سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
24 ذو القعدة 1441
Tuesday, 14 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی » یادداشت
  • شناسه : 296935
  • ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
دوم خرداد حماسه است!
دوم خرداد حماسه است!
یادداشت/ مصعب یحیایی

دوم خرداد حماسه است!

کدام ادای خاتمی و دار و دسته‌اش را حماسی یافته‌اید که این‌گونه عِرض خود می‌برید و زحمت ما می‌دارید دقیقاً؟! نکند دل‌خوش شده‌اید به گفتگوی‌تمدن‌ها؟! رسماً چیز فرض‌تان کرده‌اند حضرات... ساده! و الّا همان‌هایی که دست می‌زدند و هورا می‌کشیدند برای‌تان، در همان دوران طلایی اصلاحات، اسم‌تان را گذاشتند محور شرارت...

به گزارش دانشجونیوز؛ مصعب یحیایی/ رو نیست که؛ سنگ پای قزوین‌ است! طرف با شست و اندی سال سن، و سی و دو دندان در فکِ مبارک، قلم برداشته و بنا کرده به قیاس دوم و سوم خرداد؛ که چه؟! که همان‌طور که سوم خرداد حماسه است در دفاع مقدس؛ دوم خرداد هم حماسه است در میدان سیاست!

آن‌وقت آسمان ریسمان کرده که رهبر انقلاب گفته انتخاب خاتمی تجلی همان حماسه است. زرشک!
خدایی مخچه‌تان رگ به رگ نمی‌شود با این همه تناقض و درهم و برهمی؟!

یحتمل از همین الان عده‌ای از حضرات پیگیر می‌شوند که پیام آقا را بعد از انتخابات هفتاد و شش دست‌آویز کنند. نخیر جماعت! آن حماسه‌ای که رهبری تاکید کرده، خطاب به حضور مردم است، نه انتخاب فلانی و بیساری. حضوری که هم هفتاد‌‌‌‌ و‌ شش بود، هم هشتاد و هشت و هم نُه دی. بی‌خود زحمت نکشید!

نکته‌ی خوشمزه‌ ماجرا این‌جاست که حضراتِ بوقچی‌های اصلاحات، حضور هشتاد درصدی در انتخابات هفتاد و شش را حماسه می‌دانند، لکن مشارکت هشتاد و پنج درصدی سال هشتاد و هشت را تقلبی -که به تعبیر همسر آن مرحومِ غریقِ استخر- باید بریزند توی خیابان و شعار بدهند علیه نظام!
ای تف به این همه خباثت و رذالت!

اصلاً می‌گویم کدام ادای خاتمی و دار و دسته‌اش را حماسی یافته‌اید که این‌گونه عِرض خود می‌برید و زحمت ما می‌دارید دقیقاً؟!
نکند دل‌خوش شده‌اید به گفتگوی‌تمدن‌ها؟! رسماً چیز فرض‌تان کرده‌اند حضرات… ساده! و الّا همان‌هایی که دست می‌زدند و هورا می‌کشیدند برای‌تان، در همان دوران طلایی اصلاحات، اسم‌تان را گذاشتند محور شرارت و دقیقاً همان روزهایی که سرخوش از مذاکره با موبورهای اروپایی بودید، جناب استراو از دستشویی قطار با هیأت مذاکره‌کننده‌تان صحبت می‌کرد.

شاید هم فکر کرده‌اید نامه‌های یواشکی‌‌ دولت مطبوع‌تان به یو.اس.آیی‌ها که “شما مرحمت کنید تحریم نکنید؛ ما هم قول می‌دهیم که حامی جریان مقاومت در منطقه نباشیم” حماسه‌ است؟!

غبطه می‌خورم به حال‌تان جماعت. خدایی جنس خوب غنیمت است و الّا این بنجل‌هایی که می‌رسد به دست عوام‌الناس، این همه مستی و نئشگی ندارد!

یک عمر حماسه را همین‌قدر کج و معوج فهمیده‌اید که روز و روزگارتان به اینجا رسیده و نتانیاهو هم طمع کرده به احوال‌تان، و الّا نمی‌گفت “اصلاح‌طلبان سرمایه‌ی اجتماعی اسراییل در ایرانند”!

این همه مقاومت در برابر فهمیدن، نوبر است والله! حضرات، حماسه را از رئیس‌علی یاد بگیرید که غیرت داشت به این مُلک و خون داد تا چکمه‌ی قشون انگلیس‌ خاکش را نجس نکند. حماسه را از نادر مهدوی بشنوید که قد علم کرد جلوی ناو و ناوچه‌های کدخدای دهکده‌ی جهانی و خار و خفیف‌شان کرد در خلیج‌فارس.
حماسه را در مکتب قاسم سلیمانی بخوانید که وقتی رفت، یک ایران عزادار شد و یک دنیا لرزید.
چه می‌گویم؟! حماسه اگر بلد بودید که نمی‌گفتید با داعش مذاکره کنیم!

پ.ن۱: یکی را همین چند دقیقه پیش دیدم که دعا کرده بود به جان آیت‌الله_کروبی! دقت فرمودید؟! آیت‌الله! آن‌هایی که مناظره‌ی این آیت عظمای الهی را دیده‌اند حتماً ماجرای “دُوَلِ‌ الخَلیج اَلعَربیة” خاطرشان هست!
پ.ن۲: خدایا این یکی را شفا نده، بگذار بخندیم کمی!
پ.ن۳: زنده باد مخالف من ولی آدم باشید دیگه!

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*