چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
6 صفر 1442
Wednesday, 23 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 295323
  • ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس وعده‌ای که به مردم استان دادیم پس از تجهیز و آماده شدن فضای فیزیکی از امروز شنبه 9 فروردین آزمایشگاه تشخیص ویروس کووید 19 در استان شروع به کارکرد.

به گزارش دانشجونیوز؛ دکتر سعید کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس وعده‌ای که به مردم استان دادیم پس از تجهیز و آماده شدن فضای فیزیکی از امروز شنبه ۹ فروردین آزمایشگاه تشخیص ویروس کووید ۱۹ در استان شروع به کارکرد.

کشمیری افزود: این آزمایشگاه با دقت تشخیصی بالا قادر است پاسخ نمونه‌های دریافت شده را در مدت زمان کوتاهی ارائه دهد.

دکتر سعید کشمیری با ابراز قدردانی از زوج هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راه‌اندازی این آزمایشگاه افزود: با توجه به کیت‌های معتبر و تجهیزات پیشرفته، کیفیت پاسخ‌دهی نتایج هم‌تراز با آزمایشگاه پاستور تهران بوده و برای اطمینان از صحت و دقت آزمایش‌ها مقرر شد تا تمامی نمونه‌های مثبت و درصدی از نمونه‌های منفی نیز به تهران ارسال شود.

وی عنوان داشت: تجهیزات به‌کاررفته در آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونای جدید ازجمله تجهیزات پیشرفته در نوع خود هستند.

دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: برای حفظ سلامت متخصصان و کارشناسان در این آزمایشگاه نسبت به بالا رفتن سطح ایمنی آن اقدامات ویژه‌ای انجام‌گرفته است.

دکتر فاطمه فرشاد پور متخصص ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: این آزمایشگاه با تلاش‌ها و پیگیری‌های ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای ارائه خدمت باکیفیت به هم استانی‌های عزیز راه‌اندازی شده است.

فاطمه فرشاد پور اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی این آزمایشگاه تشخیص سریع و کوتاه شدن زمان انتظار پاسخ مولکولی عفونت کووید ۱۹ در استان بوشهر است.

وی ادامه داد: آماده شدن به‌موقع و سریع نتایج آزمایش‌ها اهمیت بالایی برای همکاران بالینی ما در تسریع روند درمانی بیماران دارد.

دکتر فرشاد پور تصریح کرد: در حال حاضر به اتفاق دکتر طاهر خانی و به شکل ۲۴ ساعته در خدمت هم استانی‌های عزیز هستیم.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: کیت‌های تشخیصی برای انجام آزمایش‌ها از شرکت المانی در اختیار ما قرارگرفته است و آزمایش‌ها بر اساس معیارهای WHO انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*