سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹
22 ذو الحجة 1441
Tuesday, 11 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر وسط » سیاسی
  • شناسه : 296778
  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
  • نویسنده : علیه شورکی
مذاکرات برجامی مُلکو و زن های همسایه!
مذاکرات برجامی مُلکو و زن های همسایه!
تلخند/ علیه شورکی

مذاکرات برجامی مُلکو و زن های همسایه!

در قانون های 1+5 بندهایی هست که فقط تصویب شده و به اجرا درنیامده و همان جا فقط خاک می خورد. سران و مسئولین باید پیگیر باشند تا به اجرا دربیاید.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ علیه شورکی/ مُلکو همسایه ی دیوار به دیوار ماست. سال ها پیش شوهرش را از دست داده است. مُلکو مخفف مَلِک جانشاه است. تا یادم است با زنهای کوچه مان مذاکرات ۱+۵داشت.

  این ۵ نفر عبارتند از: ماگم که مخفف ماه بیگم است و معمولا خبرهای اقتصادی را دنبال می کند. همسایه ی رو به روی ماست. دومی خاله لیلاست که خبر های اوپک را دنبال می کند و معروف به وزیر نفت گروه است.

  در زمستان ما از طریق خاله لیلا اطلاع پیدا می کنیم کجای ولایت مان نفت توزیع می شود و چه موقع تانکر می آید و می رود. دی نادر وزیر آب و فاضلاب گروه هست؛ یعنی هر وقت آب ولایت مان قطع می شود ایشان پیگیری می کنند و کل گروه بخاطر سن و کار خطیرش دست بوسش هستند.

مُلکی هم که وزیر ارتباطات گروه است. اما +۱ کیست؟ او کسی نیست جز دی رضا وزیر واردات و صادرات گروه. اطلاع رسان سبزی های مغازه ی عمه خاتون! یعنی اطلاع می دهد کی سبزی ماهی اش می رسد.

دمشان گرم کلا گروه خوبی هستند. خداییش زحمت زیادی می کشند. نمی دانم همه ی ولایت ها مثل ما اینقدر خوشبخت هستند از این همه امکانات یا فقط ما اینجور هستیم؟! لااقل ولایت ما از وزیر اطلاعات، وزیر اقتصاد، وزیر نیرو، وزیر نفت و وزیر ارتباطات به شدت راضی است.

این گروه با امکانات کم، جلسه های هر روزشان را برگزار می کنند. با یک کیسه تخمک و یک فلاسک چای و پهن کردن پلاسشان دم در! می نشینند و جوانب برجام را بررسی می کنند. با همین امکانات کسی جرات ندارد روی حرفشان حرف بزند.

  وقتی دی نادر زنگ می زند به مسئول آب که آب رو وصل کنید، ۵ دقیقه بعد وصل است. کارهای شان از خیلی ها بالاتر است نه حقوقی می گیرند و نه مزایایی دارند. مُلکو که رئیس گروه است، گروهی در واتس اپ برای ولایت مان تشکیل داده  و مدیریتش می کند.

همین دیروز خبری توی گروه آمد که بزها گران شده! سریعا چوپان ارشد ولایت مان از کار برکنار شد. در همان موقع قیمت بز به حالت قبل برگشت و من دعا می کردم معاون چوپان رو هم عزل کنند تا قیمت ها باز هم پایین تر بیاید.

طرف زورش به خر نمی رسد پای کره خر را می شکند…! ولی خداییش مُلکو کار درستی نکرد. خب بز گران شده چه ربطی به چوپان دارد؟! به مدیریت خودت نگاه کن. به مادرم بارها پیشنهاد شده در مذاکرات شرکت کند ولی زیر بار نرفته. هر چه نباشد برای خود کسی است… می گوید نمی تواند مذاکرات برجامیش را بدون نتیجه رها کند.

در قانون های ۱+۵ بندهایی هست که فقط تصویب شده و به اجرا درنیامده و همان جا خاک می خورد. مثل مسکن برای تازه عروس و دامادها…! البته شتر در خواب بیند پنبه دانه… مُلکو از کنارش بی توجه رد می شود و انگار نه انگار که عده ای جوان منتظر هستند.

ولی خداییش از حق نگذریم خیلی از گروه های دیگر بهترند. زحمت فراوان می کشند؛ اما هر کس به اندازه ی زورش دیگر…

 

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*