شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
19 ذو الحجة 1441
Saturday, 8 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 297875
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
  • نویسنده : شیدا قایدحسینی
حجاب و عفاف مکمل‌ همدیگر هستند
حجاب و عفاف مکمل‌ همدیگر هستند
یادداشت دانشجویی/ شیدا قایدحسینی

حجاب و عفاف مکمل‌ همدیگر هستند

حجاب و عفاف مکمل همدیگر هستند و هرکدام به تنهایی ما را رشد نمی دهند آنگونه که شاید و زیبد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ شیدا قایدحسینی/ دگربار اگر زائر مشهد شدی، بیشتر در مسجد گوهر شاد بنشین، به در و دیوار هایش، به کاشی های آبگونش دست بکش، این دیوار ها حرف دارند، بغض دارند، حرف های ناگفته و در نطفه خفه شده… این دیوار ها روزی با خون غسل داده شده اند و انعکاس فریاد مظلومیت هزاران مرد و زن را در دل نهفته دارند!

فریاد از جاهلیت مدرن آن زمان، برداشتن پوشش از سر بانوان ایرانی به قیمت ضربات باتوم و چکمه، شلیک گلوله و متاثر از کلاهِ سوغاتِ فرنگ!

در کشورمان بانوانی هستند که پوشش آنها ممکن است مطابق عرف جامعه نباشد. حضرت آقا می فرمایند دل متعلق به این جبهه است. جان دلباخته ی به این اهداف و آرمان هاست. آیا باید آن ها را رد کرد؟! پس تکلیف مدارا، انسانیت و خوش رویی که از قوی ترین آرمان ها و آموزه های دینی است چه می شود؟

آیا ما می توانیم ادعا کنیم که کامل و بی نقصیم؟! رهبر انقلاب می فرمایند نقص او در ظاهر است و نقص من در باطن: “آیا تو چنان که می نمایی هستی؟!”

بعضی ها فقط به مساله پوشش نامناسب چسبیده اند، حال آنکه خلاف های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هم وجود دارند که چه بسا نقشی مخرب تر داشته باشند و در صورت رسیدگی نکردن، اثرات جبران ناپذیری بر پیکره ی جامعه داشته باشند.

باید مسلح به سلاح معرفت و استدلال باشیم. باید خودمان را به منش و اخلاق نبوی زیبنده کنیم. حجاب به معنای صرفا پوشش چادر نیست، حجاب و عفاف مکمل همدیگر هستند و هرکدام به تنهایی ما را رشد نمی دهند آنگونه که شاید و زیبد!

اگر پوشش برتر را انتخاب کردیم سعی کنیم مبلغ پیام عفاف، خوش اخلاقی، وقار، متانت و زیبایی باطن و ظاهر توامان باشیم بدون اینکه خاطری مکدر شود و دلی شکسته شود و دین گریزی را ناخودآگاه رواج داده باشیم!

سخن آخر: من بزرگترین معجزه های زندگی ام را از کسی دارم که نامش گره های زندگی ام را با حوصله وا کرده است و غباری از چادر خاکی اش برکت می شود برای تمام دنیا و آخرتم.

امید بسته ام به روزی که بیچاره ام، روزی که در حسرتم، پشیمان و سر افکنده ام و دادرسی نیست و تنها دستاویزم، تار و پود چادر توست مادر. 

بانوی دو عالم،  هوایم را داشته باش، فرشته ها را نمک گیر دعای خود کن اغیثینی…
انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*