سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
15 ذو الحجة 1441
Tuesday, 4 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 297600
  • ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
امضای توافقنامه ی همکاری میان حوزه علمیه خواهران و سازمان سراج استان
امضای توافقنامه ی همکاری میان حوزه علمیه خواهران و سازمان سراج استان
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

امضای توافقنامه ی همکاری میان حوزه علمیه خواهران و سازمان سراج استان

توافقنامه ی همکاری میان حوزه علمیه خواهران استان بوشهر و سازمان فضای مجازی سراج استان، امضا گردید.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: ۱۰ تیرماه توافقنامه ی همکاری دو ساله ای میان حوزه علمیه خواهران استان بوشهر و سازمان فضای مجازی سراج، منعقد گردید.

حجت الاسلام علی اکبر اسماعیلی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان در این زمینه گفت: ما در زمانه ای زندگی می کنیم که در آن فضای مجازی از اهمیت بسزایی برخوردار است و کلیه ساحت های زندگی فردی و اجتماعی انسان ها را درگیر می کند. از همین جاست که فضای مجازی برای انقلاب اسلامی اهمیتی بیش از پیش می یابد و تربیت نیروی انقلابی آشنا به فضای مجازی و تکنیک های آن، از وظایف نهادهای انقلابی می گردد.

اسماعیلی اضافه کرد: از همین رو حوزه علمیه خواهران استان بوشهر با هدف ایجاد بستری مناسب برای اموزش تکنیک ها و فنون لازم برای حضور در این فضا به خواهران طلبه احساس وظیفه کرده و در این رابطه تمایل به همکاری با سازمان فضای مجازی سراج، که یکی از سازمان های متصل به بدنه انقلاب اسلامی دارد. از همین رو امروز با امضای تفاهم نامه ای که مفاد آن از پیش تعیین شده است، توافقنامه مزبور امضا خواهد شد.

 عبدالرحیم افروغ، سرپرست سازمان فضای مجازی سراج نیز با اشاره به تنوع و گستردگی نگاه های حاکم بر فضای مجازی گفت: نگاه های حاکم بر فضای مجازی، نگاه های باز و متنوعی است و که گستردگی بسیار زیادی دارد، اما رسالت اصلی و اساس کار ما در فضای مجازی، کنشگری فعال است و ما معتقدیم که تمدنی جدیدی در بستر فضای مجازی، در حال شکل گرفتن می باشد و به تعبیری انسان را دچار زیست متفاوتی خواهد نمود که که باعث می شود انسان نتواند بر یک صحبت خود، پافشاری نماید و با مثال نقض ادعای خود به سرعت رو به رو خواهد شد. هدف ما نیز تربیت کنشگران فعال و به روزی است که بتوانند خود را با سرعت رسانه، وفق داده و به روز نمایند.

افروغ در ادامه گفت: از همین رو ما به دنبال استفاده از نیروهایی هستیم که بتوانند در عین حال که مبنای فکری شان مطابق با انقلاب است، تکنیک ها را آموزش دیده و به کار ببندند.

در ادامه فاطمه مجاهد معاون فرهنگی حوزه نیز با اشاره به اهمیت حضور طلاب در فضای مجازی گفت: فضای مجازی، از فضاهای مهم عرصه انقلاب است و ما نیز به عنوان مسئولینی که در این زمینه توفیق خدمت داریم، باید تمام تلاش خود را در پیش گرفته تا بتوانیم در مدت تحصیل طلاب، آموزش های لازم در زمینه رسانه را به طلاب دهیم.

در پایان مدیریت حوزه ضمن پرسش از کلاس هایی که برای طلاب می تواند مفید باشد، گفت: استفاده از فضای مجازی سواد و علم خاص خود را می خواهد که اگر فردی بدون این علم به عرصه فضای مجازی ورود کند قطعا صدمات جبران ناپذیری را برای خود و جامعه اش به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*