۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 295223
  • ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
  • منبع : خبرگزاری فارس
بیش از ۳۶ میلیارد تومان خسارت سیل به کشاورزی جنوب استان برآورد شد
بیش از ۳۶ میلیارد تومان خسارت سیل به کشاورزی جنوب استان برآورد شد

بیش از ۳۶ میلیارد تومان خسارت سیل به کشاورزی جنوب استان برآورد شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر با اشاره به خسارت سیل و تگرگ به اراضی و محصولات کشاورزی شهرستان‌های جنوبی استان گفت: برآورد اولیه حاکی است افزون بر ۳۶۳ میلیارد ریال به کشاورزی خسارت وارد شده است.

به گزارش دانشجونیوز؛ محمدتقی منوچهری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جاری شدن سیل و بارش تگرگ در ۲ روز گذشته در استان بوشهر اظهار داشت: بارش باران شدید همراه با تگرگ به اراضی و محصولات کشاورزی خسارت وارد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه به ۸۱۰ هکتار اراضی کشاورزی، باغات مرکبات و زیتون شهرستان جم خسارت وارد شد خاطر نشان کرد: بارش تگرگ به باغات مرکبات و زیتون جم به میزان ۳۵ درصد خسارت وارد کرد.

وی میزان خسارت وارد شده به باغات مرکبات و زیتون جم را ۳۵۱ میلیارد ریال دانست و بیان کرد: در بارش ۲ روز گذشته به ۸۱۳ هکتار اراضی گندم، جم دیم و محصولات گوجه فرنگی خسارت وارد شد.

منوچهری با اشاره به خسارت به ۸۰۰ هکتار اراضی جو و گندم دیم و ۱۳ هکتار اراضی گوجه فرنگی خاطر نشان کرد: میزان خسارت وارد شده به اراضی گندم، جو دیم و گوجه فرنگی شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر ۷ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی، از تلف شدن ۱۶۰ دام کوچک خبر داد و افزود: در سیل ۲ روز گذشته در جنوب استان بوشهر به ۱۶۰ راس دام کوچک، ۲۵۰ قطعه مرغ بومی و ۱۰ تن علوفه دامی خسارت وارد شد که میزان خسارت ۳٫۵ میلیارد ریال است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه عمده این محصولات، اراضی و دام‌ها تحت پوشش بیمه نبودند گفت: در جریان وارد شدن خسارت به  محصولات کشاورزی به گرده افشانی نخیلات جم به حجم ۳۰۰ هکتار خسارت وارد شد که تولید محصول نخیلات را  مختل کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*