دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
16 ذو القعدة 1441
Monday, 6 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 297288
  • ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
  • منبع : خبرگزاری دانشجو
امتحانات پایانی دانشگاه خلیج فارس از ۱۵ تیر برگزار می‌شود
امتحانات پایانی دانشگاه خلیج فارس از ۱۵ تیر برگزار می‌شود

امتحانات پایانی دانشگاه خلیج فارس از ۱۵ تیر برگزار می‌شود

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: زمان برگزاری امتحانات پایانی نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه خلیج فارس از ۱۵ تا ۳۱ تیر تعیین شده است.

به گزارش دانشجونیوز؛ علی پاکیزه، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: طبق تصمیمات شورای آموزشی دانشگاه فرصت حذف اضطراری و حذف ترم نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ امروز ۱۵ خرداد پایان می‌یابد.

پاکیزه اضافه کرد: به منظور جبران کلاس‌ها و ایجاد فرصت بیشتر برای آمادگی امتحانات پایانی، نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه خلیج فارس تا ۱۱ تیر تمدید شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار کرد: البته با توجه به وضعیت شیوع کرونا و کثرت دانشجو در مقطع کارشناسی، با تأکید بر حفظ سلامت دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان، برگزاری امتحانات فقط به روش غیرحضوری انجام می‌شود.
وی ادامه داد: زمان برگزاری امتحانات پایانی نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه خلیج فارس از ۱۵ تیر تا ۳۱ تیر تعیین شده است. پیشنهاداتی درباره نحوه برگزاری آزمون غیر حضوری ارائه شده و این پیشنهادات به این نحو بوده که برای دروس عمومی با توجه به تعداد نسبتا زیاد دانشجویان هر درس، برگزاری آزمون چند گزینه‌ای با مدت زمان پاسخگویی محدود و امکان چرخش سوالات و گزینه‌ها با توجه به امنیت آن مورد تأکید است. همچنین یکی از پیشنهادات مربوط به برگزاری امتحان با استفاده از سامانه LMS یا Adobe connect بوده و یکی دیگر از پیشنهادات این بوده که برای دروس پایه و تخصصی، انتخاب شیوه برگزاری امتحان غیر حضوری با رعایت سطح کیفیت ارزشیابی ها، به تشخیص استاد و نظارت گروه و دانشکده باشد و علاوه بر آن، استفاده از شیوه‌های صوتی و صوتی-تصویری، امکان ارزشیابی میزان و کیفیت فعالیت دانشجو در هر جلسه و در طول نیمسال از طریق بررسی، مشاهده و یا ضبط فعالیت‌های دانشجو یکی دیگر از این پیشنهادات بوده است.
پاکیزه اذعان کرد: در شورای آموزشی دانشگاه تاکید شد که مرجع اصلی ارزیابی هر درس، مدرس آن درس است. توصیه می‌کنیم تا حد امکان سهم بیشتری از نمره دانشجو به ارزشیابی مستمر در طول نیمسال اختصاص پیدا کند و سهم امتحانات پایان نیمسال به حداقل برسد.
وی یادآور شد: شرکت نکردن دانشجویان در امتحانات پایانی برطبق مقررات به منزله غیبت امتحانی تلقی می‌شود و مطابق مقررات آموزشی دانشگاه عمل خواهد شد. مسئولیت حضور و غیاب دانشجو در جلسه امتحان مجازی به مدرس درس واگذار می‌شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه زمان نهایی ثبت نمرات تا ۱۰ مرداد است، اظهار کرد: برگزاری کلاس‌ها و امتحانات دروس عملی در صورت عدم امکان ارائه به صورت غیر حضوری، به صورت فشرده، پس از برگزاری امتحانات پایانی نیمسال است. در این خصوص دانشکده‌ها لازم است برنامه برگزاری کلاس‌ها و امتحانات را تهیه و به شورای آموزش دانشگاه ارسال کنند. برگزاری امتحانات مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز در حد امکان به صورت غیر حضوری و یا حضوری و در بازه امتحانات پایانی است. البته امکان ارائه خدمات دانشجویی از قبیل خوابگاه، سرویس ایاب و ذهاب و سلف سرویس در مدت زمان برگزاری امتحانات پایان نیمسال برای دانشجویان کارشناسی وجود ندارد.
انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*