شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
19 ذو الحجة 1441
Saturday, 8 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » بیانیه » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 297693
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
آقای موسوی خوئینی ها! حالا که گلابی نارس برجام گندیده شده؟!
آقای موسوی خوئینی ها! حالا که گلابی نارس برجام گندیده شده؟!

آقای موسوی خوئینی ها! حالا که گلابی نارس برجام گندیده شده؟!

بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس طی بیانیه ای به نامه نگاری دبیرکل مجمع روحانیون مبارز به رهبر معظم انقلاب واکنش نشان داد.

به گزارش دانشجونیوز؛ بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس طی بیانیه‌ای به نامه اخیر موسوی خوئینی‌ها واکنش نشان دادند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«….من به همه ملت، به همه قوای انتظامی، اطمینان می دهم که امر دولت اسلامی، اگر با نظارت فقیه و ولایت فقیه باشد، آسیبی بر این مملکت نخواهد وارد شد.» امام خمینی (ره)

در شرایطی که کشور با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند، سفره معیشت مردم کوچک‌تر از همیشه شده، بحران کرونا بر بی‌تدبیری دولت صحّه گذاشته و مردم را ناامید کرده است، جناب موسوی خوئینی‌‌ها با نوشتن نامه‌ای از شرایط کنونی کشور انتقاد کرده و بی توجه به ناکارآمدی هم‌تفکرانش، مسئولیت تمام این مشکلات را متوجه رهبری می دانند.

هرچند معتقدیم شرایط اقتصادی کشور، شرایط خوبی نیست اما باید متذکر شد زمانی انتقاد از این شرایط ایرادی ندارد که همراه با رعایت عدل و انصاف باشد.

نامه ایشان به حدی مغرضانه و حتی کودکانه نوشته شده‌ است که نه تنها دست‌ پروردگان ایشان و اعضای حزب مجمع روحانیون مبارز [که دبیرکل آن موسوی خوئینی‌ها است] از مواضع ایشان حمایت نکردند بلکه حساب خود را نیز از او جدا کردند!

وی در حالی مسئولیت تمام مشکلات کشور را متأثر از نظرات رهبری میداند که خود ایشان در زمان شکل گیری پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی (دهه پنجاه و شصت) مسئولیت های مختلفی را به عهده داشته است.

از جمله‌ی مسئولیت‌های او عضویت در شورای  بازنگری قانون اساسی، مسئول صلاحیت‌ ریاست‌جمهوری اول، عضویت در مجلس خبرگان اول، دادستانی‌کل کشور، نایب‌رئیس دورۀ اول مجلس شورای اسلامی، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و … است.

ایشان که زمانی از مدافعان سرسخت ولایت مطلقه فقیه بودند و در انتخابات مجلس سوم نیز توانستند رقیبانشان را به اتهام اسلام آمریکایی و سازش با آمریکا و ضد ولایت فقیه بودن از گردونه رقابت خارج کنند؛ در دهه هفتاد ناگهان تغییر موضع داده و نه تنها دست از دشمنی با آمریکا برداشتند بلکه خواستار مذاکره دولت با آمریکا نیز شدند.

در بیش از سه دهه مسئولان مورد حمایت وی بر سر کار بوده‌اند که آخرینش توانست به غایت نهایی هم‌تفکرانش که مذاکره و توافق با غرب و آمریکا بود برسد.

جناب موسوی خوئینی‌ها نماینده تفکری است که سه دهه ریشه تمام مشکلات را عدم سازش با آمریکا معرفی کرده و حالا که گلابی نارس برجام گندیده‌ شده و ناکارآمدی و بی‌کفایتی دولت مورد حمایتشان نیز بر مردم واضح شده، خطر شکست در انتخابات پیش‌رو را بیش از پیش احساس می‌کنند.
همین دلایل سبب شده برخی از آنها همانند آقای موسوی خوئینی‌ها با گرفتن انگشت اتهام به سمت رهبری، دولت را از مشکلات تبرئه کنند و شانس پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را افزایش دهند.

اما بر مردم واضح شده‌است که این جریان هر موقع در انتخابات به پیروزی رسیده خود را مطیع ولایت فقیه و پایبند به قانون اساسی می‌داند و هرگاه شکست خورده یا می‌داند شکست خواهد خورد با زیرسوال بردن ولایت فقیه و حتی قانون اساسی و با ایجاد شبهه خود را از تبعات مشکلات ایجاد شده در امان می‌دارد. مشکلاتی که ناشی از حمایت آنها از مسئولین بی‌کفایت است.

بسیج دانشجویی بنا به تکلیف الهی خود، همواره در رکاب ولایت فقیه که به فرموده امام راحل “ولایت فقیه برای مسلمین یک هدیه است که خدای تبارک و تعالی داده است”،خواهد بود،
در این راه از گذشتن از جان نیز دریغ نمی‌کند؛ همچنین مخالفت خود را با چنین اقدامات معاندانه اعلام می‌کند و خواستار بازگشت ایشان از این راه که منتهی به عاقبت ناصواب می‌شود، هستیم.

[بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس]

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*