۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » ایران و جهان » خبر وسط » فرهنگی
  • شناسه : 295835
  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
  • نویسنده : مریم غریبی
در انتظار فرج بودن تنها به دعای فرج خواندن نیست…
در انتظار فرج بودن تنها به دعای فرج خواندن نیست…
به وقت کتاب

در انتظار فرج بودن تنها به دعای فرج خواندن نیست…

کتاب "انتظار عامیانه عالمانه عارفانه" به قلم استاد علیرضا پناهیان به ما یادآور می شود که منتظر بودن فقط به دعای ندبه و فرج خواندن نیست.

کتاب انتظار عامیانه عالمانه عارفانهبه قلم استاد علیرضا پناهیان می باشد. تا الان چقدر بطور جدی نشسته ایم و فکر کرده ایم که برای ظهور باید چه کنیم؟! چقدر موضوع سرباز امام زمان بودن برایمان اهمیت دارد؟!
با مطالعه این کتاب متوجه می شویم که منتظر بودن زیاد هم ساده نیست. باید نگاهت در این مورد خیلی عمیق تر از این حرف ها باشد که فقط به خواندن دعای ندبه در صبح جمعه اکتفا نکنی…

باید بصیرت داشته باشی، باید خودت را بسازی آن وقت است که مورد لطف و مهربانی آن حضرت قرار می گیری و شاید روی ماهش را هم نشانت بدهد.

با مطالعه ی این کتاب می فهمیم به عنوان یک مسلمانِ منتظر امام زمان (عج) چقدر عامیانه فکر می کنیم. چقدر کوچک هستیم که خودمان را منتظر ایشان خطاب می کنیم. باید بیشتر از اینها برای شناختشان و برای درک زمان ظهورشان تلاش کنیم.

به شما پیشنهاد می کنم این کتاب را مطالعه کنید. وجود نازنین امام زمان (عج) برای برقراری عدالت جهانی در مکتب ما یکی دیگر از آن لطف هایی است که غربی ها از آن محروم هستند.

برشی از متن کتاب را در زیر می آوریم:
در روایتی از امام باقر (ع) آمده است که ایشان در ضمن پاسخ عده ای از شیعیان که ادعا می کردند منتظر و آماده برای قیام علیه ظلم هستند، فرمودند:

یاران قائم(عج) به قدری با هم صمیمی و برادرند که وقتی یکی از آن ها احتیاج مالی داشته باشد، بدون اینکه نیاز به اجازه گرفتن باشد از کیف پول رفیقش به اندازه احتیاجش برمی دارد.

این قدر با هم صمیمی و ندار هستند… ما اگر می خواهیم به مقام منتظر برسیم باید در رفاقت هایمان عملاً به سمت چنین فضایی حرکت کنیم.(ص ۲۷۰_۲۶۹)

حضرت آیت الله بهجت(رحمت الله علیه) نیز در مورد تأثیر قطعی دعا برای فرج می فرمایند: … به طور یقین دعا در امر تعجیل فرج آن حضرت مؤثّر است…

اما نه لقلقه زبان و (عجّل فرجه) خشک و خالی و ورد همیشگی که در آخر منبر برای این که مردم از جا بلند شود گفته می شود. … دعای با حال و حزن و اندوه و تأثّر قلبی از مردم واقع نمی شود، اگر می شد قطعاً وضع این طور نبود.(ص۳۷۲_۲۳۶)

۲۳٦ تا ۳۷۲)

مریم غریبی دانشجومعلم دانشگاه فرهنگیان شهیده بنت الهدی صدر بوشهر

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*