۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان
  • شناسه : 295308
  • ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
  • منبع : تسنیم
صادرات غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی ۹ درصد افزایش یافت
صادرات غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی ۹ درصد افزایش یافت

صادرات غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی ۹ درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرک پارس جنوبی از صادرات ۱.۴ میلیون تن کالاهای غیر نفتی در ماه گذشته از پارس جنوبی خبر داد و گفت: این میزان صادرات در اسفند ماه ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ما قبل آن ۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش دانشجونیوز؛ احمد پورحیدر، مدیرکل گمرک پارس جنوبی با اشاره به اینکه فعالیت‌های، تولیدی، تجاری و اقتصادی در منطقه پارس جنوبی با رعایت ضوابط بهداشتی در راستای مقابله با ویروس کرونا ادامه دارد اظهار داشت: در این راستا همه امکانات و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در گمرک پارس جنوبی به صورت مستمر ضدعفونی و کارکنان نیز تب‌سنجی می‌شوند.

وی، از افزایش صادرات در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ از گمرک پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: در ماه قبل افزون بر ۱٫۴ میلیون تن کالای غیرنفتی بدون احتساب میعانات گازی از گمرک پارس جنوبی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال ما قبل آن ۹ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل گمرک پارس جنوبی با بیان اینکه اسفند ماه سال ۱۳۹۷ افزون بر ۱٫۳ میلیون تن کالای غیرنفتی از این گمرک صادر شد گفت: ارزش محصولات صادراتی غیرنفتی در اسفندماه سال قبل از گمرک پارس جنوبی ۴۵۲ میلیون دلار است.

پورحیدر، از صادرات ۴۰ هزار تن میعانات گازی در مدت یاد شده خبر داد و بیان کرد: در اسفند ماه گذشته افزون بر ۴۰ هزار تن میعانات گازی به ارزش ۳۴۴ میلیون دلار از گمرک پارس جنوبی صادر شده است.

وی، مجموع صادرات محصولات مختلف از گمرک پارس جنوبی در ماه گذشته را ۷۹۶٫۷ میلیون دلار دانست و خاطر نشان کرد: متانول، پروپان، بوتان، پلی اتیلن سبک و سنگین، آمونیاک، گوگرد، استایرن و میعانات گازی از جمله محصولات صادراتی از پارس جنوبی است.

مدیرکل گمرک پارس جنوبی به واردات کالا پرداخت و خاطر نشان کرد:  در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ افزون بر ۶ هزار و ۲۰۰ تن کالا از گمرک پارس جنوبی ترخیص شده است که نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن ۶۱ درصد کاهش یافته است.

پورحیدر، ارزش کالاهای وارداتی از گمرک پارس جنوبی را ۶۲ میلیون دلار دانست و خاطر نشان کرد: در مدت یاد شده ۲۴۹ محموله پروژه‌ای به وزن ۵ هزار و ۸۰۰ تن  و ارزش ۶۰ میلیون دلار از این گمرک وارد شده که کاهش بیش از ۶۱ درصدی نسبت به اسفند سال ۱۳۹۷ داشته است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*