چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹
12 شوال 1441
Wednesday, 3 June , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 296735
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
  • نویسنده : مرضیه تمیمی
فضای مجازی فرصتی ناب و طلایی
فضای مجازی فرصتی ناب و طلایی
یادداشت دانشجویی/ مرضیه تمیمی

فضای مجازی فرصتی ناب و طلایی

فضای مجازی محیطی سرشار از فرصت های ناب و طلایی که با بی تدبیری و کم لطفی مسئولین و متخصصان آن، تبدیل به فضایی برای اتلاف وقت شده است.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ مرضیه تمیمی/ مرجع تفکرات امروزه بر پایه ی حقیقت، راستی و درستی درون گرایی کلمات پایه گذاری شده است.

موضوعی که این روزها ذهن جوان نوظهور را به خود مشغول ساخته، بیان گفتمانی است که پا را از مغالطات منطق فراتر گذشته و شایعات را به گونه ایی با حقیقت آمیخته است که لفظ کلمات از هجایشان فاصله گرفته و سدی محکم بین حقایق و مغالطه های بی بدیع به وجود آورده است.

موضوعی که قابل توجه و تامل است و به این بیانات بیش از پیش دامن می زند، نبود شفاف سازی مسئولین و پنهان کاری گاه و بیگاه آنان است. چرا که اگر تمامی مسائل شفافیت خود را بازبستانند، جای هیچ شبهه یا تعلل و درنگی در ذهن جوان روشن فکر و باتدبیر ایرانی به وجود نخواهد آمد.

فضای مجازی محیطی سرشار از فرصت های ناب و طلایی که با بی تدبیری و کم لطفی مسئولین و متخصصان آن تبدیل به فضایی برای از دست دادن گران بها ی بی تکرار، یعنی همان وقت انسان شده است. و با توجه به شرایط کنونی جهان، روز به روز جوان های زیادی را غرق دریای تنوعات و رنگارنگ خود می کند.

وجود سرعت بی نظیر آن در شایعه سازی و بد گمان کردن مردم این مرز و بوم از یک طرف و حضور جداناپذیر آن در تمام دقایق زندگی انسان و به خصوص جوان امروزه از طرف دیگر، موجبات فرصت طلایی را برای بیگانگان فراهم ساخته تا با تمام قوا و تخصص پا به میدان جنگ نرمی بگذارند که سالهاست رهبر ما در این باره بیاناتی متعددی را گوشزد کرده اند.

 بیانات رهبری جای هیچ بهانه و کوچکترین درنگی را برجای نمی گذارد. اما سوال اینجاست که قرار است تا کی اشتباهات را در چرخه ی بازخورد جهنمی قرار داده و به تکرار آن بپردازیم؟! شاید وقت آن رسیده که “پیشگیری بهتر از درمان است” را نه تنها لفظی که به پای عمل بکشانیم…!

نکته قابل ذکر و مهم این است که این موضوع در تفکرات و باورهای ما ریشه دوانده و قصد خشکاندن ریشه ی پویایی و تحرکات جوان ایرانی را دارد. که علاوه برحضور مسئولینی که حضور مستمر و پویای آنها را می طلبد، این جوان خوش ذوق و فعال است که باید پای کار بیاید و مُهر سکوت برلب آنان که قصد از هم پاشی ایدولوژی های ریشه ایی اسلام را دارند، بزند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*