چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹
12 شوال 1441
Wednesday, 3 June , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی » فرهنگی » یادداشت
  • شناسه : 296685
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۷:۴۱
آن‌هایی باید پاسخگو باشند که دلخوش بودند به وعده‌ی برابری دلار و ریال
آن‌هایی باید پاسخگو باشند که دلخوش بودند به وعده‌ی برابری دلار و ریال
یادداشت/ مصعب یحیایی

آن‌هایی باید پاسخگو باشند که دلخوش بودند به وعده‌ی برابری دلار و ریال

نیازمندی اگر هست، محصول افکار ستون خیمه‌ی اصلاحات است که #مانور_تجمل را تجویز می‌کرد برای مسئولین، و از همان اول جوانی سپرد به وزیر نفت تا کار کوچکی به #مهدی بدهند که به درسش لطمه نخورد. و قرار شد که عضو هیات مدیره‌ی فلان سکوی نفتی باشد. تازه، دم رفتن به حبس، یاسین هم می‌خواند در گوشش!

به گزارش دانشجونیوز؛ مصعب یحیایی/ بنا نیست ما هم بار بی‌عرضگی شما را به دوش بکشیم و هم فحش بخوریم، حضرات!

هیچ اِن‌قُلتی نه به رزمایش همدلی‌ست و نه به بسیج عمومی مقابله با کرونا. کشور دچار مشکل است؛ قرنطینه و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به تولید و اقتصاد آسیب زده و بیش از همه بازاریان و کسبه را دچار مشکل کرده. تورم و گرانی و افسارگسیختگی قیمت‌ها، قشر مستضعف را در تنگنا قرار داده. پراید هم شده نود میلیون! در این شرایط، #امت_واحده اگر به داد همدیگر نرسند؛ پس به امید چه اُم‌قمری باید بنشینند؟! دولت روحانی یا مجلس لاری‌جانی؟!

بی‌خودی پیله نکنید به آن‌هایی که زحمت کشیده‌اند و شب و روز نشناخته‌اند برای صفر تا صد #رزمایش_همدلی!
در بدبینانه‌ترین حالت، عکس مساعدت‌های جمع‌ شده زیر زرق و برق سازه‌ی حرم امام، یک بدسلیقگی رسانه‌ای‌ست و نه بیشتر. بسیجی‌ها و هیاتی‌ها نه عامل وضع فعلی اقتصاد و معیشت‌اند و نه طراح و مجری برج و باروی حرم امام!

اقتصاد را آنی به این روز انداخته که بنا بود «اُنچنان رونق اقتصادی ایجاد کند که نیازتان نیفتد به یارانه» و «صد روزه» اقتصاد را کُن‌فَیَکُون کند؛ و تجمل و اشرافی‌گریِ چشم‌گیر در حرم را امثال #سیدحسن‌ خمینی باید جواب بدهند و #مجیدانصاری؛ که از قضا، هر دو همنشین خاتمی‌ِ عبا شکلاتی‌اند و شاگرد هاشمی سرخ‌پوش و ایضاً حامی روحانی بنفش‌اندیش!
و الا نه «امام» این کاخ‌نشینی را می‌خواست و نه «آقا» دلِ خوشی دارد از کار و کردار این جماعت. و اگر جز این بود چرا می‌بایست هر دفعه همان زیلوی ساده‌ی بیت را زینت سخنرانی‌اش کند در حرم؟!

آن‌هایی باید پاسخگو باشند که دلخوش بودند به وعده‌ی برابری دلار و ریال؛ و گول قر و ادای سلبریتی‌های دوزاری را خوردند! یقه‌ی #محسن_افشانی را بگیرید که یقه می‌دراند برای «دولتِ تحقیقاً هیچ» و حالا در این گیر و دار معیشت، زبان در می‌آورد و سلفی می‌گیرد با سگش!

هیأتی‌هایی که به صف شده‌اند برای کمک به مستضعفین، دارند جَنمِ جِر خورده‌ی شما را دوخت و دوز می‌کنند حضرات و الا یادمان که نرفته قرار بود #برجام را بیاورید و مشکل آب خوردن‌مان را هم حل کنید!

نیازمندی اگر هست، محصول افکار ستون خیمه‌ی اصلاحات است که #مانور_تجمل را تجویز می‌کرد برای مسئولین، و از همان اول جوانی سپرد به وزیر نفت تا کار کوچکی به #مهدی بدهند که به درسش لطمه نخورد. و قرار شد که عضو هیات مدیره‌ی فلان سکوی نفتی باشد. تازه، دم رفتن به حبس، یاسین هم می‌خواند در گوشش! بهتر نیست سری هم به خاطرات هاشمی بزنید گه‌گاه؟!

فقیر اگر می‌بینید نتیجه‌ی اعتماد به تَکرار آدمی‌ست که این روزها باز فیلش یاد هندوستان کرده و طرح #آشتی_ملی می‌دهد. یکی نیست بگوید: مردک آن روزهایی که به گدایی افتاده بودی در خانه‌ی سعودی‌ها برای آتش‌بیاری فتنه، باید به فکر آشتی ملی می‌بودی نه حالا! فقر نتیجه اعتماد به آن‌هایی‌ست که یک‌جا، ده میلیارد جور کرد تا شهردار اصلاحات را از چوبه‌ی دار پایین بکشند. نوش جانش البته؛ لکن امیداوریم این کابوی، هوس زن گرفتن نکند دوباره!

خِر وامانده‌ی گل پسر سیدحسن را بگیرید که رفیق شفیقش این روز و شب‌ها لایو می‌گذارد با #احلام و لاو می‌ترکاند با مطربکان زیبارو.
ای دل غافل؛ ما ساده‌اندیش‌ها را بگو… من تا همین دیروز فکر می‌کردم احلام، نامزد جناب‌خان است!

پ.ن: عدالت‌خواهان باز گول هیاهوی امثال صدرالساداتی را نخورند. این‌ها دو روز دیگر باز هوس باغ پدری‌شان را می‌کنند و گم و گور می‌شوند!
قبول داریم که فقر زیبنده نیست و حرم را تجملی ساخته‌اند. ولی هر دو نتیجه چنبره‌ی لیبرال‌هاست. اعوان و انصار «دولتِ به عقب برنمی‌گردیم» باید جواب‌گو باشند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*