سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
15 ذو الحجة 1441
Tuesday, 4 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی » یادداشت
  • شناسه : 297104
  • ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
پاسخ‌گو باش جنابِ جمهوری اسلامی
پاسخ‌گو باش جنابِ جمهوری اسلامی
یادداشت/ مصعب یحیایی

پاسخ‌گو باش جنابِ جمهوری اسلامی

بنا نبود در طلیعه‌ی «گام دوم انقلاب» دادِ کارگرها بلند شود و سفره‌ی مردم کوچک‌تر شود و کول‌برها بمیرند. باور کنید قرار نیست الی‌الابد نحسی و نفهمی را گردن «اصلاحات» بیندازیم.

به گزارش دانشجونیوز؛ مصعب یحیایی/ دو، سه روز پیش، پیگیر بودم یادداشتی بنویسم با عنوان «پاسخ‌گو باش جنابِ جمهوری اسلامی» که نشد البته. و یحتمل حالا که بناست با همین فرمان پیش بروم دوستان انقلابی‌ام رنجیده‌ خواهند شد. پس می‌گویم که نه بُریده‌ام از انقلاب و نه نومیدم از آینده؛ بل‌که گله دارم از این همه ظرفیت معطل. و الّا انقلاب اسلامی که جان ماست. بسیار خون داده‌ایم و بسی خون‌دل می‌خوریم از قدرنشناسی عده‌ای!

لکن راستش را بخواهید دلخورم از خیلی چیزها. والله من و ما نه اجنبی هستیم، نه فتنه‌گر و نه ضد ولایت‌ فقیه؛ که اتفاقاً برعکس، دادمان از همین‌جا بلند است؛ مُلکی که سایه‌ی پدری این‌چنین را بر سر خودش دارد چرا فقر دارد و چگونه ظلم می‌بیند و چطور بی‌کفایتی رنجورش می‌کند؟!

حضرات به اصطلاح انقلابی؛ بنا نبود در طلیعه‌ی «گام دوم انقلاب» دادِ کارگرها بلند شود و سفره‌ی مردم کوچک‌تر شود و کول‌برها بمیرند. باور کنید قرار نیست الی‌الابد نحسی و نفهمی را گردن «اصلاحات» بیندازیم و «خاتمی» را سیبل کنیم و حق به جانب بتازیم به «برجام».

از یک جایی به بعد هر سوزنی که به آن‌وری‌ها می‌زنیم، یک جوالدوز هم باید حواله‌ی خودمان کنیم و یک روز و یک ساعت هم باید خودمان را بازخواست کنیم.

راستش که تو هم باید پاسخ‌گو باشی «سید‌ابراهیم رئیسی»! همین تویی که حنجره‌مان پاره شد برای تبلیغات انتخاباتی‌ات و از این جمع به آن جمع؛ و از این مسجد به آن مسجد؛ ذکر خیرت را گفتیم و «امید مستضعفان» صدایت زدیم و حالا شده‌ای قاضی‌القضات. مواظب باش که کلی امید داشتیم و داریم به تو و ترازوی عدالتت!

جناب پرویز فتاح، «رئیس بنیاد مستضعفان جمهوری اسلامی»؛ نکند فردا روز تو هم مثل رفیق‌دوست مدعی بشوی که چون آورده‌ی من برای نظام زیاد بوده پس باید حق و حقوق ویژه داشته باشم. پاسخ‌گو باش و یقه چاک کن برای خانه‌ای که شهردار احمق فلان شهر، حکم تخریبش را داد و مادری را دق مرگ کرد.

آقای قالیباف، مراقب باش. مجلس در راس امور است؛ نه عکاس‌خانه اروپایی‌ها!
و البته «رئیس کل اوقاف و امور خیریه»؛ بمیر از این درد که زیرمجموعه‌ی تو زمین واگذار کرده‌اند به امت و بعد سرشاخ‌شان کرده‌اند با شهرداری برای گرفتن مجوز. تو باید به جای آن زن کُرد توی تیغ لودر می‌نشستی و احتمالاً بعد سکته می‌زدی!

نگویید بی‌انصافی‌ست و تند است و فِلان است. چطور شهرداری می‌تواند جَلدی لودرش را روشن کند برای تخریب کپری که با یک فوت هم فرو می‌ریخت؛ و چرا اداره‌ی اوقاف عقلش نرسیده که پیش از حل مشکل شهرداری، زمین واگذار نکند به ملت؟!

اصلاً یک چیز دیگر می‌گویم. هر چند دادِ من یک لاقبا نمی‌رسد به گوش «حضرت ابراهیم»؛ لکن شما که می‌شنوید جماعت. جنم داشتید ویلای «شبنم نعمت‌زاده» و آقازاده‌های نجومی بگیر را هم همین‌طور تخریب می‌کردید. جگر داشتید یقه‌ی زمین‌خوارها را هم با همین غلظت می‌چسبیدید و خِر نماینده‌های مجلسی که دست‌شان در فساد رو می‌شود را هم همین‌قدر سفت می‌گرفتید و مچ‌شان را از گردن قطع می‌کردید!

حال‌مان از ذکر گفتن و تسبیح چرخاند‌ن‌ امثال «استاندار خوزستان» بهم می‌خورد حضرات مسئول! اگر می‌فهمیدید که حساب و کتاب شما از ما عوام‌الناس چقدر سخت‌تر است یا مسئولیت را رها می‌کردید و چنبره نمی‌زدید روی میز و صندلی ریاست؛ و یا فکری به حال آب #غیزرانیه می‌کردید!

خسته‌ایم از ناداوری و نامهربانی با عوام‌الناس و زیر سبیلی رد کردن گردن کلفت‌های نجومی‌بگیر. قبول که آلونک آن زن مجوز نداشته و گیرم که «مردم غیزرانیه» نباید تجمع کنند. لکن چرا کسی نمی‌گوید اوقاف نباید زمین مشکل‌دار را تحویل می‌داد به مردم و وزارت نیرو متصدی رفع مشکل بی‌آبی خوزستان پر آب است؟! و چرا هیچ مدیر و مسئولی خلع نمی‌شود این وسط؟!

باز نگویید دولت، دست لیبرال‌هاست و توطئه استکبار است و ال است و بل است! دولت بی‌عرضه‌ است؟ شما که عرضه دارید بفرمایید چه کرده‌اید؟! یحتمل می‌فرمایید خب دولت که دست ما نبوده اصلاً. عرض می‌کنم «این هم بی‌عرضگی من و شماست دیگر»! اگر مدعی هستید بر مدار حق‌اید، چرا نمی‌توانید و نمی‌توانیم امت را مجاب کنیم؟!

دولت‌های‌مان لیبرال بوده‌اند؟! و مجلس‌مان بی‌کفایت؟! بسم‌الله… مجلس تقدیم شما شد و دولت هم چند وقت دیگر به عقد شما در می‌آید. ببینیم چه گلی می‌زنید به سر ملت.

فقط یادتان نرود. امت از مجلس «قانون خوب» می‌خواهند و از دولت «کار جهادی» و از قوه قضاییه «برخورد قاطع با فساد». ذکر گفتن و ورد خواندن و رکوع و سجود را خودمان بلدیم. شما به کار خودتان برسید لطفاً و یادتان باشد که پیش از آخرت، متکفل دنیای ما هستید!

به قول معروف: «شما چگونه زیستن را به ما بیاموزید؛ چگونه مُردن را خود خواهیم آموخت».
والله این بی‌عدالتی‌ها زیبنده‌ی دهه عدالت و پیشرفت نیست!

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*