پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
8 جماد ثاني 1442
Thursday, 21 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی
  • شناسه : 297791
  • ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
اصلاحات معنا و مفهوم آزادی را بیان نکرده است/ احزاب قطعا در خلال فتنه ۷۸ حضور داشتند
اصلاحات معنا و مفهوم آزادی را بیان نکرده است/ احزاب قطعا در خلال فتنه ۷۸ حضور داشتند
در میزگرد دانشجونیوز عنوان شد:

اصلاحات معنا و مفهوم آزادی را بیان نکرده است/ احزاب قطعا در خلال فتنه ۷۸ حضور داشتند

میزگردی با موضوع بررسی فتنه کوی دانشگاه در دولت اصلاحات توسط پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز و با حضور عبدالرحیم افروغ مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر و روزبه خدادادی مدیر مسُول پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز برگزار شد.

به گزارش دانشجونیوز؛ میزگردی با موضوع بررسی فتنه کوی دانشگاه در دولت اصلاحات توسط پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز با حضور عبدالرحیم افروغ، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر و روزبه خدادادی، مدیر مسُول پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز برگزار شد.

روزبه خدادادی مدیر مسُول پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز در ابتدای این میزگرد اظهار داشت: از ابتدای انقلاب ما شاهد تحرکاتی بودیم که بعضی از آنها را فتنه و بعضی دیگر را میتوان نتیجه نفوذ در بدنه انقلاب اسلامی نامید. در زمان حیات حضرت امام (ره) ما دوره ی جنگ تحمیلی، ریاست جمهوری بنی صدر، تحرکات سازمان مجاهدین، فتنه قائم مقامی و پس از آن قطعنامه ۵۹۸ را داریم.

شاید در فتنه ۷۸ نام احزاب نباشد؛ ولی قطعا در خلال این فتنه حضور داشتند
خدادادی ادامه داد: از سال ۵۷ تا ۷۸ یعنی ۲۱ سال بعد از انقلاب، مشاهده میکنیم که در دهه اول و در زمان حضور امام، فتنه ها بیشتر بوده است و ما تا قبل از کوی دانشگاه در سال ۷۸، تحرک این چنینی نداشتیم.
شاید در فتنه ۷۸، نام احزاب نباشد، ولی قطعا در خلال این فتنه حضور داشتند و روزنامه های زنجیره ای آن زمان را هدایت می کردند. بررسی از این فتنه و عوامل چند لایه آن را بفرمایید.

فتنه ۷۸، ریشه در انتخابات سال ۷۶ دارد
عبدالرحیم افروغ، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر بیان کرد: داستان فتنه ۷۸ را باید از انتخابات سال ۷۶ که شکل گیری یک جریان سیاسی جدید در کشور بود، مورد برسی قرار داد.

عدم تطبیق سبک زندگی حاکمان زمان با رویکردهای انقلاب
افروغ ادامه داد: در زمانی که همه مردم برای آرمان های انقلاب جنگیدند و در تلاش بودند، حاکمان زمان رویکرد خود را با آن آرمان ها تطبیق ندادند. در زندگی آنها سبکی از اشرافیات دیده می شود که کاملا در تضاد با رویکردهای اقتصادی و تفکر حضرت امام بوده است.

پایه و اساس شروع اصلاحات
افروغ در ادامه درمورد شروع جریان اصلاحات در کشور افزود: روزگارانی امام، آمریکا و همراهانش و صدام را در مقابل اراده و ایمان و باور مردم و قدرت الهی ذلیل و خوار می شمرد، ولی این دعب سیاسی در حال رونق یافتن بود. این اتفاقات پایه و اساس شروع اصلاحات بود.

برافراشتن پرچم سکولاریستی
افروغ خاطرنشان کرد: با انتخابات ۷۶ با پیروزی خاتمی و به منصب رسیدن امثال مهاجرانی، به تضاد با حاکمیت دینی پرداخته و پرچم سکولاریستی را در مقابل امام و انقلاب ولی درون حاکمیتِ آن برافراشته می کنند‌.

تهاجم فرهنگی
افروغ بیان کرد: مریکا در آن زمان رویکرد خود را از جنگ سخت به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی تغیر داد. همچنین در آن دوره بیانات رهبری شامل کلیدواژه های شبیخون فرهنگی، جنگ نرم و تهاجم فرهنگی بود.
این اتفاقات در حالی رخ داد که انقلاب فرهنگی هنوز دانشگاه های ما رخ نداده بود. به همین جهت موقعیت برای سرمایه گذاری دشمنان در این مکان فراهم شد.

هنوز هدف اصلاحات نامعلوم است
افروغ افزود: از سال ۷۶ تا هم اکنون، هنوز هدف اصلاحات و اینکه قرار است چه چیزی را اصلاح کند؛ نامعلوم است.
البته گاهی اوقات اعلام کرده اند که هدفشان تغیر حاکمیت و یا حتی گذر از مردم است.

اصلاحات معنا و مفهوم آزادی را بیان نکرده است
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر عنوان کرد: انقلاب اسلامی به دنبال ایجاد تحول در کشور و جهان است. حضرت امام مردم را باور داشت ولی این تفکرات مردم را قبول نداشتند و به آن ها توجهی نمی کردند.
همانطور که جریانِ اصلاحات، هدف خود را بیان نکرده است، معنا و مفهوم آزادی را نیز بیان نکرده است.

عوامل فتنه ۷۸، خود مسئول امنیت و رسیدگی به پرونده های فتنه بودند
افروغ خاطر نشان کرد: چون عوامل فتنه ۷۸، خود مسئول امنیت و رسیدگی به پرونده های فتنه بودند، هیچگاه مکشوف نشدند. اگر مدارک مربوط ب این فتنه ارائه می شد و نفوذی ها و عوامل دشمن مشخص میشدند، اغتشاشات سال ۸۸ رخ نمی داد.
تاجزاده و امثال آن، کوچکترین اتفاقات کشور را چالشی بزرگ نشان می دهند.

دانشجو و دانشگاه باید سیاسی باشد
در پایان افروغ در پاسخ به سوال یکی از بینندگان لایو اظهار داشت: مقام معظم رهبری به پهلوی ها و کسانی که اجازه نمی دهند دانشگاه سیاسی شود لعنت می فرستند.
دانشجو باید سیاسی باشد و وظیفه موذنی جامعه را انجام دهد تا جامعه حرکت کند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*