سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
15 ذو الحجة 1441
Tuesday, 4 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 297576
  • ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
کشتار خرگوش‌های وحشی در بوشهر/ متخلفین شناسایی شدند
کشتار خرگوش‌های وحشی در بوشهر/ متخلفین شناسایی شدند

کشتار خرگوش‌های وحشی در بوشهر/ متخلفین شناسایی شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان  بوشهر گفت: این اداره‌کل ۲ متهم به کشتار ۱۷ راس خرگوش وحشی در این استان را شناسایی و از متخلفین در مرجع قضایی شکایت کرده است.

به گزارش دانشجونیوز؛ فرهاد قلی‌نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: انتشار فیلم کشتار و شکار غیر مجاز ۱۷ راس خرگوش وحشی در استان بوشهر موجب نگرانی دوستداران طبیعت و عموم مردم شد که اداره کل حفاظت محیط زیست این استان در این ارتباط اقدام به شناسایی و تشکیل پرونده قضایی علیه متخلفان کرد.

وی بیان کرد:  پس از انتشار فیلم کشتار خرگوش‌های وحشی توسط متخلفان در ۱۰ روز گذشته اقدامات شناسایی متخلفان با همکاری همیاران محیط زیست انجام و چند روز پس از انتشار فیلم عاملان که ساکن یکی از روستاهای شمال استان بوشهر هستند، شناسایی و علیه آنان اعلام شکایت شد.
قلی نژاد ادامه داد: هم اکنون نیز پرونده در مرجع قضایی در حال رسیدگی است و پیگیری تا صدور حکم قضایی علیه آنها ادامه دارد.

وی یادآور شد: خرگوش وحشی از گونه‌های ارزشمند حیات وحش است که نقش مفیدی را در چرخه طبیعت دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: هر گونه شکار و صید گونه‌های جانوری نیازمند دریافت مجوزهای قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست است و هرگونه شکار و صید گونه‌ها بدون مجوز جرم و برای آن در قانون مجازات تعیین شده‌است.
قلی نژاد از عموم مردم و همیاران و دوستداران طبیعت درخواست کرد در پیشگیری از تخلفات شکار و صید و دستگیری متخلفان، اداره کل حفاظت محیط زیست این استان را یاری کنند.
وی افزود: در این زمینه برنامه‌های آموزشی متعددی در استان بوشهر  برای آشنایی مردم با حیات وحش و محیط زیست در دست اجرا است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*