شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹
13 ربيع ثاني 1442
Saturday, 28 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط
  • شناسه : 296769
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
  • منبع : تسنیم
رشد تصاعدی آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر / مردمی که بیماری را پایان‌یافته می‌دانند
رشد تصاعدی آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر / مردمی که بیماری را پایان‌یافته می‌دانند

رشد تصاعدی آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر / مردمی که بیماری را پایان‌یافته می‌دانند

با افزایش مراکز بیماریابی و شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا، تعداد بیماران این عرصه افزایش یافته و این در حالی است که بی توجهی برخی افراد نسبت به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی زمینه رشد صعودی بیماران کرونایی را فراهم کرده است.

به گزارش دانشجونیوز؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، ویروس کرونا یکی از بلایایی است که سلامتی جامعه بشری را به مخاطره انداخته و تنها راه مصون ماندن از این ویروس، توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت است.

بر اساس بررسی میدانی از وضعیت رعایت  دستورالعمل بهداشتی مردم در مقابله با کرونا، رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی کاهش یافته و بیشترمردم بدون هرگونه توجه فعالیت‌های اجتماعی خود را انجام می‌دهند.

یکی از شهروندان بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه مردم تصور می‌کنند ویروس کرونا در جامعه برچیده شده اظهار داشت: با توجه به بازگشایی مراکز کسب وکار، مدارس، هتل‌ها و دیگر نقاط مردم تصور می‌‌کنند بیماری کرونا پایان یافته است.

وی در حالی که ماسک و دستکش زده بود افزود: باید مردم در تردد روزانه حتما به زدن ماسک و دستکش توجه کنند تا از مبتلا به بیماری کرونا در امان باشند.

شهروند دیگری با بیان اینکه مردم نباید شرایط را عادی تصور کنند افزود: سیر صعودی ابتلاء به کرونا در استان  نشان از بی توجهی مردم  نسبت به ضوابط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

وی، با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف بیان کرد: فروشنده‌ها و متصدیان مغازه‌ها باید از دستکش و ماسک استفاده کنند تا  خودشان سبب انتقال بیماری به مراجعان نشوند و این در حالی است که این مهم رعایت نمی‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر توجه به قطع زنجیره انتقال کرونا افزود: برای پیشگیری از  انتقال ویروس کرونا باید یکسری دستورالعمل‌ها رعایت شود و بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی زمینه انتقال  ویروس به افراد دیگر را فراهم می‌کند.

سعید کشمیری، تنها راه‌های علمی مبارزه با کرونا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در حال حاضر تنها راه علمی و سلاح ما در مبارزه با ویروس کرونا فاصله‌گذاری اجتماعی، نمونه‌گیری، ردیابی و ایزوله افراد کرونا مثبت است.

وی، در خانه ماندن را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: برای اینکه از ویروس کرونا در امان باشیم و سلامتی حفظ شود باید در خانه بمانیم تا سالم بودن ما تضمین شود.

رشد تصاعدی آمار مبتلایان به کرونا

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه برخی مبتلایان به کرونا جان خود را از دست داده‌اند از رشد تصادی بیماران کرونایی خبر داد و تصریح کرد: رشد تصاعدی آمار مبتلایان به کرونا، رعایت نکردن و سهل‌انگاری بخشی از افراد است که در این راستا مردم باید توجه ویژه به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کنند.

کشمیری از راه‌اندازی مراکز بیماریابی در شهرستان‌های مختلف استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با ایجاد این مراکز، با شناسایی افراد کرونایی زمینه پیشگیری از انتقال این ویروس در نقاط مختلف استان فراهم شده است.

وی افزود: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و شناسایی بهتر و سریع‌تر بیماران، ۲۰ مرکز بیمار یابی در مراکز خدمات جامع سلامت در مناطق پرجمعیت این استان راه‌اندازی شده است.

راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر گفت: علاوه بر این، قرار است ۲ آزمایشگاه تشخیص کرونا در دشتستان و عسلویه راه‌اندازی شود.

