۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 295627
  • ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
بستری و درمان ۴۰ درصد بیماران حاد تنفسی بصورت رایگان انجام می‌شود
بستری و درمان ۴۰ درصد بیماران حاد تنفسی بصورت رایگان انجام می‌شود

بستری و درمان ۴۰ درصد بیماران حاد تنفسی بصورت رایگان انجام می‌شود

دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر گفت: بستری و درمان ۴۰ درصد از بیماران حاد تنفسی در بیمارستان‌های این استان رایگان انجام می‌شود.

به گزارش دانشجونیوز؛ سعید کشمیری، دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر با اعلام اینکه با تخفیف در نظر گرفته شده، بستری و درمان ۴۰ درصد از بیماران حاد تنفسی در بیمارستان‌های این استان رایگان انجام می‌شود، اظهاز داشت: ۶۰ درصد بیماران نیز که توان مالی داشتند و درخواست تخفیف نداده بودند فقط ۱۰ درصد هزینه بستری و درمان را پرداخت کرده‌اند.

دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر عنوان کرد: ۹۰ درصد هزینه بیمارانی که با علائم حاد تنفسی به بیمارستان‌های استان مراجعه می‌کنند را بیمه می‌پردازد و فقط ۱۰ درصد کل این هزینه به عهده فرد بیمار است.

وی یادآور شد: اگر بیماری توان پرداخت این رقم را هم نداشته باشد، به مددکاری بیمارستان‌ها ابلاغ‌شده که ۱۰ درصد سهم بیمار را مددکاری بپردازند و بیماران کم‌بضاعت رایگان ترخیص می‌شوند.

دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر ادامه داد: فقط ۱۰ درصد هزینه تمام داروها، آزمایش‌های تشخیصی کرونا و خدمات هتلینگ بیمارستانی (تخت روز) به عهده بیمار است.

کشمیری گفت: کادر بهداشت و درمان استان با شدت و قدرت تمام در حال فعالیت هستند و با همین روحیه تا ریشه‌کن کردن بیماری در صحنه حضور دارند.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است پس مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام کنند.

وی بیان کرد: جان همه انسان‌ها باید برای ما مهم باشد پس با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر افزود: در صورتی که افرادی در دو هفته گذشته به مسافرت رفته‌اند برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، به سایت safar۹۹.bpums.ac.ir مراجعه کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنند.

کشمیری افزود: اگر از شماره ۴۰۳۰ با شما تماس گرفته شد، این یک تماس رایگان و از طرف همکاران بهداشتی دانشگاه و برای اطمینان از سلامتی شما و بررسی علائم کرونا ویروس است پس به سؤوال‌ها با دقت پاسخ بدهید تا مجبور به پیگیری دوباره نباشیم.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع بیماریابی و شناسایی افراد در معرض خطر، با سرشماره ۴۰۳۰ با مردم تماس گرفته می‌شود و در صورت اعلام وجود نشانه‌های ابتلا به بیماری، اقدامات مراقبتی و پیگیری‌های بعدی از سوی تیم‌های سلامت، انجام می‌گیرد.

 انتهای پیام/

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*