخش نمی‎گوید مسلمان نیست. “پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم ”

در روز هایی که فضای جامعه و هجمه رسانه ها تمام توجهات را معطوف به ویروس کرونا و آمار مرگ ناشی از آن نموده است، آمار کشتار وحشیانه ی خواهران و برادران مسلمان هندی ما توسط هندو های متعصب (هندوتوا) در پی اعتراض به تصویب قانون شهروندی و حضور رئیس جمهور آمریکا در هند روز به روز، رو به افزایش است.

با تصویب این قانون که ادامه پروژه ی اسلام ستیزی و با حمایت رژیم غاصب صهیونیستی همراه است، راه را برای اعمال خشونت علیه مسلمانان مظلوم هند باز کرده و شاهد آتش زدن خانه های آنان، تخریب مساجد و مغازه ها و فروشگاه ها هستیم.

با وجود این خشونت های ضد بشری، پلیس هند نه تنها عملکردی منفعلانه اتخاذ کرده بلکه با ورود رئیس جمهور آمریکا به هند، نیروی نظامی این کشور به مسلمانان معترض حمله و حدود ۵۰ نفر را به قتل رسانده است.

در فضایی که مدافعان کذایی حقوق بشر در مقابل این نسل کشی مسلمانان همچون جنایات قبلی در حق میانمار، یمن، نیجریه و فلسطین، سکوت مرگباری اختیار کرده اند و همچنین مسلمانان سازمان همکاری اسلامی به سرپرستی عربستان سعودی که بنا به منفعت خود و ترس از دست دادن اسلحه های آمریکایی، خود را به خواب زمستانی زده اند، از وزارت خارجه ی جمهوری اسلامی ایران، بنا به چشم انداز ایجاد تمدن نوین اسلامی و طبق اصل ۱۵۱ قانون اساسی (دفاع از حقوق همه مسلمانان جهان جزء یکی از اصول اساسی سیاست خارجه نظام اسلامی محسوب می‌شود.) و مطابق اصل ۱۵۴ قانون اساسی (نظام جمهوری اسلامی ایران، حمایت از مبارزات حق‌طلبانه مستضعفین جهان را آرمان خود می‌داند.)، توقع می رود در خصوص این جنایت سازماندهی شده و حمایت شده از جانب آمریکا و رژیم ملعون صهیونیستی اقدامی قاطع و مناسب کشور پرچم دار دفاع از مستضعفین داشته و تنها به انتشار پیامی در فضای مجازی فیلتر شده اکتفا نکنند! و نتیجه ی فشارهای قانونی و تلاش های دیپلماتیک خود را در اختیار ملت بیدار ایران قرار دهند.

بدینوسیله بنا به وظیفه ی انسانی و شرعی خود اقدام سخیف مظلوم کشی رخ داده در هند را محکوم و حمایت همه جانبه ی خود را از مستضعفین هند که نه تنها خواهر و برادر، بلکه جان ما هستند را اعلام نموده و تحقق وعده ی خداوند بر اساس آیه قرآنی “وَ نُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ” اراده و مشیت ما بر این قرار گرفته است که بر مستضعفین در زمین منت نهیم و آنها را مشمول مواهب خود نمائیم و آنها را پیشوایان و وارثین روى زمین قرار دهیم.” به آنها بشارت می‌دهیم.

همچنین به دولت هند توصیه میکنیم در مقابل این جنایات سکوت نکرده، پایه های حکومت خود را با ریخته شدن خون مظلوم متزلزل نکنند (دست خود را به خون مظلوم آلوده نکنند) و اقدام قانونی در مقابل این حرکت نژادپرستانه داشته باشند.

“و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون” و آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفر گاهی باز میگردند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*