دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
16 ذو القعدة 1441
Monday, 6 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 297278
  • ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
  • نویسنده : نازیلا رستمی
آمریکا مثل لجن ته حوض است که بالا آمده!
آمریکا مثل لجن ته حوض است که بالا آمده!
یادداشت دانشجویی/ نازیلا رستمی

آمریکا مثل لجن ته حوض است که بالا آمده!

وقایع اخیر در آمریکا نشان می دهد که افول ابرقدرت دنیا نزدیک است. آمریکا مثل لجن ته حوض است که بالا آمده!

به گزارش “دانشجونیوز“؛ نازیلا رستمی/ قشنگ ترین معرفی رو می تونیم از تعبیر اخیر حضرت آقا برداریم، اونجایی که فرمودند: آمریکا مثل لجن ته حوض است که بالا آمده!

به راستی که افول آمریکا فرا رسیده است. از عدم کنترل کرونا با وجود پیشرفته ترین امکانات گرفته، تا افزایش میلیونی بیکاران در این کشور و اخیراً حکومت نظامی و سرکوب وحشیانه ی مردم توسط ماموران در آمریکا!

طرف مقابل صحبت های امروزمان، سینه چاکان آمریکا و واویلا گویان برای مذاکره با کدخدا هستند؛ آنها که حرف از دموکراسی می زدند و آمریکا را مهد تمدن و فرهنگ می‌خواندند، آیا هنوز هم حرف برای گفتن دارند؟! شما که تمدن پوچ غرب را در بوق و کرنا کرده بودید و از آن بت ساخته بودید، معنای تمدن غرب را فهمیدید؟!

آنهایی که دم از عدالت می زدند را باید دعوت کنیم که سری به اخبار و تصاویر منتشر شده از آمریکا بزنند. آنجا که مردی زیر پای جلادی با نفس های آخر می گوید دیگر نمی توانم نفس بکشم؛ اما جلاد همچنان فشارش را بر گلو بیشتر می کند تا دیگر نفسی بالا نیاید…!

کدامین ظلمشان را به تصویر بکشیم؟! پیرمرد کارتن خوابی را که با حمله ی وحشیانه، زخم و ‌زیل کرده‌اند؟! یا آنجا که ماموران، مستقیم صورت معترض را نشانه می گیرند یا با ماشین معترضان را زیر می کنند؟! و یا آنجا که سگ های وحشی را به جان مردم معترض می‌اندازند…! این بود حقوق بشر گفت هایتان؟!

سیاه پوستان فریاد برمی آورند که ما سیاه پوست ها در خیابان ها مانند حیوان قتل عام می شویم و به کمک ایران نیازمندیم. ایران باید مظلومیت ما سیاه‌پوستان آمریکایی را به کمیته حقوق بشر بین المللی بکشاند.

دولتمردان باید بیندیشند، ما دست مذاکره و توافق را به سوی کدام جلاد دراز کردیم؟ دولتی که مدعی حقوق بشر بود اما حقوق بشر گفتنش شامل مردم خودش نمی شد! ترامپی که در ماجرای آبان ماه از مردم ایران حمایت می کرد و دم از حقوق بشر می زد گویا حقوق بشر را از یاد برده است.

بد نیست یادآوری داشته باشیم به سران فتنه در داخل که همواره طرفداران دو آتیشه ی مذاکره با آمریکا بودند. بد نیست اقدامات اخیر آمریکا برای سرکوب مخالفان را به دوستان براندازهای داخلی و طرفدار آمریکا نشان دهیم و از کشور سراپا مدعی بخواهیم که: “معترضان خود را نکشید. جهان دارد شما را می نگرد! اینترنت را برگردانید و اجازه دهید خبرنگاران احساس آزادی کنند”. هم ادعای حقوق بشر گفتن هایتان را به خوبی فهمیدیم و هم معنای آزادی خواندن هایتان را…!

وسط بِکُش بِکُش های غرب، عده‌ای هم گویا خود را به خواب زده اند و قصد بیدار شدن ندارند. تاجزاده در مورد حوادث اخیر آمریکا اینگونه ابراز نظر می کند: این فیلم‌ها و اخباری که در صدا و سیما درباره آمریکا منتشر شده تهمت و دروغ است. آمریکا نمونه دموکراسی است و با مردمش بر اساس حقوق بشر رفتار می‌کند.

زیباکلام اینگونه می‌گوید: آتش زدن پرچم آمریکا در خیابان‌های اروپا و آمریکا محصول فتوشاپ اخبار ۲۰۳۰ است. هیچ کس در هیچ کجای دنیا به پرچم مقدس آمریکا اهانت نمی کند، مگر همین تندروهای خودمان در ایران! زیباکلام و تاجزاده و آشنا، همان خوابزده هایی هستند که هیچگاه خیال بیدار شدن ندارند.

غرب زده های وطنی را بیاورید و آتش زدن پرچم آمریکا توسط مردمش را نشانشان دهید. جناب تاجزاده کجاست؟! چرا چون کبک سر در برف کرده است. بیاوریدش و نشانش دهید که چگونه قبله ی آمالش دارد وسط آتش می سوزد.

تاجزاده آنقدر حقیر است که چون مارمولک به دیوار می خزید تا از روی پرچم آمریکا که کف زمین است رد نشود. مدعیان اعتدال و اصلاحاتِ همیشه طلبکار اما به واقع بدهکار، نفس‌های آخر آمریکا را بشنوید و دست بردارید از بزک کردن آمریکایی که سرابی بیش نیست.

رهبر انقلاب چقدر روشنگری کند و راه را نشان دهد؟ چرا عده‌ای برای همیشه به خواب رفته اند. راه روشن را باید در سخنان بزرگترین اندیشمند دنیا حضرت آیت الله خامنه ای جستجو کرد؛ آنجا که می‌فرمایند: “ضعف مدیریتی در آمریکا در قضیه کرونا باعث شده که مرگ و ابتلا در آن کشور بیش از همه باشد و نمی توانند هم مدیریت کنند به خاطر فساد در داخل دستگاه شان.

مردم را می کشند و عذرخواهی هم نمی کنند، زبانشان هم برای حقوق بشر دراز است. آن مرد سیاه پوستی که کشته شد ظاهراً بشر نبوده! ملت آمریکا احساس خجالت و سرافکندگی می‌کند. ایرانی های داخلی یا خارج از کشور هم که شغلشان بزک کردن آمریکا بود، با این اوضاع دیگر سرشان را نمی توانند بلند کنند”.

دنیا از دست آمریکا و سران فتنه در جهان عاصی شده و افول آمریکا فرا رسیده است. به یاری خدا فرو‌ریختن کامل کاخ مدعیان حقوق بشر را به زودی خواهیم دید. تا آن زمان با هم ندا سر می دهیم: “لعنت خدا بر گروه ظالمان باد”.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*