سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
24 ذو القعدة 1441
Tuesday, 14 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » فرهنگی » یادداشت
  • شناسه : 296936
  • ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
  • نویسنده : زینب حسن پور
خرمشهر، شهری که با خون جوانانش فرش شد
خرمشهر، شهری که با خون جوانانش فرش شد
یادداشت دانشجویی/ زینب حسن پور

خرمشهر، شهری که با خون جوانانش فرش شد

سوم خرداد، روزی که خرمشهر به یاری خدا و رشادت های فرزندان این سرزمین آزاد شد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ زینب حسن پور/ خرمشهر، شهری که با خون پاک جوانانش فرش شد، تا به پیروزی رسید. امروز سالروز سوم خرداد، روزی که شهر خونین خرمشهر به یاری خدا و رشادت های فرزندان این سرزمین آزاد شد.

جوانانی با سن کم اما همتی بلند، جانشان را کف دست هایشان گرفتند و با پای تن نه که با پای دل به مبارزه با متجاوزان پرداختند. کسی چه می داند که چه روزهای سختی بر مردم این دیار گذشت…!

چه فرزندانی که در منظر والدینشان به خاک و خون کشیده شدند، چه جوانان و مردمانی از دست رفتند تا این دیار دوباره طعم آزادی را چشید.

چه جوانانی که یک شبه بزرگ شدند! نوجوانانی که مرد شدند، سلاح به دست گرفتند و به یاری هم شتافتند. چه جانفشانی هایی که نکردند… چه داغ ها دیدند اما مقاوم تر شدند. کمبود امکانات، آب، غذا و هیج چیز دیگر مانع شان نشد. اصلا گویی این مصیبت ها شجاع ترشان کرد.

چه زنان و دخترانی که به جای شیون کردن و بر سر زدن، مردمیدان نبرد شدند و پا به پای مردانشان برای رهایی از محاصره دشمن در خاک و خون غلتیدند؛ اما از پای ننشستند. با دستان خود عزیزانشان را به خاک سپردند و اشک هایشان را پاک کردند و به مبارزه ادامه دادند.

اگر این رشادت ها نبود، اگر این ایمان قوی و اراده شان نبود، این پیروزی بزرگ به دست نمی آمد. وجود فرماندهانی جوان و دلیر چون جهان آرا در کنار این همه از خود گذشتگی به آن ها امید داد تا به این پیروزی عظیم و تاریخی رسیدند.

بی شک نصایح و رهنمون های معمار بزرگ انقلاب در کنار اینها نقشی بسیار ارزنده و بزرگ داشت. یاد همه ی شهدای خرمشهر عزیز گرامی باد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*