سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
15 ذو الحجة 1441
Tuesday, 4 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » سیاسی
  • شناسه : 297531
  • ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
  • منبع : خبرگزاری تسنیم
امسال ۱۷ طرح صنایع پتروشیمی به بهره‌برداری می‌رسد
امسال ۱۷ طرح صنایع پتروشیمی به بهره‌برداری می‌رسد
معاون وزیر نفت:

امسال ۱۷ طرح صنایع پتروشیمی به بهره‌برداری می‌رسد

معاون وزیر نفت با اشاره به افتتاح طرح‌ها در سال جهش تولید گفت: امسال ۱۷ طرح صنایع پتروشیمی به بهره‌برداری می‌رسد که ۲۵ میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات افزایش می‌دهد.

به گزارش دانشجونیوز؛ بهزاد محمدی ظهر امروز از روند ساخت چند طرح توسعه‌ای صنعت پتروشیمی در عسلویه شامل متانول پتروشیمی بوشهر، سبلان، کیمیای پارس خاورمیانه و اکسیر حلال بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بررسی روند پیشرفت پروژه‌ها، با بیان اینکه بخشی از مجتمع‌های پتروشیمی در حال تولید با مشکلات ناشی از ذخیره‌سازی مواجه هستند اظهار داشت: در این راستا باید با شرکت مخازن سبز  در راستای ذخیره سازی محصولات هماهنگ شود.

معاون وزیر نفت، امسال را سال طلایی صنعت پتروشیمی در وارد مدار‌شدن طرح‌ها دانست و تصریح کرد: براساس بررسی‌های امسال ۱۷ طرح  پتروشیمی با سرمایه‌گذاری ۱۱٫۵ میلیارد دلار  امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه با افتتاح این طرح‌ها ۲۵ میلیون تن به ظرفیت  محصولات پتروشیمی افزایش می‌یابد افزود: در مجموع تا پایان امسال ۹۰ میلیون تن  محصول پتروشیمی در ایران تولید می‌شود که این حجم ظرفیت محصولات در صنعت پتروشیمی بی‌سابقه است.

محمدی، از استقرار بزرگترین  واحد تولید کننده متانول جهان با ظرفیت ۷ هزار تن در روز در دیر استان بوشهر خبر داد و افزود:از ۱۷ پروژه جهش دوم صنعت پتروشیمی، ۷ پروژه آن در استان بوشهر قرار دارد.

معاون وزیر نفت با اشاره به  فعالیت مجتمع‌های پتروشیمی در عسلویه استان بوشهر خاطرنشان کرد: پتروشیمی سبلان، متانول بوشهر، پروژه اکسیرحلال ، پتروپالایش پارسیان، پتروپالایش در کنگان، متانول کیمیای پارس خاورمیانه و واحد تولید کننده متانول در دیر در برنامه بهره‌برداری امسال قرار دارد اما امکان دارد افتتاح برخی از این طرح‌ها  به اوایل سال بعد موکول می شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*