چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹
12 شوال 1441
Wednesday, 3 June , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 296664
  • ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
  • نویسنده : مهدی اسلام زاده
با شیوه فعلی اداره مناطق آزاد مخالفم/ جهش تولید را باید به طور جدی دنبال کنیم
با شیوه فعلی اداره مناطق آزاد مخالفم/ جهش تولید را باید به طور جدی دنبال کنیم

با شیوه فعلی اداره مناطق آزاد مخالفم/ جهش تولید را باید به طور جدی دنبال کنیم

نشست هم‌اندیشی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر با غلامحسین کرمی، نماینده منتخب مردم دشتی و تنگستان در مجلس یازدهم در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

 به گزارش دانشجونیوز؛ نشست هم‌اندیشی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر با غلامحسین کرمی، نماینده منتخب مردم دشتی و تنگستان در مجلس یازدهم در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

غلامحسین کرمی در این دیدار گفت: ماه مبارک رمضان ماه به شهادت رسیدن الگوی واقعی عدالت، علی علیه‌السلام است. مقوله عدالت اجتماعی و وادار کردن دیگران به رعایت عدالت، یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مباحث در همه حوزه‌هاست. ما خود را مقید می‌کنیم که عدالت را رعایت کنیم و آن را شاخص عملکرد خود قرار دهیم.

عمل به بیانیه گام دوم مایه نجات انقلاب است/ عضویت در کمیسیون اجتماعی و برنامه و بودجه را انتخاب کرده‌ام

کرمی افزود: شعار اصلی ما شفافیت، عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد است؛ و معیار اصلی انتخاب این شعار، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بود؛ بیانیه‌ای که اگر درست به آن عمل کنیم مایه‌ی نجات انقلاب است.

وی اذعان کرد: قرار ما بر این است که بحث تعامل با دانشجویان را در قالب کارگروه‌های تخصصی تعریف کنیم و در این کارگروه‌ها انتظارات بصورت دوطرفه مطرح شوند.

نماینده منتخب مردم دشتی و تنگستان در مجلس یازدهم اظهار داشت: با توجه به مطالعات و تجربه کاری و نیاز استان، عضویت در کمیسیون اجتماعی و برنامه و بودجه را انتخاب کرده ایم.

غلامحسین کرمی با اشاره به جهش تولید بیان داشت: در همه استان‌ها برنامه‌هایی درحال تالیف است اما نباید آن‌را به وزارت بازرگانی محدود کرد. جهش تولید را باید در همه‌ی زمینه‌ها بطور جدی دنبال کنیم؛ بویژه در تولید علم و دانش که رکن اساسی پیشرفت است.

جهش تولید را باید به طور جدی دنبال کنیم/ با شیوه فعلی اداره مناطق آزاد مخالفم

کرمی در ارتباط با فضای مجازی خاطرنشان کرد: برای توسعه زیرساخت‌ها و مدیریت فضای مجازی باید تلاش بیشتری صورت گیرد. ما نمی‌گوییم که جلوی آزادی دیگران گرفته شود ولی آزادی باید به درستی تعریف شود.

وی درباره حقوق کارگران اظهار داشت: وقتی مبلغی بعنوان خط فقر تعریف می‌کنیم اگر درباره دستمزد کارگران آن‌را نادیده بگیریم دور از همه مسائل اخلاقی است.

نماینده منتخب مردم دشتی و تنگستان در مجلس یازدهم گفت: با شیوه فعلی اداره مناطق آزاد مخالفم؛ باید مقررات، ساختار و مدیریت آن را اصلاح کنیم و فرصت‌های شغلی را در این مناطق بوجود بیاوریم.

غلامحسین کرمی افزود: جوانان جزء محورهای مهم و اولویت‌های کاری ما هستند و بویژه در مدیریت‌های اجرایی و مشاوره، قصد داریم از جوانان استفاده کنیم.

کرمی اذعان کرد: اگر قانون اشکال دارد باید آن‌را اصلاح و تکمیل کنیم؛ البته قانون های کارآمدی هستند که باید تنقیح شوند و دستگاه اجرایی دولت را وادار به اجرای آن کنیم.

آموزش و پرورش است که می‌تواند مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بایستد/ آزادی در فضای مجازی باید به درستی تعریف شود

وی در ارتباط با فعالیت‌های صنعتی افزود: اصل سلامت مردم است. هر مجموعه ای که آلودگی ایجاد می‌کند وظیفه دارد آن را اصلاح کند و اداره محیط زیست باید با آن برخورد کند.

نماینده منتخب مردم دشتی و تنگستان در مجلس یازدهم اظهار داشت: امروز یکی از مسائلی که قصد پیگیری آن را داریم بحث جاده هاست.

غلامحسین کرمی گفت: اعتقاد داریم که اگر در بحث نظارت، مردم هم بعنوان بازرسان افتخاری فعالیت کنند و گوش شنوایی برای پیگیری مسائل باشد، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

کرمی عنوان کرد: آموزش و پرورش سرمایه دراز مدت است. این آموزش و پروش است که می‌تواند مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بایستد؛ اگر اینجا یک قدم کوتاه بیاییم جا را برای تهاجم فرهنگی باز کرده و به کل مردم و نسل های مختلف خیانت کرده ایم.

وی افزود: پل ارتباطی ما با دانشجویان همان کارگروه‌های تخصصی است که تشکیل خواهیم داد و هر ۳ ماه یکبار بصورت حضوری دور هم جمع می شویم.

در ابتدای این دیدار دانشجویی، دانشجویان مسایلی از جمله لزوم قانون گذاری مناسب، کمیسیون پزشکی، اجرای نامناسب و ابهامات بیمه، حقوق و مزایا در طرح تعهد پزشکی، نظارت بر دستگاه ها، پیگیری فساد در دادگاه‌ها، مسایل آموزش و پرورش، مسئله نفوذ در آموزش و پرورش، منفعل نبودن نماینده را مطرح کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*