پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
8 جماد ثاني 1442
Thursday, 21 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » فرهنگی
  • شناسه : 297508
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
  • نویسنده : مریم‌ غریبی
پدری به نام حسین
پدری به نام حسین
به وقت کتاب

پدری به نام حسین

پدری به نام حسین کتابی است اثر محمد صحتی سردرودی که مهارت های تربیتی پیشوای سوم یعنی امام حسین را در خانواده نشان می دهد.

پدری به نام حسین کتابی است اثر محمد صحتی سردرودی که مهارت های تربیتی پیشوای سوم یعنی امام حسین را در خانواده نشان می دهد.

شاید تاکنون مطالب زیادی را در مورد ائمه و به خصوص امام حسین شنیده باشیم؛ اما رفتار ایشان در زندگی قطعا برای ما الگویی در تربیت است که همه مشتاقان حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت به دنبال آن هستند تا بدانند پیشوایان و خوبان عالم چگونه زیسته اند؟!

امام حسین عمری باعزت و سرشار از شایستگی داشت که ما از آن فقط داستان کربلا را می دانیم و اگر کسی از ما بپرسد او چگونه پسری و چگونه همسری و چگونه پدری بود، پاسخ پرمغزی نخواهیم داشت. پس با این اندک دانسته چگونه ادعا کنیم که حسین الگوی ماست؟! مگر نه اینکه الگو در تمام زمینه‌هاست؟!

برشی از این کتاب را با هم می خوانیم:
ما از کودکی حسین(ع) را با کربلا و عاشورا شناخته ایم؛ اما کمتر به تفاوت «عاشورایِ امام حسین(ع)» با «امام حسینِ(ع) عاشورا» فکر کرده ایم.

کمتر به این اندیشیده ایم که این گوهر تابناک را نباید از میان خانه و خانواده بیرون کشید و تنها در میدان مردان به نظاره نشست. حقیقت آن است که او نیز مانند هر انسان دیگر، پیش و بیش از آنکه مردِ میدان باشد، مردِ خانواده بود؛ شخصیت بی نظیری که فرزندی شایسته برای پدر و مادرش، شوهری عاشق برای همسرانش و پدری مهربان و فداکار برای فرزندانش بود.

اصلاً واژه «پدر» از او معنا گرفت و اعتبار یافت.
کتاب «پدری به نام حسین» مجالی است تا چشم هایمان را بشوییم و به گونه ای دیگر به حسین(ع) و زندگی او بنگریم. سیره او باید به عنوان اسوۀ همیشه سبز و زندگی بخش، پیوسته سرلوحه زندگی مان باشد تا معنای مهر و مهربانی، محبت و زندگی عاشقانه را در سایه سار دلدادگی به زن و فرزند، از او بیاموزیم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*