۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط » دین و اندیشه
  • شناسه : 295777
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
  • منبع : خبرگزاری مهر
جهان هر روز بیشتر نیاز خود به حکومت مهدوی را احساس می‌کند
جهان هر روز بیشتر نیاز خود به حکومت مهدوی را احساس می‌کند

جهان هر روز بیشتر نیاز خود به حکومت مهدوی را احساس می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: جهان کنونی و آینده هر روز بیشتر نیاز خود را به حکومت ایمانی و عدالت پایه حضرت مهدی (عج) احساس می کند.

به گزارش دانشجونیوز؛ آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ضمن تبریک میلاد دوازدهمین پیشوای شیعیان اظهار داشت: ایجاد یک جهان توحیدی بر اساس عدالت هدف حکومت مهدوی است،

وی گفت: جهان کنونی و آینده هر روز بیشتر نیاز خود را به حکومت ایمانی و عدالت پایه حضرت مهدی (عج) احساس می کند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تنها راه نجات جهان، ظهور آقا امام زمان (عج) است، افزود: جهان آینده، جهان ادیان الهی به رهبری قائم آل محمد (ص) است. حکومت حضرت مهدی (عج) حکومت الهی و آرزوی تمامی آزادگان جهان و هدف تمام پیامبران خداوند در طول تاریخ بوده است.

رئیس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان بوشهر با اشاره به اینکه حتی شفاعت نیز در اختیار و ملک خداوند است، بیان کرد: برخی از مواهب و موقعیت‌های بهشتی و مقام شفاعت به اذن خداوند به انسان‌های ممتاز، همچون پیامبران و ائمه اطهار (ع) تفویض می‌کند.

وی افزود: آنان که نزد خداوند محترم و صاحب عزت هستند و می‌توانند شفاعت کنند عبارتند از پیامبران و حضرات معصومین (ع)، علما، شهدا، قرآن، توبه، مؤمنان و صالحان، فرشتگان، روزه داری.

آیت الله صفایی بوشهری تاکید کرد: در این رابطه پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) می‌فرماید «سه گروه هستند که نزد خداوند شفاعت می‌کنند و شفاعت آنان پذیرفته می‌شود پیامبران، علما و شهدا هستند».

وی گفت: اگر انسان با خدا باشد، خدا با اوست و اگر زندگی خدایی داشته باشد مورد لطف و عنایت خداوند و فرشتگان الهی در دنیا و آخرت قرار می‌گیرد؛ ولی در این راه باید در مقابل سختی‌ها، تمایلات دنیاگرایانه و گناه استقامت داشت و قامت دینداری انسان شکست نپذیرد؛ در این صورت خداوند در دنیا و آخرت، وی را سرپرستی خواهد کرد.

امام جمعه بوشهر در ادامه بیان کرد: انسان از باب تقصیر در عبودیت الهی و تنقیص در زاد و توشه اخروی نیازمند رحمت الهی و شفاعت خواص و اولیای عرشی است؛ زیرا خداوند بر خود رحمت را لازم دانسته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*