دوشنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۹
11 صفر 1442
Monday, 28 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » سیاسی » گزارش
  • شناسه : 297179
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
  • نویسنده : راضیه دریاییان
حقوق بشر آمریکا، ادعایی بیش نیست
حقوق بشر آمریکا، ادعایی بیش نیست
یادداشت دانشجویی/ راضیه دریاییان

حقوق بشر آمریکا، ادعایی بیش نیست

آمریکا با وجود شعار دفاع از حقوق بشر، برای اثبات قدرت پوشالی خود از هیچ جنگ و خونریزی دریغ نمی کند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ راضیه دریاییان/ ” امتیازاتی چون خود شناسی، خود آگاهی تاریخی، وقت شناسی و دارا بودن یک بنیان فکری اساسی با آرمان های حقیقی انسان را از کسانی که گرفتار عادات روزمره شده اند رهایی می بخشد.”

سال هاست که جهان غرب مدعی است تمدن چندین ساله داشته و با گذری به تاریخ زندگی نیاکانش باد به غبغب انداخته و ادعای متمدن بودن دارد. جهانی که برای اثبات قدرت پوشالی خود از هیچ جنگ و خونریزی دریغ نمی کند.

قدرتی که شالوده آن خون انسان های بی گناهی است که می ریزد و پس از آن شعار دفاع از حقوق بشر را در بوق و کرنا سر می دهد و آن را ملعبه دست شیاطینی کرده که در پوست انسان بر دیگران حاکم اند.

نظام حاکم بر آمریکا نظام انسان محوری نبوده و نیست؛ غول سلطه و استکبار است که با نژاد پرستی و زورگویی حتی به مردم خود نیز رحم نکرده و آنها را می بلعد.

سال هاست انسان بر این باور است که با پیش رو بودن پیشرفت های علمی، روزانه می تواند در مقابل بسیاری از مفاجات و خطراتی که او را تهدید می کند بایستد. برای بهتر زیستن بسیار کوشیده و معتقد است می تواند بهشت را به زمین آورد و حتی تمام توانش را در این مسیر بکار برده است.

امروزه اما جهان حرف دیگری برای گفتن دارد، مردمی مانند مردم آمریکا که با وجود تمامی این پیشرفت ها خلا بزرگی در تمام سیستم زندگی خود احساس می کنند؛ گویی تمام این مدت بشر تنها توهم بلوغ و پیشرفت را داشته است.

البته رشد اصلی زمانی اتفاق می افتد که من درونی خود را شناخته و به فطرت بشری خود یعنی میل به پایداری رجوع می کند. همه ی اینها سر منشا تحول عظیم در تاریخ بشریت می شود و موجی از انسان ها را به ساحل جاودانگی روانه می کند.

تا ظالم هست، مظلوم هم هست… این دو جز جدایی ناپذیر از یکدیگرند و کسی که مورد بیدادگری قرار گیرد، مظلوم است. نام و نشان خاصی هم ندارد حتی متعلق به سرزمین یا دین خاصی هم نیست.

زمانه شاهد آن بوده است که همیشه اتفاق های بزرگ از ریخته شدن خون مظلوم به جریان می افتد و وقتی این خون باعث ایجاد تحول می گردد که باور عمومی به این نتیجه رسیده باشد که اساس و بنیان سیستم فاسد بوده و فساد یک دولت به این راحتی ها برطرف نمی شود.

اکنون اما می بینیم که ملت آمریکا به چنین باوری رسیده اند؛ وگرنه اینچنین موج گسترده اعتراضات به سفید پوستان سرایت نمی کرد که دوشادوش سیاه پوستان کشته شوند.

البته بارها شاهد همراهی سفیدپوستان با سیاه پوستان بوده ایم اما این بار به نقل از کارشناسان آمریکایی چنین تظاهرات و نا آرامی هایی بعد از جنگ جهانی دوم تاکنون صورت نگرفته بود.

مردمی که سالها به همین شیوه و با همین نظام و دستور العمل ها زندگی کرده اند و مدت هاست مهر تایید بر حکومتی می زدند که از انسان دوستی تنها شعارش سهم آنها بوده و فقط تفنگ قدرت خود را تیر می کنند؛ تا وقت مبادا به دهان معترضین شلیک کنند. اما امروز…

امروز می بینیم که همین مردم به نشانه اعتراض لوای خیانت و استبداد کشورشان را به آتش کشیده، به خیابان ها آمده و فریاد آزادی خواهی و انسان دوستی سر می دهند…!

و اما ملت آمریکا با رژیم سیّاس، تروریسم و ضحاکی رو به رو هستند. دولتی که با حمله به برج های دوقلو و با کشته شدن هزاران آمریکایی نصف خاورمیانه را به جنگ و آتش کشید و تا هنوز نیز ادامه دارد پس مطمئنا ساده از کنار چنین اقدامات مردمی، عبور نخواهد کرد…!

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*