دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
4 صفر 1442
Monday, 21 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » گزارش
  • شناسه : 295630
  • ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
  • منبع : خبرگزاری مهر
تعطیلی بازار گناوه ادامه دارد/ لزوم توجه به روزمزدها
تعطیلی بازار گناوه ادامه دارد/ لزوم توجه به روزمزدها

تعطیلی بازار گناوه ادامه دارد/ لزوم توجه به روزمزدها

بازاریان گناوه طی دو ماه گذشته به خوبی نقش خود را در مقابله با کرونا ایفا کرده‌اند و نیاز است که دولتمردان نیز در این زمینه به درستی نقش‌آفرینی کنند.

به گزارش دانشجونیوز؛ نزدیک به دو ماه از تعطیلی مطلق بازار گناوه می‌گذرد و بازاریان ثابت کرده‌اند که حتی در بهترین شرایط درآمدزایی پای کار هستند و سلامتی و تندرستی خود و همشهریان را بر درآمد ترجیح می‌دهند.

نکته مهم و قابل تأمل در این بین دست‌فروشان، کارگران، اجاره نشین‌های بازار و دکه‌هایی هستند که بدون پشتوانه مالی و با فروش و درآمد روزانه زندگی خود را اداره می‌کنند و کم کم دارند به پایان خط نزدیک می‌شوند.

هیچکس دوست ندارد با وجود کرونا خود و جامعه را در معرض خطر بیندازد ولی شکم های گرسنه می‌تواند بهترین دلیل برای دست رد زدن به سینه تعطیلی کسب و کار باشد باید فکر اساسی برای حال اقشار محروم و بی بضاعت جامعه کرد تا توانایی مدیریت زندگی خود را داشته باشند و مجبور به بازگشت به بازار در چنین شرایط سخت و حساسی نباشند.

هیچکس دوست ندارد با وجود کرونا خود و جامعه را در معرض خطر بیندازد ولی شکم‌های گرسنه می‌تواند بهترین دلیل برای دست رد زدن به سینه تعطیلی کسب و کار باشد.

مسئولین و خیرین شهر می‌توانند گره‌گشای این معضل باشند و با شناسایی افراد به راحتی گامی مهم در ادامه تعطیلی بازار داشته باشند.

هیچ کار غیر ممکنی وجود ندارد باید پاداش این افراد که در چنین شرایطی یکدل و یک صدا همراهی کردند داده شود تا آنها انگیزه‌ای برای ادامه همدلی داشته باشند.

تعطیلی بازار ادامه دارد

سید فخرالدین حسینی رئیس اتاق اصناف گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل طرح فاصله گذاری اجتماعی کشور، تعطیلی بازار همچنان پابرجاست و شایعه بازگشایی این بازار که در فضای مجازی منتشر شده است کذب است.

رئیس اتاق اصناف گناوه افزود: هرگونه اطلاع رسانی در خصوص تعطیلی یا دایر بودن بازار گناوه از طریق کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا این شهرستان انجام خواهد شد.

بازار تجاری گناوه یکی از مهمترین بازارهای جنوب کشور محسوب می‌شود که در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، به منظور حفظ سلامت هموطنان و همشهریان به صورت خودجوش از سوی بازاریان و کسبه تعطیل شده است.

این بازار مهم تجاری همه ساله بخصوص در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز پذیرای هموطنان از اقصی نقاط کشور بوده است.

امسال با شیوع ویروس کرونا در کشور و به منظور جلوگیری از حضور مسافران و گردشگران برای حفظ سلامت هموطنان و شهروندان با اقدامی خودجوش و قابل تحسین از سوی بازاریان و مغازه داران این بازار از هفتم اسفند ماه تعطیل است و مغازه داران و کسبه این بازار پررونق تجاری برای حفظ سلامت مردم و شهروندان این بازار را تعطیل اعلام کرده‌اند.

در مرحله اول این تعطیلی روز چهارشنبه هفتم اسفند به مدت پنج روز مغازه‌ها تعطیل شد و این تعطیلی دوباره تا ۱۸ اسفند ماه جاری تمدید شد اما این روند همچنان تداوم یافته و این بازار تجاری تعطیل خواهد ماند.

اقدام قابل تحسین بازاریان و مغازه داران در تعطیلی بازار تجاری گناوه به گفته مردم و مسئولان نقش مهمی در جلوگیری از حضور مسافران و گردشگران و پیشگیری از شیوع گسترده این ویروس در این شهرستان و دیگر شهرهای استان داشته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*