دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
16 ذو القعدة 1441
Monday, 6 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 297384
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۳۶
  • نویسنده : رحمان محمدی
بیمارستان شهدای خلیج فارس، تنها بیمارستان آموزشی استان
بیمارستان شهدای خلیج فارس، تنها بیمارستان آموزشی استان
یادداشت دانشجویی/ رحمان محمدی

بیمارستان شهدای خلیج فارس، تنها بیمارستان آموزشی استان

بیمارستان شهدای خلیج فارس به عنوان تنها بیمارستان آموزشی استان بوشهر، نباید به عنوان سنتر کرونا انتخاب شود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ رحمان محمدی/ چقدر وقتی این روزها با خودرو از جلوی بیمارستان خلیج فارس عبور می کنم دلم می گیرد. بیمارستانی که تا همین چند ماه قبل تنها بیمارستان سطح ۳ و ریفرال استان بود، امروز به سنتر کرونای استان تبدیل شده است. حتی حیاطش پر از سوله های بیمارستان صحرایی است.

استانی که هفته های اول ورود کرونا به کشور با تمام توان تلاش کرد از ورود این بیماری به داخل مرزهایش جلوگیری کند؛ اما این روزها حالش اصلا خوب نیست. آمارها از تعداد کیت ها و توانایی آزمایشگاه هایش فراتر است طوری که نمی توان آمار روزانه اعلام کرد.

بیمارستان شهدای خلیج فارس هم که تنها بیمارستان آموزشی استان بود، تمام تلاشش را کرد که علی رغم بی‌مهری‌ها و عدم همکاری بسیاری از بیمارستان های شهرستان بوشهر، پذیرای بیماران کرونایی باشد و بخش‌های آموزشی اش تعطیل شد و این شد ابتدای سرگردانی دانشجو.

اگر چه که بعد از چند ماه تلاش شد سنتر کرونا به بخش کرونا محدود شود و سایر قسمت های این بیمارستان به روال عادی خود برگردد اما با روند صعودی و با شیب تند بیماران کرونایی در استان، عملاً امکان‌پذیر نشد و مجدداً بیماران کرونا دارند تخت های سایر بخش های بیمارستان را هم پر می‌کنند. تا جایی که سپاه به کمک آمد و بیمارستان صحرایی اش را در محوطه بیمارستان شهدای خلیج فارس برپا کرد.

در چنین شرایطی استانداری با یک دستور غیرصحیح تمام بیمارستان های شهرستان را ملزم به پذیرش بیماران کرونایی کرد. بگذریم از اینکه بعضی بیمارستان ها قبول کردند و بعضی بیمارستان‌ها سرباز زدند؛ اما این راه‌حل یعنی پخش کرونا در کل بیمارستان های شهرستان.

ما موافقیم با اینکه یک بیمارستان به طور کامل سنتر کرونا باشد و سایر بیمارستان‌ها درگیر نشوند؛ اما این بیمارستان نباید بیمارستان شهدای خلیج فارس باشد.

و اما چرایی این موضوع:
– بیمارستان شهدای خلیج فارس تنها بیمارستان سطح ٣ استان است و امکاناتی دارد که سایر بیمارستان‌ها یا ندارند یا در وسعت خیلی کمتری دارند و سنتر کرونا بودن بیمارستان‌خلیج مانع استفاده بیماران عزیز استان محروم بوشهر از این حداقل امکانات می‌شود.

– بیمارستان شهدای خلیج فارس تنها بیمارستان آموزشی استان است و این یعنی تعداد کادر آن – شامل پرسنل و دانشجویان – بسیار بیشتر از سایر بیمارستان هاست و این به معنی تعطیلی آموزش و بلاتکلیفی دانشجویان بالینی و یا در معرض قرار دادن تعداد زیادتری از افراد است که بسیاری از آنها دانشجو هستند. دانشجویانی که ساعات کشیک های شان بسیار طولانی تر از سایر پرسنل است و عموماً محل زندگیشان خوابگاه های دانشجویی است و این یعنی خطر. خطر ابتلا به کرونا در دانشجویانی که با هزار امید به دانشگاه وارد شدند و از قضا با خانواده های خود هم ارتباط دارند و باز خطر، خطر و خطر…!

و شما بخوانید حدیث مفصل از این مجمل… توضیح بنده این که با دست خودمان داریم چه فاجعه ای پدید می آوریم؛ اما راه حل چیست؟

و در آخر از خوانندگان این یادداشت خواهشمندم این روزها برای حال بهتر استان مان و مردمانش دعا کنند. امید که با همکاری همه بخش‌های مرتبط در استان بتوانیم به روزهای خوب گذشته بازگردیم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*