سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
15 ذو الحجة 1441
Tuesday, 4 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 297625
  • ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
  • نویسنده : زینب حسن پور
همه‌ ی زوایای امام رضا (ع) را‌ بشناسانیم
همه‌ ی زوایای امام رضا (ع) را‌ بشناسانیم
یادداشت دانشجویی/ زینب حسن پور

همه‌ ی زوایای امام رضا (ع) را‌ بشناسانیم

از کرامات امام‌ رضا (ع) بسیار شنیده‌ ایم و شاید بهتر باشد همه ی زوایای عظمت ایشان را به جویندگان حقیقت معرفی کرد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ زینب حسن پور/ بارها و بارها از شمس الشموس، خسرو اقلیم طوس حضرت امام رضا (ع) شنیده ایم.

امامت و ولایت ایشان شاید منتسب به فرقه شیعه باشد و افکارعمومی ومذاهب جهان با شنیدن کلمه امام و ولایت ذهنشان به سمت مذهبی خاص متمرکز شود. حال آنکه امامت ریشه در اصل دین اسلام دارد و آیاتی از قرآن کریم نیز بر این امر صحه می گذارد.

امروز تولد امام رضا ( ع) است امامی که شاید ایرانی ها به دلیل وجود بارگاه ملکوتی آن حضرت در خاک ایران زمین احساس قرابت بیشتری با آن دارند. شکی در رسالت و امامت هیچ یک از دوازده معصوم (ع) نیست؛ ولی آیا حتی مذهب شیعه هم به راستی شناخت درستی از امامت دارد؟

امروزه و با پیشرفت علمی ملل جهان خیلی راحت تر می شود حقایق نهفته در دین اسلام و امامت را برای مردم روشن کرد. موضوعات فراوانی درراستای دین ستیزی شنیده و نوشته می شود که اگر مبلغین مذهبی و حوزه های علمیه به معنای حقیقی علمی باشند، اتفاقات مهمی رقم خواهد خورد.

ذهن کاوشگر نسل جوان به دنبال کشف چیزهای باور کردنی است و وقایع دور با تبلیغات سوء برایشان جذابیتی ندارد و آنچه که در حال وقوع است را باورپذیر و حقیقی می داند.

آنچه که ابن سینا و زکریای رازی و دیگر دانشمندان جهان را فارغ از ملیت و مذهبشان شناخته و برجسته کرده است، علم آنهاست و این دقیقا همان حلقه مفقوده از معرفی امامت در دین است.

می شود با نگاه از منظر علمی به جایگاه ولایت بسیاری از خصوصیات برجسته امامان را معرفی کنیم.

امام رضا و همه امامان معصوم از علمی متصل به علم خاص احدیت برخوردارند که تشریح همین توانایی بالای درک علوم در شرایط کنونی می تواند بهترین راه آشنا کردن جامعه با امامت شود.

پس بجای مانور بر تکرار کرامات امام که به حق هست و هزاران بار هم ارزش تکرار دارند، شاید از دید یک دانشمند بهتر می شود همه زوایای عظمت آنها را به جویندگان حقیقت معرفی کرد.

امام رضا (ع) ملقب به امام غریب هستند که دلیل آن دوری از زادگاه باشد اما غربت بیشتر آن از باب ناشناس بودن این امام حتی در بین زائرینش باشد.

امام رضا (ع) در جمع انبوهی از شیعیان و دوستارانش همچنان غریب است و کاش اساتید و منبری ها امام غریبمان را آنگونه که جامعه دنبال درکش هستند معرفی کنند،
یعنی یک عالم که بر همه علوم اشراف کامل دارد و در عین حال سرشار از معنویت و انسانیت است.

یک عالم آزاده که بینش سیاسی و اجتماعی آن مختص فرقه و مذهب خاصی نیست و می تواند باعث اعتلای زندگی همه جوامع بشری باشد.

امروزه بیشترین راه درک مفاهیم و اعتماد بشر از راه علم است یعنی جایی که امام رضا و همه امامان برترین هستند پس اگر واقعا درکی از امامت در میان دوستاران آن امام باشد برای رساندن پیام آن می توان از نقطه قوت ایشان که همان علم بسیار بالا و گسترده بر همه علوم است استفاده کرد، تاجهانیان بدانند امام رضا (ع) نه فقط یک مرجع دینی که حتی بزرگترین دانشمند و عالم است.

حال در زیر سایه کرامات حضرتش قرار گرفته ایم در سایه تعالیم ارزشمند اسلامی از دریای علم و معرفتشان برای اعتلای فرهنگ اسلامی انتشار آن به جهانیان برای تشکیل تمدن نوین اسلامی و آماده سازی زمینه های ظهور امام زمان (عج) را نیز فراهم آوریم‌.

میلاد هشتمین امام شیعیان مبارک و فرخنده باد.
انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*