پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
8 جماد ثاني 1442
Thursday, 21 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 297591
  • ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
  • منبع : خبرگزاری تسنیم
سد «خاییز تنگستان» امسال آبگیری و افتتاح می‌شود
سد «خاییز تنگستان» امسال آبگیری و افتتاح می‌شود

سد «خاییز تنگستان» امسال آبگیری و افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به پیشرفت ۵۲ درصدی سد خاییز تنگستان گفت: با تامین اعتبارات مورد نیاز، سد خاییز تنگستان تا پایان امسال آبگیری و افتتاح می‌شود.

به گزارش دانشجونیوز؛ روند اجرایی طرح سد خاییز تنگستان با حضور  استاندار و مسئولان آب منطقه‌ای استان بوشهر ظهر امروز مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر در جریان این بررسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تنگستان با بیان اینکه سد خاییز با حجم مخزن ۱۶ میلیون مترمکعب دارای پیشرفت فیزیکی ۵۲ درصدی است اظهار داشت: سد خاییز با حجم مخزن ۱۶ میلیون مترمکعب بر روی یکی از سرشاخه‌های رودخانه  اهرم در حال ساخت  است.

علی محمدی با بیان اینکه اعتبار اولیه ساخت این سد ۷۰۰ میلیارد ریال است افزود: عملیات اجرایی سد خاییز تنگستان دی ماه سال ۱۳۹۷ با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال آغاز شد که با تعدیل‌های انجام شده  تاکنون ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی، سد خاییز تنگستان رااز نوع خاکی با هسته رسی دانست و بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر ۶۰۰ میلیارد ریال  اعتبار برای تسریع در ساخت سد خاییزمصوب شد که ۲۵ میلیارد تومان آن سال قبل تخصیص یافت.

مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه برای تکمیل سد خاییز به ۵۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفت: با تامین ۳۵ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهور، سد خاییز تنگستان تا پایان امسال آبگیری و افتتاح می‌شود.

سد خاییز تنگستان تا پایان سال آبگیری و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

استاندار بوشهر هم با بیان اینکه پروژه سد خائیز از جمله پروژه‌های مهم این استان در حوزه آب است خاطرنشان کرد: با تلاش صورت گرفته و روند اجرایی انتظار می‌رود تا پایان سال آبگیری و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

عبدالکریم گراوند با اشاره به اینکه هیچ وقفه‌ای در پروژه‌‌های عمرانی استان بوشهر ایجاد نشده است گفت: با وجود نوسان قیمت در کالاها در روند اجرا وقفه‌ای ایجاد نشود.

وی، با اشاره به اینکه این سد روند اجرایی مطلوبی دارد از تخصیص ۲۵ میلیارد تومانی سفر رئیس جمهور در سال قبل خبر داد و بیان کرد: از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهور ۲۵ میلیارد تومان سال قبل پرداخت شد و ۳۵ میلیار تومان دیگر امسال تخصیص می‌یابد.

استاندار بوشهر ظرفیت مخزن سد خائیر را ۱۶ میلیون مترمکعب دانست و خاطر نشان کرد: پروژه سد خائیز در همه جبهه‌ها فعال است و در هفته‌های آینده جبهه کاری این پروژه توسعه می‌یابد و کار شتاب می‌گیرد.

گراوند افزود: سد خاییز برای تامین بخشی از آب کشاورزی نخیلات تنگستان طراحی شده که افتتاح آن نقش مهمی در رونق کشاورزی منطقه دارد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*