چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
7 ذو القعدة 1442
Wednesday, 16 June , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان » خبر فوری » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 296949
  • ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
  • نویسنده : پریسا اندیده
رقص مرگ در آب و آتش چه تصویری به دنیا کشیده؟!
رقص مرگ در آب و آتش چه تصویری به دنیا کشیده؟!
دل نوشته دانشجویی/ پریسا اندیده

رقص مرگ در آب و آتش چه تصویری به دنیا کشیده؟!

رقص مرگ در آب و آتش چه تصویری کشیده که ما و این جهان، متحیر و باز مانده‌ایم از رفتار این مادران شهید...؟!

به گزارش “دانشجونیوز“؛ پریسا اندیده/ خزان زندگی، جوان می بلعد و مردمی را به تنگ می برد. می گویند مرگ، از جهانی به جهان دیگر پل می زند. همه مرده، ولی زنده هستند به خواست او. در بزرگی و ستایش او همین بس جان های پاکی که فدایش می شود.

این خون های پاک که بر زمین و دریا نقش می گیرد، تنها گوشه ای از وفای به عهد با اوست. معبود، در امواج دریا چه زمزمه کرده که این گونه عاشق کُش است؟ از آن سرای آخرت چه خبر رسیده که مادری بر پیکر پسر شهیدش، تولد نو، مبارک می گوید؟

ما و این جهان از چه باز مانده‌ایم که این چنین متحیر مادری مانده‌ایم و نمی دانیم چرا در وداع با پیکر پسر شهیدش، تازه به او سلام می دهد؟! حاصل عمر مادرانی امروز شده تنها پیکرهای بی جانی که پر برکت به خانه بازگشته اند. دل از دنیا کنده و آخرت را به زانو درآورده اند.

فرق آدمی و دیگر مخلوقات در همین است. در این که آدمی خود مختار سعود و سقوط است. با اختیار خود هم می تواند از هر پلیدی پلیدتر شود و هم می تواند تمام زمین و آسمان را در برابر خود به سجده درآورد.

ما دنیا را چگونه دیدیم که از این قوم، جا ماندیم؟ قرآن را چگونه خواندیم که مُردیم و آنان زنده ماندند. رقص مرگ در آن آب و آتش چه تصویری به دنیا کشیده که این چنین آنان بزرگ شده اند و ما کوچک…؟!

آنان سرای آخرت را پیش پیش به نام خود کرده‌اند، از وفای به عهد خدا. برای آنان هیچ غم و اندوه نیست که عاقبت به خیر رسیده ‌اند و ما هنوز در پیچ کوچه‌ی تردید و غفلت راه گم کرده، مانده‌ایم و به دنبال مقصر می گردیم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*