دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
16 ذو القعدة 1441
Monday, 6 July , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 297483
  • ۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
  • نویسنده : زینب حسن پور
دهه کرامت و درخشش میوه های امامت
دهه کرامت و درخشش میوه های امامت
یادداشت دانشجویی/ زینب حسن پور

دهه کرامت و درخشش میوه های امامت

تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم، در این دهه تداعی می‌شوند؛ چرا که حرم حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) کانون دعا، قرآن و نیایش است.

به گزارش “دانشجونیوز؛ زینب‌ حسن‌ پور/ دهه کرامت از اول ذی القعده سالـروز میــلاد مسعود كــریمه اهل بیت حضـرت فاطمه معصومه(س) تا یازدهم ذی القعده سالروز میلاد پر نور امام‌ رضا(ع) می باشد.

دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علایق و مهر و وفای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است، مهر و وفایی که خواهر مهـربان و دلداده را به هجــرت وادار نمـوده و غربت و بیـماری و مرگ را در فصـل جوانی برای او آسـان کرده است.

دهه کرامـت یادآور تحول آفرینی بانوان آسمـانی است. دهه کرامت از سوم تیرماه و همزمان با یکم ذی القعده و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز می‌شود و با سالروز ولادت با سعادت امام علی بن موسی الرضا (ع) در سیزدهم تیرماه پایان می یابد.

تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم، در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) کانون دعا و قرآن و نیایش است.

دهه کرامت یادآور تحول آفرینی بانوان آسمانی است؛ این که می‌توانند رهبری دل‌های صدها میلیون مسلمان را در طی اعصار عهده‌دار بشوند.

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه (س) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(ع) می‌باشد. این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است.

مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است. مهربانی که جز در مورد امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) سابقه ندارد.

دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان می‌باشد.

از جمله ویژگی هایی که سبب شده که حضرت معصومه‌ (س) کانون نشر معارف اهل‌بیت از قم شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ذاتاً تربت و سرزمین قم، سرزمینی مقدس است. حتی بعضی از روایات است که از شب معراج هم به قم اشاراتی شده است. شهر قم، شهری است که فرقه‌های باطل کمتر از جاهای دیگر در آن به وجود آمده است.

امام صادق (ع) درباره شهر قم می‌فرماید: تربة مقدسه و اهلها منّا و نحن منهم؛ سرزمینی مقدس است و اهل و ساکنان آن از ما (اهل‌بیت) هستند و ما هم از آنها هستیم. (علامه مجلسی در بحارالانوار نقل کرده است).

اهل قم همیشه مورد ستایش بودند. چرا که از آغاز کار پیوند ولایی و ناگستنی با خاندان پیغمبر داشتند و به این خاندان بسیار علاقه داشتند.

بالاتر از دو مطلب فوق این مسئله، از عظمت و جلالت و نورانیت و معنویت شخص حضرت فاطمه معصومه (س‌) است. که از یک سو دختر حضرت موسی بن جعفر(ع) و از سویی دیگر خواهر امام رضا (ع) و از یک سو عمه امامان بعدی خصوصاً امام جواد (ع) است. مقامات معنوی ایشان خیلی بالاست.

امام صادق(ع) خبر می‌دهند که از ما یک بانویی در قم دفن می‌شوند و این حرف را قبل از ولادت حضرت فرمودند.

دهه ی مبارک و میمون کرامت و تولد حضرت معصومه (س) و برادر گرامیشان و اسوه ی بخشش را بر تمامی مسلمین جهان تبریک عرض می نماییم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*