پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
8 جماد ثاني 1442
Thursday, 21 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 297390
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
  • نویسنده : زهرا آراسته نیا
برای تهیه مسکن راه های مختلفی وجود دارد مثل نخریدن!
برای تهیه مسکن راه های مختلفی وجود دارد مثل نخریدن!
تلخند/ زهرا آراسته نیا

برای تهیه مسکن راه های مختلفی وجود دارد مثل نخریدن!

یکی از راه حل های کارگشایی که وزیر مسکن برای خانه دار شدن ارائه دادن، نخریدن مسکن است.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ برای تهیه مسکن، راه های مختلفی هست از جمله نخریدن! این طرح طوفانی و تزی که مرزهای نواندیشی را کیلومترها جابه‌جا کرده، چیزی نیست جز تازه ترین راه حل ارائه شده از سوی وزیر مسکن دولت بنفش.

خب وقتی دولتی از اول رنگی به جیغی بنفش را نماد خود می کند، پس دیدن چنین طرح های شاخ و جیغی از آن، اصلا بعید نیست.

شاید شما یادتان نیاید ولی یک وزیری بود که در ابتدای کارش، طرح مسکن مهر را که طبیعتا توسط دولت قبل اجرا شده بود، با عنوان «طرح مزخرف» خطاب کرد. آنجا بودکه فهمیدیم اخبار هم رده بندی سنی دارد و نباید در حضور‌ بچه ها بخصوص بچه های ساکن در مسکن مهر، اخبار را دید، بدآموزی دارد خب!

تازه داشتیم به درویش کردن گوشمان هنگام شنیدن اخبار عادت می کردیم که در حماسه ای دیگر، جناب وزیر مسکن، جلوی دوربین حاضر شدند و گفتند: «افتخارم این است که در دوران وزارتم، حتی یک خانه هم نساخته ام».

با تعجب، نگاه هم کردیم و تصمیم گرفتیم دسته جمعی برویم توی افق محو شویم، آخر چطور به ذهن مان نرسیده بود، وظیفه وزیر مسکن، نساختن مسکن است؟! ما چقدر آدم های چیز نفهمی هستیم که تا حالا انقدر انتظارهای نابه جا از وزیران عزیزمان داشته ایم!

فکر کنید ما علاوه بر انتظار ساخت مسکن از وزارت مسکن، انتظار ایجاد کار و حتی رفاه آن هم از نوع اجتماعی اش از وزارت کار و رفاه اجتماعی داشتیم و انتظار افزایش سرعت اینترنت از وزارت ارتباطات و انتظار گسترش صنعت و معدن و تجارت از وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم. غافل از اینکه اصلا اسم این وزارت را اشتباه فهمیده بودیم و «وزارت صمت» در واقع مخفف «وزارت صورتی منشان تهران» بود که وظیفه ای جز ارائه خدمت به دختران مظلوم وزیر نداشته است.

حالا هم با ارائه نظر محیرالعقول «مردم برای ارزان شدن قیمت مسکن، خانه نخرند» چنان تحولی در عالم حل مسائل به وجود آوردند که تمام ریاضی دانان رسما زدند گاراژ!
آخر ما تا حالا فکر می کردیم مشکلمان این است که خانه نمی خریم، نگو راه حل این است که خانه نمی خریم و ما دقیقا وسط راه حل ایستاده بودیم و خبر نداشتیم.

فقط سوالی که باقی می ماند این است که وقتی ما برای اینکه بتوانیم خانه بخریم، باید خانه نخریم، خانه خودش آن قدر هوشمند هست که عقلش برسد بدون اینکه ما بخریمش، او خودش مرام بگذارد و بیاید مال ما بشود یا خیر؟!

زهرا آراسته‌نیا دانشجوی ارشد شیعه شناسی پردیس فارابی دانشگاه تهران

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*