پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
13 ربيع أول 1442
Thursday, 29 October , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ایران و جهان » خبر فوری » خبر وسط » گزارش
  • شناسه : 297684
  • ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵
روز پرحاشیه مجلس با حضور محمدجواد ظریف
روز پرحاشیه مجلس با حضور محمدجواد ظریف

روز پرحاشیه مجلس با حضور محمدجواد ظریف

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز مهمان مجلسی ها بود، حضوری که پرحاشیه بود و نمایندگان با ادبیات و کلمات تند وزیر دولت را مورد خطاب قرار دادند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ پس از مدت ها مدیریت اهالی بی تدبیر و امید دولت بر ملت، قرار شد که دولتی ها به خانه ملت پاسخگو شوند. به همین خاطر نیز محمدجواد ظریف وزیر فخیمه‌ی امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، به مجلس آمد.

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه امروز مهمان مجلسی ها بود، حضوری که پرحاشیه بود و نمایندگان با ادبیات و کلمات تند وزیر دولت را مورد خطاب قرار دادند.

سوال این است که آیا اصلا آقای ظریف و دیپلماسی ایشان توانسته به خوبی از حقوق مردم امانت داری کند؟ ایشان چه کرده انده برای مردم که انتظار مهر و محبت از نمایندگان مردم را دارند؟ نکند اعتراض به مسئولان هم دیگر ممکن نیست؟

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، در پاسخ به این انتقادات تند و تیز گفت: شما نماینده ملت هستید من سر تعظیم فرود می‌آورم. من در برابر نمایندگان با خضوع می‌ایستم. بدانید که آمریکا و اسرائیل اصلاح طلب و اصولگرا و انقلابی برایشان فرقی ندارد ما همه در یک کشتی هستیم. آنها با تمامیت ارضی ایران مخالف هستند.

ظریف در ادامه گفت: من هیچگاه مسائل داخلی را به خارج نبردم و توهین ها را به جان می خرم.

کریمی قدوسی که از همان ابتدای سخنان وزیر امور خارجه در صحن بی نظمی و هیاهو ایجاد می کرد، پس از پایان صحبت‌های ظریف به همراه تعداد دیگری از نمایندگان فریاد مرگ بر دروغگو را سر دادند.

ظریف خطاب به نمایندگان گفت: رهبر انقلاب فرمودند که شما هم اگر گزارش‌های ملاقات‌های ظریف را میخوانید شما هم او را مثل من شجاع عاقل و انقلابی می‌دانستید. هرچه من گفتم، رهبر انقلاب شنیدند، اگر دروغ گفتم ایشان شنیدند، گفتند ظریف صادق است، اگر راست گفتم ایشان شنیدند و گفتند شجاع است.

باز هم می خواهند پشت رهبری پنهان شوند، چطور هیچ یک حرف ها و تدبیر های رهبری را به کار نمی گیرند ولی همین که هوا طوفانی می شود به رهبری پناه می برند تا رهبری پاسخگوی کارهای کرده و نکرده آنان باشد.

پس از پایان صحبت‌های وزیر امور خارجه، رئیس مجلس اظهار داشت: براساس نوبتی که گرفته شده نمایندگان اخطار قانون اساسی خود را بیان کنند.

مالک شریعتی نیاسری، نماینده مردم تهران در مجلس، در تذکر خود گفت: من از آقای ظریف خواهش می‌کنم که به حاشیه نروند و به اصل مطلب توجه کنند و مظلوم‌نمایی هم نکنند. اخطار من در خصوص اصل ۴۳ بند ۸ است که مربوط به جلوگیری از سلطه بیگانه بر اقتصاد کشور است. مسئول مستقیم دلار ۲۰ هزار تومانی وزارت خارجه است و میزان تسلط دلار بر معیشت و اقتصاد کشور از ۷ سال گذشته به مراتب بدتر شده است. معاونت اقتصادی شما بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر آمریکا اصلاح طلب و اصولگرا نمی‌شناسد شما در کشور دشمن نگفتید اگر با ما توافق نکنید رقیب ما در ایران حاکم می‌شود آیا این بیان شما نبود؟ آیا این التماس رأی به آمریکا نبود؟ در منطقه دیپلماسی اقتصادی شما چه کرده است؟ تقریبا در همه قراردادهای منطقه ما سرافکنده هستیم و محکوم شده‌ایم. در همین قرارداد اخیر، قرارداد گازی تقریبا در همه قراردادهای منطقه ما سرافکنده هستیم و محکوم شده‌ایم. در همین قرارداد اخیر، قرارداد گازی با ترکمنستان به کجا رسید؟ چرا همه ظرفیت‌های کشور را به آمریکا پیوند زدید و از منطقه غافل شدید؟ آمریکا ابرقدرت نیست اما شما آمریکا را به طمع انداختید تا زانوی خود را بر گلوی اقتصاد مردم ایران قرار دهد؟

علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، در اخطاری با استناد به بند ج اصل ۲۲ و بندهای ۳، ۵ و ۱۶ اصل ۳ و بند ۸ اصل ۴۳ قانون اساسی گفت: من چند سوال از وزیر امور خارجه دارم. ابتد این تذکر را بدهم، آقای ظریف چگونه است که با ۵+۱ مذاکره می‌کنید در آنجا با لبخند هستید و هرگاه به مجلس می‌آیید با توپ پر و تشر می آیید. آیا ما خودی هستیم یا خودی نیستیم این چه لحن و ادبیاتی است؟

وی در ادامه اظهار داشت: آقای ظریف شما گفتید که ما مذاکره کردیم تا فشار بر معیشت مردم وارد نیاید آیا شما نمی‌دانید که دلار ۲۱ هزار تومان شده است. آیا از قیمت مسکن اطلاع ندارید. رئیس جمهور در هفته گذشته گفت اگر آمریکا در مسائل سیاسی کاری کند آنوقت اقدام خاصی انجام می‌دهید و شما فرمودید ما کلاه سر آمریکا و اوباما گذاشتیم اگر کلاه سر آنها گذاشتید چرا بعد از خروج آمریکا از برجام، جرات شکایت نداشتید و ترسیدید آنها از مکانسیم ماشه استفاده کنند. آیا این کلاهی نبود که سر تیم مذاکره کننده رفت. شما در مورد دیپلمات‌های زندانی ما چه کردید شما گفتید که ما اصلاح طلب و اصولگرا نمی‌شناسیم ولی شما در برخی از میتینگ‌های داخلی خود با اصلاح طلبان سخنرانی غرایی را کردید.

این اتفاقات مجلس اگر ادامه دار باشد و با مسئولان خطا کرده با جدیت بیشتر برخورد شود، می شود نفس های تازه را در ریه مریض عدالت انقلاب چشید.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*