سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹
22 ذو الحجة 1441
Tuesday, 11 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دانشگاه ها » سیاسی » گزارش
  • شناسه : 296550
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
آموزش و معلمی کاری پیچیده و جایگاه معلمی تنها به حقوق نیست
آموزش و معلمی کاری پیچیده و جایگاه معلمی تنها به حقوق نیست
غلامحسین کرمی منتخب دشتی و تنگستان:

آموزش و معلمی کاری پیچیده و جایگاه معلمی تنها به حقوق نیست

جلسه نشست غلامحسین کرمی منتخب دشتی و تنگستان، با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار شد. منتخب مردم دشتی و تنگستان گفت: آموزش و معلمی کاری پیچیده و جایگاه معلمی تنها به حقوق نیست.

به گزارش “دانشجونیوز“؛  جلسه نشست غلامحسین کرمی منتخب دشتی و تنگستان، با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار شد. در این نشست که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، در ابتدای جلسه معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان صحبت هایی را بیان داشت.

محسن محمدی با بیان برخی مشکلات دانشگاه فرهنگیان از جمله کمبود نیرو و به طور خاص پذیرش هیئت علمی به موانعی اشاره کرد. در ادامه زیبا آبادی نماینده بسیج دانشجویی بیان کرد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در خصوص موضوعات تخصصی آموزش و پرورش کارهایی انجام داده اند ولی نیاز است که به این مجموعه بها داده و از نظرات دانشجویان برای حل مشکلات استفاده نمود.

محمد وطن دوست نماینده بسیج دانشجویی نوع نگاه به نظام تعلیم و تربیت را مورد نقد قرار داد و یکی از مشکلات را نگاه مصرفی به آموزش و پرورش بیان کرد. نماینده بسیج دانشجویی مقایسه معلم با کارمندان و اغفال از جایگاه علمی معلم را از اشتباهات موجود دانست و از منتخب مردم درخواست ایجاد ساز و کاری منظم را برای ارتباط مداوم با دانشجویان داشت.

غلامحسین کرمی نماینده مردم دشتی و تنگستان با گرامی داشت مقام معلم و شخصیت شهید مطهری، فرآیند آموزش و معلمی را کاری پیچیده عنوان کرد و آن را از محدوده کلاس درس فراتر دانست. منتخب مردم اضافه کرد: یک معلم با پوشش، افعال و منش خود به دانش آموز می آموزد و این موارد با حضور در دانشگاه فرهنگیان و پرورش در این مجموعه در فرد ایجاد می شود.

کرمی اشاره کرد: جایگاه اجتماعی معلم تنها به حقوق نیست و بایستی یک کارگروه تخصصی شاخص های اجتماعی را که برای ایجاد شأن و منزلت مهم است بررسی کند. گاهی مشاهده می شود یک فرد معتبر هر چند از نظر مالی در سطح عالی نباشد اما جایگاه اجتماعی داشته و همواره در جامعه مورد احترام است.
وی در ادامه تصریح کرد: در زمینه ارتقای شأن و منزلت معلمی صدا و سیما وظایفی دارد همچون ساخت فیلم و برنامه هایی در این زمینه و سلسله اقداماتی نیاز است که افزایش حقوق، بخشی از آن می تواند باشد.

کرمی در پایان ضمن تشکر از دانشجویان برای تشکیل این جلسه و با استقبال از پیشنهاد ایجاد کارگروه دانشجویی برای انتقال نظرات به ایشان اضافه کرد: یک نماینده امکان پرداختن به همه ی مسائل با جزئیات را ندارد و نیاز است که تیم های تخصصی در هر موضوع مسائل را به نماینده منتقل کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*