پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
13 ربيع أول 1442
Thursday, 29 October , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی » گزارش
  • شناسه : 297886
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
مدیران و سردمداران دولت دارای تفکرات لیبرالی و غربی هستند/ عقبه فکری فتنه سال ۷۸ سال ها قبل از آن بسته شده بود
مدیران و سردمداران دولت دارای تفکرات لیبرالی و غربی هستند/ عقبه فکری فتنه سال ۷۸ سال ها قبل از آن بسته شده بود
در میزگرد دانشجونیوز عنوان شد:

مدیران و سردمداران دولت دارای تفکرات لیبرالی و غربی هستند/ عقبه فکری فتنه سال ۷۸ سال ها قبل از آن بسته شده بود

قسمت دوم میزگرد پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز با موضوع فتنه کوی دانشگاه در دولت اصلاحات، با حضور عبدالرحیم افروغ مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر و روزبه خدادادی مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز برگزار شد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ قسمت دوم میزگرد پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز با موضوع فتنه کوی دانشگاه در دولت اصلاحات، با حضور عبدالرحیم افروغ مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر و روزبه خدادادی مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز برگزار شد.

عبدالرحیم افروغ مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر در ادامه میزگرد قبل و در پاسخ به سوال یکی از همراهان لایو مبنی بر دلیل لزوم مطرح کردن مسائل سیاسی با توجه به مسئله معیشت و اقتصادی کشور و… بیان کرد: اتفاقاً ما داریم اصل بحث و مهم ترین نکته را مطرح می‌کنیم و آن اینکه اگر امروز ما مسئله معیشت و دغدغه معیشت را داریم، اگر در هفته عفاف و حجاب، برای نوجوانان و جوانان خود این دغدغه را داریم، اینها همه دستخوش نگاه سیاسی مسئولین است و اتفاقاً کاملا مرتبط با بحث.

دانشجو باید علمدار باشد

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر در ادامه اظهار داشت: سیاست یعنی شیوه حکومت داری، یعنی شیوه مملکت داری. علتِ مسئله عفاف و حجاب، وضعیت معیشتی مردم، وضع دلار و دیگر مسائل موجود در کشور، دستخوش تصمیم های سیاسی و تصمیم گیران سیاسی کشور هست. با توجه به شرایط پیش آمده و تقابل تفکرات سیاسی، دانشجو می بایست پیشرو و علمدار باشد. همچنین صرفا نباید درگیر مسائل معیشتی باشد، بلکه باید فکر تحقق دولت جوان انقلابی در ۱۴۰۰ باشد. شهید بهشتی می‌فرمایند دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بمانند، نماز امت قضامی شود. موذن باید یک ساعت قبل از اذان بیدار بشود نه اینکه با اذان بیدار بشود.

می گویند دانشجو سیاست زده است

روزبه خدادادی مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز بیان کرد: در توجیه این تفکر گفته می‌شود که این سیاست زدگی است. ما دولت‌های مختلف را با تفکرات خاص سیاسی خود داشتیم. جوانان ما می‌گویند چه لزومی به بحث سیاسی هست الان نیاز به بحث معیشت و بحث اقتصادی داریم. مسائل معیشتی در اولویت بالاتری نسبت به سیاست قرار گرفته است. و در هر دولت دلیل رای مردم، به دولت قبل برمی گردد.

افروغ در ادامه گفت: تضاد ما با تفکر غرب گرایی این است که سیاست را از بقیه شئون زندگی جدا نمی بینیم و مخالف سکولاریسم هستیم. ما قائل به سکولاریسم نیستیم ما قائل به این هستیم که اقتصاد و سیاست درهم تنیده است. اقتصاد، سیاست و دین هیچکدام از هم جدا نیستند. ما برش های جدای از اینها را نمی‌بینیم بلکه این دو را با هم می بینیم. جدیدترین و مدرن ترین شیوه حکومت داری انقلاب اسلامی است. مدیران فرهنگی در دولت نسبت خود را با انقلاب اسلامی هیچگاه شفاف نکرده‌اند. ما باید معنای سیاست را بفهمیم. سیاست به معنای دانستن شیوه حکومتداری است. حکومت انقلاب اسلامی از مدرن ترین نوع شیوه های حکومتی در جهان است.

