۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 295190
  • ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
فعالیت ۶۴ کارگاه جهادی تولید ماسک/ ۲۵۰۰ جهادگر بسیجی به سیل‌زدگان جنوب استان بوشهر خدمت‌رسانی می‌کنند
فعالیت ۶۴ کارگاه جهادی تولید ماسک/ ۲۵۰۰ جهادگر بسیجی به سیل‌زدگان جنوب استان بوشهر خدمت‌رسانی می‌کنند
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر:

فعالیت ۶۴ کارگاه جهادی تولید ماسک/ ۲۵۰۰ جهادگر بسیجی به سیل‌زدگان جنوب استان بوشهر خدمت‌رسانی می‌کنند

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: خدمات تخلیه‌ آب از منازل و معابر، تخلیه امکانات و لوازم وسایل خانوار ها، اسکان موقت در چادر، تهیه و توزیع غذای گرم توسط حدود ۲۵۰۰ نفر جهادگر به مناطق سیل زده جنوب استان در حال انجام است.

به گزارش دانشجونیوز؛ سرهنگ ذوالفقار عباسی فرد مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در مقابل با ویروس کرونا توسط مجموعه بسییج و سپاه استان گفت: ساماندهی و سازمان‌دهی جوانان محله ها با محوریت پایگاه های بسیج، در قالب گروه های جهادی جغرافیا محور و محله محور از مهم ترین فعالیت ها بوده است.

عباسی فرد اظهار داشت: آگاه سازی و اطلاع رسانی اهالی محله های شهرها به طریق مختلف در خصوص رعایت اقدامات بهداشتی و درمانی، سازماندهی اقشار مختلف مردم (مهندسین، پزشکان، فرهنگیان، طلاب و…) در گروه های جهادی جهت بهره گیری از توان آنان، تعامل با دستگاه های اجرایی مختلف برای بهره گیری از توان و ظرفیت های آنان نیز در دستور کار بوده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر افزود: راه اندازی کارگاه های تولید ماسک توسط گروه های جهادی مردمی با محوریت پایگاه ها و حوزه های بسیج، ضد عفونی، گند زدایی و رفع آلودگی مراکز عمومی (پارک ها، پمپ بنزین ها، خود پرداز های بانک و…) مراکز بهداشتی (بیمارستان ها و درمانگاه ها)  مراکز فرهنگی و مذهبی در سطح محله ها و مراکز شهر ها، کمک و کنترل ورود و خروج مراکز شهرستان ها، شهر ها و روستا ها بخشی از اقدامات بسیج و سپاه بوده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۶۴ کارگاه تولید ماسک با تولید روزانه ۴۲۶۰۰ عدد فعال بوده است که طی ۱۰ روز گذشته ۴۲۶۰۰۰ عدد ماسک توسط گروه های جهادی در استان تولید کرده اند. تعداد افراد فعال در هر کارگاه تولیدی ۱۵ الی ۲۰ نفر است که در مجموع ۱۲۸۰ نفر می باشند.

ذوالفقار عباسی فرد عنوان کرد: بسته بندی و توزیع بیش از ۴۲۰۰ بسته معیشتی به ارزش تقریبی هر بسته ۵۰۰ هزار تومان در مجموع رقمی به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بین خانواده های کم برخوردار و نیازمند و کارگرانی که امکان حضور در محل کار برایشان مقدور نبوده است از دیگر خدمات بسیج و سپاه در این ایام جهت کاهش تبعات اقتصادی این ویروس بر این قشر  می باشد.

عباسی فرد خاطرنشان کرد: بسیج و سپاه در طرح غربالگری ویروس کرونا فعالیت دارد که روزانه بیش از ۱۷۰ نفر شامل پزشک، پرستار، بهیار، کارشناسان بهداشت توسط بسیج ساماندهی و در مراکز درمانی در حال ارائه خدمات هستند.

وی با اشاره به حضور فعال در خدمات رسانی به سیل زدگان شهرستان های جنوب استان اظهار داشت: تخلیه‌ آب از منازل و معابر، تخلیه امکانات و لوازم وسایل خانوار ها، اسکان موقت در چادر، تهیه غذای گرم و توزیع بین آنان و در نهایت باید گفت که این اقدامات توسط  بیش از ۱۰۰ گروه جهادی ۲۰ نفره که حدود ۲۵۰۰ نفر می باشند در مناطق سیل زده در حال خدمت رسانی می باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*