سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
15 ذو الحجة 1441
Tuesday, 4 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 297808
  • ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
کیت های تشخیص کرونا فقط برای بیماران دارای علائم/ عملکرد دولت برای مقابله با کرونا در استان راضی کننده نیست
کیت های تشخیص کرونا فقط برای بیماران دارای علائم/ عملکرد دولت برای مقابله با کرونا در استان راضی کننده نیست
ابراهیم رضایی نماینده دشتستان:

کیت های تشخیص کرونا فقط برای بیماران دارای علائم/ عملکرد دولت برای مقابله با کرونا در استان راضی کننده نیست

باید برای قطع زنجیره انتقال کرونا و سیر صعودی مبتلایان به کرونا، به طور جدی تمهیدات لازم از سوی دولت و مسئولین ستاد مقابله با کرونا اندیشیده شود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ در این ایام سخت و دردناک کرونایی آنچه که بیش از همه دیده شد، تلاش ها و زحمات بی شائبه و خالصانه کادر درمانی در مقابله با کرونا برای درمان بیماران بود که این تلاش ها بیش از پیش ارزش وجودی کادر درمانی را برایمان یادآور شد.

به طور قطع مجاهدت ها و فداکاری های کادر درمانی برای همیشه در ذهن ها ثبت خواهد شد و مردم، قدرشناس این قشر وظیفه شناس خواهند ماند.

طلایه‌داران خط مقدم مقابله مقابله با کرونا در این روزها با تمام کمبودها و کاستی‌هایی که وجود دارد با جان و دل در راه خدمت ایستاده اند؛ کمبودهایی که از زبان مردم نیز به گوش می‌رسد. آنچه که مسلم است پیگیری مطالبات مردم و کمبودها و پاسخگویی مسئولان در قبال این مطالبات است.

طی روزهای اخیر بخش درمانی استان با کمبودهایی مواجه بوده است که این کمبود ها باعث شده تا خدمات درمانی به صورت کامل در اختیار مردم قرار نگیرد. کمبودهایی که سبب شده تا از همه ی مراجعان به بخش درمانی، تست تشخیص کرونا گرفته نشود و فقط افراد دارای علائم بیماری مشمول تست کرونا قرار گیرند.

پس از اطلاع از کمبودهای بخش درمانی از جمله کیت تشخیص، بر آن شدیم تا از مقامات مسئول موضوع را پیگیری کنیم؛ حال آنکه با عدم پاسخگویی مسئولین مواجه شدیم.

در حالی است که ما در انتظار پاسخگویی مسئولین مربوطه در رابطه با مسئله عدم انجام آزمایش از مردم و حقیقت وجود یا عدم وجود کمبود کیت تشخیص هستیم؛ اما تا امروز مسئولین پاسخی ارائه نداده اند.

ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز در رابطه با کمبود کیت تشخیص بیان داشت: طبق پیگیری‌های صورت گرفته با مسئولین برای مراجعین دارای علائم بیماری کرونا، کمبود کیت تشخیص وجود ندارد و از افراد دارای علائم بیماری آزمایش انجام می گیرد؛ اما برای مراجعینی که علائم بیماری را نداشته باشند این کمبود وجود داشته است که البته مسئولین قول رسیدگی داده اند.

نماینده دشتستان در پاسخ به علت کاهش خدمات بخش بهداشت و درمان تصریح کرد: بخشی از این کاهش خدمات بهداشتی درمانی با وجود افزایش آمار کرونا طبیعی است؛ چرا که دستگاه های درمانی درگیر این مسئله شده و آمار مبتلایان به کرونا در استان جهش قابل توجهی داشته است و در مقابل امکانات موجود نیز پاسخگوی این کمبود ها نیست.

ابراهیم رضایی اضافه کرد: مسئله بعدی این است که تعداد قابل توجهی از پرسنل کادردرمانی دچار کرونا شدند و طبیعتاً تعداد پرسنل درمانی کاهش یافته و در مقابل فشار بیشتری بر افراد باقی مانده وجود دارد.

رضایی در ادامه و در رابطه با اقدامات دولت و وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا اظهار داشت: توقع و انتظار ما از بخش دولت و وزارت بهداشت در ستاد مقابله با کرونا بیشتر از این است. این بخش ها وظایف خود را به درستی و آن چه که مورد انتظار بود انجام ندادند.

وی ادامه داد: در شرایطی که کرونا در استان بوشهر اوج گرفته است، انتظار می‌رود که دولت حداکثر امکانات و ظرفیت‌های خود را وارد استان کند و از بخش های مختلف درمانی، دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستانها حمایت کند. کمبودها را رفع کرده، نیروهای متخصص به استان تزریق و همه امکانات خود را برای مقابله با کرونا بسیج کند. چنین اقدامی صورت نگرفته یا حداقلی بوده است و با انتظارات و توقعات مردم فاصله داشته است. ما نسبت به عملکرد دولت و وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا در استان اصلاً راضی نیستیم.

نماینده دشتستان در پایان ضمن تشکر از کادر درمان و بهداشت، خواستار عملکرد صحیح دولت در مقابله با کرونا در استان شد.

با وجود عمل به توصیه های پزشکان مبنی بر دوری گزیدن از افراد بیمار و دارای علائم بیماری؛ اما طبق شواهد و تحقیقات صورت گرفته درصد قابل توجهی از بیماران، بدون علائم ابتلا بوده و از این طریق انتقال دهنده بیماری می باشند. یعنی فرد ناقل پیش از ظهور علائم می‌تواند خود ناقل این ویروس به فرد دیگر باشد که همین موضوع بحران اپیدمی را قوی و اهمیت تعداد ناقلین را تشدید کرده است.

چنانچه وضع به همین منوال ادامه یابد و تجهیزات و امکانات انجام تست فراهم نشود و کادر درمانی مجبور باشد که فقط از افراد دارای علائم کرونا آزمایش انجام دهند و مراجعین بدون علامت، مشمول انجام تست قرار نگیرند، چه بسا پس از مدتی با فاجعه تعداد افراد مبتلایان به کرونا مواجه خواهیم بود. چه بسیار افراد ناقل ای که بدون اطلاع از ابتلا به کرونا سبب انتشار انتقال این ویروس به دیگران شوند و چرخه انتقال کرونا و ابتلا به این بیماری همچنان ادامه یابد.

قطعاً لازم است برای قطع زنجیره انتقال کرونا و عدم ابتلای افراد و در نتیجه سیر صعودی مبتلایان به کرونا، به طور جدی تمهیدات لازم از سوی دولت و مسئولین ستاد مقابله با کرونا اندیشیده شود تا امکان تست گیری از همه مراجعین فراهم شود.

آنچه که مسلم است این است که مسئولین باید شرایط و امکانات حداکثری را برای مقابله با کرونا در استان بوشهر که در شرایط قرمز قرار دارد فراهم کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*