پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
8 جماد ثاني 1442
Thursday, 21 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 297446
  • ۰۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
  • نویسنده : راضیه دریاییان
دانشجو و ترم مجازی
دانشجو و ترم مجازی
تلخند/ راضیه دریاییان

دانشجو و ترم مجازی

در این ترم مجازی، فقط خدا می داند که در این گروه های کلاسی چه ها که نگذشت...!

به گزارش “دانشجونیوز“؛ راضیه دریاییان/ سلام، من یک دانشجو (بخوانید زجر کشیده دوران ) هستم که می خواهم کمی در مورد احوالات این روز ها با شما سخن بگویم.

در خجسته روز اعلام برگزاری کلاس درس به صورت مجازی، فقط خدا می داند که در این گروه های کلاسی چه ها که نگذشت…! فریاد و آه و ناله دانشجویان که چنین است و چنان است، گوش خانواده ها را کر کرده بود.

یکی از نبود سیستم رایانه ای می نالید و آن یکی از نداشتن رایانک مالشی، دیگری از به یغما رفتن حجم بسته ی اینترنتش پریشان بود و آن یکی مضطرب از نداشتن میکروفون!!

خلاصه اینکه تمام این ها گذشت و اعتراضات پا برجا بود، تا زمانی که اولین کلاس برگزار گردید. دانشجو که در ابتدا خانه نشینی بیش نبود با ورود به این کلاس فصل جدیدی در زندگی اش آغاز شد…

دانشجو با دیدن محیط خوف انگیزناک کلاس درس، روح دوباره در او دمیدن گرفت. خوابیدن و غذا خوردن سر کلاس و چک کردن پست ها و لایک و کامنت ها و لم دادن جلوی تلویزیون از جمله مزایا بود.

تنها ایرادی که داشت این بود که خیلی ناگهان با سوپرایز استاد مواجه میشد که او را صدا کرده و از موضوع تدریس شده سوال می پرسید که بداند آیا حواس کلاس جمع بوده یا خیر؟!

اوایل کمی دچار استرس و هول می شود اما کمی که گذشت با همین نیز کنار آمده و با گفتن میکروفون وصل نمی شود، اینترنت ضعیف است، سایت مرا به بیرون انداخته است، صدای شما قطع و وصل می شود و… از این پل نیز گذر کردیم.

اکنون قریب به چندماه گذشته است و وارد فصل امتحانات شده ایم، دانشجو مظلوم عالم است و دوران خوشی اش بسیار محدود!

هرگاه دیدید دانشجویی احوالاتش خوش است و زیاد بپر بپر می کند بدانید و آگاه باشید که تله های انفجاری اساتید از رگ گردن به او نزدیک تر است که از باب علم افزایی (بخوانید حرص دلش ) به حجم جزواتش چند برابر می افزاید. هر روز پیام های تهدید آمیزش دل را به لرزه می اندازد.

اما شگفتی ماجرا را در این ایام می بینیم که چگونه نبوغ اساتید محترم! شکوفا شده و چه راه هایی که برای رسیدن به خدا (راه های برگزاری امتحانات) کشف و ضبط نکرده اند که مبادا دانشجو تقلب کند… دانشجویی که مراقب بالای سرش نباشد امکان هر حادثه ای هست که رخ دهد.

به هرحال خدای دانشجو هم بزرگ است و از این گلوگاه نیز عبور خواهد کرد. ناسلامتی این همه ترم تجربه مقاومت نگذرانده است که الان برای گذر از این مرحله کاسه چه کنم چه کنم دست بگیرد.

اگر چه برخی در تلاش اند که قدرت دست آنهاست، ولیکن درست فکر کرده اند؛ ولی زمین گرد است و این روز ها نیز می گذرد. دانشجو کسی است که سختی های دوران از او یک جسم و روح مقاوم ساخته که هیچگاه در مقابل هیچ چالشی کم نیاورده و راه خلاصی از آنرا به دست آورده.

انتهای پیام/

۱ دیدگاه

  1. 😅😅👍بسیار عالی🥺

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*