جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
7 شوال 1441
Friday, 29 May , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » ایران و جهان » خبر وسط » دانشگاه ها » فرهنگی » گزارش » یادداشت
  • شناسه : 294560
  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
اینجا دیلم است؛ دیارِ دریا دلانِ جهادی…
اینجا دیلم است؛ دیارِ دریا دلانِ جهادی…

اینجا دیلم است؛ دیارِ دریا دلانِ جهادی…

با شیوع ویروس کرونا در کشور، مردم شهرستان دیلم با همکاری قشرهای مختلف مردمی، دست به همکاری جهادی برای مقابله با این ویروس زده اند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ با شیوع ویروس کرونا در کشور، شهرستان های استان بوشهر با همکاری قشرهای مختلف مردمی دست به همکاری همگانی زده اند تا بار دیگر عزم راسخ خود را برای مقابله با این ویروس نشان دهند. در این راستا الهام پوزش دانشجوی رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان بوشهر طی یادداشتی همکاری مردم شهرستان دیلم را یادآوری می کند.

ما فرزندان همت و باکری و هادی و زین الدینیم. ما از همان نسلیم که چندین سال پیش آن ها با دشمن می جنگیدند و امروز همه ی مردم با تمام توان دارند می جنگند. الان ما داریم می جنگیم نه با دشمنانی که به دنبال تسخیر کشورمان بودند بلکه با دشمنی که به دنبال تسخیر جانمان هستند. با دشمنی به اسم کرونا…

درست است که الان همه ی دنیا درگیر بیماری کرونا هست، درست است که همه ترسیده اند، خیلی ها جانشان را از دست داده اند ولی همه این ها هیچ کدوم باعث نشده که روحیه جوانمردی و ایثارگری در مردم ما از این بین برود. ما همدیگر را داریم این بیماری باعث شده که ما دوباره بهم نزدیک شویم و وحدتمان را حفظ کنیم.

کنار هم دست به دست هم و برای همدیگر کاری کنیم که این بیماری را شکست بدهیم. این روزها هر جای ایران از روستاهای کوچک تا شهرهای بزرگ مردم همگی کنار یکدیگر برای سلامتی هم نوعانشان دارند ایثار می کنند. امروز هم مثل گذشته مثل آن دوران هشت سال دفاع مقدس باز هم مردممان دارند دفاع می کنند.
یکی از این شهرها، دیار دریا دلان است. اینجا هم مثل خیلی از جاهای دیگر شروع کردند به دفاع… دفاع در برابر یک بیماری… اینجا همانند جای جایِ این سرزمین جوانان بیدار، دست به کارهای قشنگی زدند. جوانمردان هیئت شهید همت که حاضرند از سلامت خودشان برای سلامتی هموطنانشان بگذرند…

اینجا، همان جایی است که جوانانش دارند خرید لوازم مورد نیاز افرادی که ناتوان جسمی هستند و سالمندان و کسانی که برای پیشگیری، امکان خارج شدن از منزل را ندارند انجام می دهند. اینجا همان جایی است ک بچه های بسیج مسجد امام خمینی(ره) جهادی دارند معابر و محله ها را ضدعفونی می کنند.

اینجا همان جایی است که شیرزنانش از آسایش و خواب و راحتی خود و خانواده هایشان گذشتند و برای اولین بار کارگاه تولید ماسک را راه اندازی کردند. آری اینجا دیلم است؛ دیلمی با مردمانی دریا دل و با فرهنگ اصیل ایرانی که همیشه و در هر صحنه با جوانمردی تمام به میدان می آیند.

مردمان این دیار برایشان فرقی ندارد که دشمنانشان از انسان های دیگر باشد یا یک بیماری یا ویروس یا سیل و زلزله… هرکدام از این اتفاقات که بیفتد ما مردم این مرز و بوم تا آخرین نفس در کنار هم خواهیم ماند…

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*