دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
16 ذو القعدة 1441
Monday, 6 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 297152
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۳۱
باید در مقابل اتهام‌هایتان امروز پاسخگو باشید
باید در مقابل اتهام‌هایتان امروز پاسخگو باشید
یادداشت دانشجویی/ امیر سهرابی

باید در مقابل اتهام‌هایتان امروز پاسخگو باشید

جناب آقای صابری آیا در مقابله با فساد افرادی مثل مهدی جهانگیری یک موضع صریح و روشن داشته اید یا تلاشتان شکسته نشدن نمکدان‌ها بوده است؟!

به گزارش دانشجونیوز؛ امیر سهرابی/ جناب آقای صابری مدیر محترم هفته نامه اتحاد خبر در یادداشت اخیرشان مجلس یازدهم را به شدت مورد حمله قرار داده اند که چرا با وجود اتهام نسبت به دکتر محمد باقر قالیباف در املاک شهرداری، این مجلس به ریاست او رای داده است؟ لذا چند نکته را جهت تذکر لازم دیدم.

آنچه در قاموس سیاسی جریان انقلابی مدنظر است عدم نگاه طایفه‌ای به مقوله فساد است؛ لذا هیچ وقت در سابقه‌ی جریان انقلابی، دفاع از نیروهایی که فساد اقتصادی، سیاسی، اخلاقی و غیره دارند وجود نداشته و ندارد.

اما اینکه جناب آقای صابری به یک اتهام که هنوز در مرحله قضایی است و نه مربوط به شخص بلکه مربوط به یک مجموعه است این‌چنین حساسیت نشان داده اند جالب است؛ اما برای این که صداقت آقای صابری را بیازماییم چند درخواست را از ایشان مطرح می‌نماییم.

۱- با توجه به اینکه شما همیشه رسانه داشته اید لطفاً بصورت مستند بگویید نظرتان در مورد پرونده‌هایی مانند استات اویل و کرسنت چه بوده است؟

۲- لطفاً نظرتان در مورد اخوی ریاست محترم جمهور که در پرونده‌های مالی و مدرک تحصیلی متهم بوده و حکم قضایی نیز دریافت کرده اند مرقوم بفرمایید.

۳- بفرمایید که آیا در مقابله با فساد افرادی مثل مهدی جهانگیری یک موضع صریح و روشن داشته اید یا تلاشتان شکسته نشدن نمکدان‌ها بوده است؟

۴- امسال ۴.۸ میلیارد دلار در تفریغ بودجه محل سوال و اشکال شد آیا در این زمینه دولت را محل نقد قرار داده اید یا نه؟

از این نمونه سوالات بی‌شک بسیار است ولی موضعی از شما دیده نشده است. با افتخار می‌گویم که سابقه جریان انقلابی نشان داده است که جریان‌سالاری و قبیله‌گرایی نمی‌تواند بر مبارزه با فساد سایه بیفکند اما جریان‌سالاری و قبیله‌گرایی یا به قول علما “نؤمن ببعض و نَکفر ببعض” بختکی است که به جان جریان شما افتاده است.

اما جناب آقای صابری این که هر کسی در مقابل اتهام‌هایش پاسخگو باشد امری قابل ستایش است ولی شخص شما هم متهمید و باید در مقابل اتهام‌هایتان امروز پاسخگو باشید!!!

قطعاً کارناوال های ایام انتخابات را در سال ۹۲ و ۹۶ به یاد دارید و داستان نی‌انبان زدن های جلوی دژ برازجان را از یاد نبرده اید. شما از آن زمانی که معیشت مردم را به سخره گرفتید و آن چنان پایکوبی و رقص کردید که یادتان رفت بپرسید مگر قرار نبود “هم سانریفیوژ بچرخد و هم سفره مردم پابرجا بماند.” تا به امروز متهمید.

از آن زمان که آن نی‌انبانیست را در دیگی گذاشتید و حول فلکه‌ی دژ، باباکرم خواندید و رقصیدید و رقصاندید تا به امروز در همه مشکلات بوجود آمده از سوی این دولت و این جریان شریک و سهیمید.

لذا ضمن احترام، امروز وقت سوال پرسیدن شما نیست بلکه باید پاسخگو باشید آن هم در مقابل معیشتی که امروز لنگ مانده است.

اما در بخش آخر یادداشت‌تان شفافیت مطرح شده از سوی نماینده منتخب دشتستان را زیر سوال برده اید. مطالبه‌گری به حق است و دکتر رضایی هم در مصاحبه اشان در جمعه شب مفصل به آن پرداختند؛ اما معروض بدارم که کُمیت شما در حوزه شفافیت نیز می‌لنگد. چرا که هیچ وقت نخواستید شفاف با مردم و حتی جریانتان سخن بگویید.

نمی‌خواهم آنچه که در سال‌های گذشته و دور گذشت را برایتان ریز کنم تا خاطرتان مکدر شود بلکه درخواست دارم رفتارتان در انتخابات حاضر که متهم به رفتار سینوسی شدید را به صورت شفاف بازگو کنید.

۱- آیا افشاگری برخی نیروهای قدیمی جریان اصلاحات مبنی بر فعالیتتان برای یکی از نیروهای جریان اصولگرایی در ایام انتخابات واقعیت دارد؟

۲- این رفتار سینوسی حاصل تغییر موضع سیاسی است یا منفعت شخصی؟

۳- کاش به صراحت و شفافیت می‌فرمودید که چرخش یک شبه شما از چپ به راست در پیوند با برخی مدیران مرکز نشین اشرافی بود یا حرکتی شخصی؟
و ….

از این نمونه موارد نیز بسیار است و نه حوصله‌ی شماست اینها را بشنوید و پاسخ بگویید و نه وقت مخاطبین آنقدر بی‌ارزش است که دعوای من و شما را دنبال کنند. اما آنچه عاجزانه درخواست دارم این است که برای یکبار هم که شده به حرکت مردم‌سالارانه‌ای که شکل گرفته و از دل صندوق در آمده احترام بگذارید. مانند نام خانوادگیتان صبور باشید نه مانند سال‌های نه‌چندان دور جریانتان، که اشرافانه بر جمهوریت لگد زدند و حاصلش شد فتنه‌ای که هنوز دامنگیر نظام و انقلاب است.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*