یکشنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۹
3 صفر 1442
Sunday, 20 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها » فرهنگی » گزارش » یادداشت
  • شناسه : 294866
  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
  • نویسنده : زینب حسن پور
همه با هم تا شکست کرونا…
همه با هم تا شکست کرونا…

همه با هم تا شکست کرونا…

این روزها با همه گیر شدن کرونا ویروس و درگیر شدن کل کشور به نظر می آید که شرایط حال حاضر کشور مثل زمان جنگ شده است. همه مردم به گونه ای برای شکست کرونا کمک می کند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ این روزها با همه گیر شدن کرونا ویروس و درگیر شدن کل کشور به نظر می آید که شرایط حال حاضر کشور مثل زمان جنگ شده است. تا آنجا که هر کس به نوعی برای کمک به دیگران کاری انجام می دهد. در این راستا زینب حسن پور دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد برازجان طی یادداشتی کمک های امروز مردم را اشاره می کند.

با خودم فکر کردم مردم در آن زمان چه می کردند؟! آیا در خانه نشستند ببینند چه می شود و مسئولین چکار می کنند؟ البته که خیر… گروهی که توانایی جنگ داشتند راهی جبهه ها شدند وگروهی دیگر سلاح برداشتند و در پایگاه های بسیج سلاح بر دوش برای محافظت از شهر و روستاها شب ها تا صبح کشیک دادند.

گروهی به تولید و کسب و کار پرداخته تا چرخ مملکت بچرخد و محتاج بیگانگان نشویم و گروه دیگر… حتی زنان مشغول پشتیبانی و ارسال کمک به جبهه شدند. نان پختند لباس بافتند، غذا و مواد غذایی مورد نیاز را تهیه و به جبهه ارسال کردند. حتی گروهی مسئول شستن پتوهای خونی بیمارستان ها مخصوصا بیمارستان های صحرایی شدند.

برای کمک به کادر پزشکی بیمارستان ها که آن ها نیز به نوبه خود در حال خدمت به رزمندگان و مداوای آن ها بودند،  هرکس هر کاری توانست انجام داد تا زمانی که به پیروزی رسیدیم و دشمن را شکست دادیم. اکنون و در شرایط حال حاضر در مورد کرونا عده ای (پرستاران و پزشکان) که در خط مقدم جبهه هستند… وظیفه دیگران چیست؟ بنشینند که چه پیش می آید؟ خیر
باز هم همدلی، باز هم یکی شدن و باز هم احساس مسئولیت اقشار مختلف جامعه، جهادگران، بسیجیان، سپاه پاسداران، روحانیون، فعالان اجتماعی، حتی مردم عادی از پیر و جوان، چه زیبا در کنار هم گرد آمده اند تا این دشمن(کرونا) را شکست دهیم. از دوختن ماسک تا تهیه لباس و گان مخصوص پرستاران و پزشکان تا کمک به آن ها…

سم پاشی و گند زدایی شهرها و محلات و خانه ها… حضور در گروه های پایش ورودی شهر ها برای تب سنجی و جلوگیری از ورود بیماران به شهر و همکاری با مسئولین شهری از رئیس دانشگاه علوم پزشکی تا استاندار و فرماندار و شهردار و شورای شهر و همه و همه جمع شده اند، دست در دست هم بدون چشم داشت، جوش و جهادی به راه افتاده اند.

همه جمع شده اند تا به پیروزی نائل شویم و شهر و کشورمان را با رعایت بهداشت و انجام دستورات وزارت بهداشت از این ویروس منحوس پاک نماییم. کرونا اگر چه به دلمان زخم زد، اگر چه بیمارمان کرد، اما به ما و به دنیا آموخت که ما همان سربازان جان بر کف خط امام و رهبری هستیم که برای آزادی و آبادانی و پیروزی و نجات کشورمان شهید می دهیم .

ما شهید می دهیم اما مردانه می جنگیم در کنار هم مرد و زن، پیر و جوان، مسئول و غیر مسئول همه با هم تا شکست کرونا، ایستاده ایم…! به امید اینکه سال جدید را عاری از هر نوع بیماری و دردی در صحت و سلامتی آغاز نماییم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*