سیاست زدگی جوانان مربوط به تفکرات غربی است

افروغ در رابطه با تفکرات لیبرالی دولتمردان تبیین کرد: مدیران فرهنگی دولت، شیوه حکومت داری آنها نسبت خود را با انقلاب هرگز مشخص نکرده اند. مدیران و سردمداران دولت، دارای تفکرات لیبرالی و غربی هستند و طبق آرمان های انقلابی پیش نرفتند.

خدادادی اضافه کرد: سیاست زدگی جوانان و دانشجویان، در واقع سیاست زدگی نسبت به تفکرات غربی در دولت های مختلف است که به اسم سیاست های جمهوری اسلامی به خورد مردم می دهند.

عقبه فکری فتنه سال ۷۸ سال ها قبل از آن بسته شده بود

مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز در اشاره به اتفاقات سال ۷۸ اظهار داشت: در کتاب خاطرات افرادی که در وسط عرصه بودند، نکات جالبی هست که می گویند درست است که دولتمردان و سیاسیون و اصلاح طلبان بیشتر بین تجمع کنندگان بودند و به اسم آرام کردن و پایان دادن به تحصن می‌آمدند؛ اما با صحبت‌ها و تشویق‌های خود مردم را تحریک می کردند.

خدادادی ادامه داد: اسامی کسانی که آن موقع در جمع حاضر می‌شدند در برخی کتاب خاطرات آنها آمده است مثل مثل فائزه هاشمی، مثل مصطفی تاجزاده که آن موقع معاون امنیتی سیاسی وزارت کشور بود، مثل آقای موسوی لاری که وزیر کشور بود و بقیه افراد. کارشناسان سیاسی می‌ گویند زمینه و عقبه فکری فتنه سال ۷۸ سالها قبل از آن بسته شده و برنامه ریزی شده بود. طبق مدارک و اسامی موجود، اعضای فتنه ۷۸، در فتنه ۸۸ نیز حضور داشتند، حتی در سال ۹۸ نیز نقش داشتند.

افروغ بیان کرد: با مسخ واژگانی مانند آزادی و استفاده از کلمه اصلاحات به مقابله با انقلاب می پردازند. این شیوه تفکر وقتی می بیند که نمیتواند ۴ سال دیگر در کشور حکومت کند، در سال ۸۸ به پا می خیزد و معترض می شود. این جنگ فکری مشخص و آگاهانه ایجاد شده است. تقابل این تفکرات و انقلاب اسلامی درون نظام و کشور و زندگی و مردم ما وجود دارد.

در ادامه روزبه خدادادی بیان داشت: می گویند این دولت عرصه سیاست را باخته و امکان رای آوردن آن در دوره بعدی انتخابات بسیار کم است.

پاک شدن حافظه تاریخی مردم

افروغ ادامه داد: دانشگاه سیاسی نیست و دانشجو دغدغه اصلی خود را از دست داده است. دانشگاه کجا بود که برجام تصویب شد و سکوت کرد؟ تشکل کجا بود که سکوت کرد؟ دانشگاهی که به این مسائل نپردازد، مهدکودک است. آرمان های دانشجویی را روی کار بیاوریم. راهکار آن، اصلاح در گزینش اساتید، ساختار ، کتب و… است.

عبدالرحیم افروغ در پایان صحبت های خود اشاره کرد: با انقلاب اسلامی فرسنگ ها فاصله داریم. اگر در سال ۱۴۰۰ ملت انتخابی شایسته داشته باشد، باز برای دوره بعدی حافظه تاریخی ها پاک می شود و شخصی با اسامی و عناوین جدید ظاهر می شود.

در پایان روزبه خدادادی به معرفی کتاب سه جلدی با عنوان ایدئولوژی اصلاحات پرداخت.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*