کشمیری با اشاره به شیوع بیشتر بیماری کرونا عنوان کرد: افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان نشان می‌دهد که باید مردم بیشتر از گذشته فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌ها و اصول بهداشتی را مورد تجه قرار دهند تا انتقال این بیماری کاهش پیدا کند.

وی، با تاکید بر شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: باید همه مردم به این مهم توجه کنند تا شاهد افزایش مبتلایان به کرونا نباشیم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر  بابیان اینکه نمونه‌گیری از افراد مشکوک در این مراکز بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و تأمین سلامت مردم است تصریح کرد: در کنار راهبرد فاصله‌گذاری اجتماعی امروز راهبرد بیماریابی و شناسایی زودهنگام موارد مثبت بیماری و جداسازی آن‌ها از افراد دیگر در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است چراکه این افراد هرروزی که از آلودگی آن‌ها می‌گذرد می‌توانند بیماری را به چندین نفر دیگر منتقل کنند.

باید از حضور در تجمعات پرهیز شود و مردم فقط برای انجام کارهای ضروری در اجتماعات تردد کنند

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با تاکید بر پرهیز از حضور در تجمعات برای پیشگیری از ویروس کرونا تصریح کرد: برخی از مردم بدون قصد خرید در بازارها رفت‌وآمد می‌کنند که این موضوع سبب ابتلای افراد زیادی به ویروس کرونا خواهد داشت.

خواجه‌ئیان افزود: رعایت نکردن دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط عده‌ای از مردم خطرناک است.

وی با بیان اینکه عدم رعایت فاصله اجتماعی در هر نوع مراسمی سبب شیوع گسترده کرونا خواهد شد اظهار داشت: از عموم مردم تقاضا می‌شود از برگزاری مراسم‌های دورهمی، جشن تولد و عروسی، ختم، خاک‌سپاری و هرگونه تجمع جداً خودداری کنند.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مدارس

یکی از کارشناسان مرکز بهداشت هم با تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی  به بازگشایی مدارس پرداخت و افزود: رعایت فاصله یک تا دو متری در کلاس‌های درس الزامی است.

نوروززاده با توصیه بر اینکه والدین حتی‌الامکان از وسایل شخصی برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استفاده کنند افزود: در صورت عدم امکان حذف سرویس‌های ایاب و ذهاب، رعایت فاصله اجتماعی را رعایت کرده و راننده موظف به ضدعفونی وسیله نقلیه بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی است.

وی اظهار داشت: تمامی دانش‌آموزان و کادر آموزشی مدارس باید به صورت مستمر پایش شده و از ورود افراد با علائم مشکوک به مدارس جلوگیری شود.

کارشناس شبکه بهداشت و درمان تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های مبارزه با کرونا می‌تواند حافظ جان و سلامت آینده‌سازان این جامعه باشد و سهل‌انگاری عده‌ای در این خصوص، مشکلات جدی را به وجود خواهد آورد.

تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا

استاندار بوشهر، هم با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا گفت: رعایت نکردن اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی جان افراد آسیب پذیر و دارای بیماری زمینه‌ای را به خطر می‌اندازد و جامعه را بیش از این گرفتار می‌کند.

گراوند موفقیت فعالیت مدافعان سلامت را با همکاری مردم دانست و تاکید کرد: کادر درمانی و پرستاری در عرصه مقابله با کرونا موفق عمل کرده است که ضمن قدرانی از خدمات آنان همکاری مردم در این عرصه امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا تمام نشده و همچنان مقابله با این ویروس در اولویت است خاطر نشان کرد: از مردم تقاضا می‌شود توجه ویژه‌ای به دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری داشته باشند تا احتمال آلودگی آنها به حداقل برسد.

با این توصیف مردم باید در همه سطوح جامعه شامل محل کار، زندگی و تردد در  مناطق مختلف، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا شاهد کاهش بیماران کرونایی در استان بوشهر باشیم.

انتهای پیام/

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*