چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹
12 شوال 1441
Wednesday, 3 June , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 296392
  • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
  • نویسنده : شیدا قائدحسینی
تاریخ باید یادش بماند
تاریخ باید یادش بماند
دل نوشته دانشجویی/ شیدا قائدحسینی

تاریخ باید یادش بماند

این روزها می گذرد ولی تاریخ نیاز دارد که همیشه یادش بماند که چه معلمانی عاشقانه پای تدریس و دانش آموزان خود ایستادند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ این روزها می گذرد ولی تاریخ نیاز دارد که همیشه یادش بماند تو آیلاند ماندی تا دانش آموزانت عقب نمانند… و این کشور بدون وزیر و نماینده و رئیس جمهور و کارمند و شهروندِ به درد بخورِ باسوادِ بافرهنگِ آینده نماند. حال آنکه مجلس و نمایندگانش تعطیل بودند و بعضی ها با ویدئو کنفرانس کشور را می چرخاندند، چه چرخاندنی…!
کسی که به فرموده ی مقام معظم رهبری چون الماس قیمتی است. حال آنکه جایگاه این الماس قیمتی در دولت فعلی بازیچه ی رتبه بندی، طرح خرید خدمات آموزشی و… شده است! ببخش که تو را مانند قبض آب و برق خانه شان خرید و فروش می دانند.

ببخش که دم از حمایت و عدالت آموزشی می زنند ولی خصوصی سازی و طرح خرید خدمات آموزشی را جبران کمبود معلم و منفعت رسانی می دانند. آری، منفعتی که سوهان روح می شود برای معلم و نیروی تربیت شده ی دانشگاه فرهنگیان؛ ولی جیب عده ای را خوب پر و پیمان می کند…!
تاریخ باید یادش بماند همان حقوق ناچیز معیشتیِ خود را که با هزاران منّت به حسابت می ریزند و می گویند که تابستان ها هیچ کاری نمی کنی ولی حقوق می گیری را، خرج کردی و برای دانش آموزت تلویزیون خریدی تا سامانه ی شاد، شادی اش را زیرپوستی ندزدد!
یا آنکه یخچال آشپزخانه ات شد تخته وایت برد برای انتقال علمِ عاشقی… راستی عکست را دیدیم همه، که در منطقه صفر مرزی بدون تلویزیون و تلفن همراه و این دنیای مجازی بی معرفت، زیر سقف آسمانی که به وسعت دلت آبی و وسیع بود، تخته سیاه آوردی، دانش آموزانت را با فاصله از هم نشاندی و بی گمان تو هم عاشق بودی…
دلمان لرزید و نفس مان در سینه حبس شد وقتی خواندیم… “فقط خواندیم “خبر پر کشیدن دردانه ات را که حین تدریس آنلاین به تو رساندند و با صدای لرزان از بغض، با چشمان پر از مروارید اشک تدریس را ادامه دادی… که می فهمد چه بر تو گذشت؟! خدا چه در تو ودیعه نهاد… نمی دانم…
ولی تاریخ نباید فراموش کند این روزها و تو را…! تو پیامبرِ علم و محبتی. تو ادامه ی راه پر و پیج و خمِ “إنَّما بُعِثتُ مُعَلِّما”هستی؛ و خدا بر من منّت نهاد که از تبار تو هستم… دستانتان را می بوسم و تعظیم می کنم بلندای مقام تان را.
آنان که در زمین گمنام هستند را آسمانیان بهتر می شناسند… روزتان مبارک پیامبران دانش و معرفت؛ “معلمان عزیز”

شیدا قائدحسینی دانشجومعلم دانشگاه فرهنگیان شهیده بنت الهدی صدر بوشهر

انتهای پیام/

 

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*