شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
19 ذو الحجة 1441
Saturday, 8 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 297947
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
  • نویسنده : فاطمه‌ تاجیک
چادر محدودیتی‌ است که مصونیت می آورد
چادر محدودیتی‌ است که مصونیت می آورد
دل نوشته دانشجویی/ فاطمه تاجیک

چادر محدودیتی‌ است که مصونیت می آورد

می گویند چادر محدودیت نیست، مصونیت است! من اما می گویم چادر محدودیتی‌ است که مصونیت می آورد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ فاطمه تاجیک/ با معنای حجاب زود آشنا شدم، شاید در اوایل کودکی و پیش از ورود به مدرسه… به یاد دارم پایه های بالای دبستان که بودم، گه گاهی برای مدرسه چادر می پوشیدم و خانواده نه اجبار و نه منعی داشت.

محیط من پر بود از محجبه هایی که از حجاب خود راضی بودند و افرادی که چندان تمایلی به حجاب نداشتند، مرا هرگز مجذوب پوشش‌های خود نکردند.

با این همه من در دبیرستان مفهوم حجاب را درک کردم. آنگاه که نیاز به آن را از عمق جانم حس می کردم و چادر برایم حکم سنگر و پناهگاهی داشت که با آن به ساحل امنی دست می یافتم…!

لذت آن را وقتی چشیدم که در ارتباط، نگاه ها را به کلامم دیدم، نه اندامم! لذت آن را وقتی چشیدم که مرا با شخصیتم، رفتارهایم و سخنانم شناختند، نه با ظاهر و قیافه‌ام…!

آری حجاب لذت دارد؛ اما لذت آن را وقتی میچشی، که تک تک سلول هایت آن را از تو بخواهند؛ نه اینکه خود را مجبور کنی به حجاب و آنگاه خودنمایی از لابه لای حجابت بیرون بزند… یا اینکه هی از آن بنالی که با چادر آرتروز گردن گرفتم، کمرم درد می کند و قص علی هذا…

می گویند چادر محدودیت نیست، مصونیت است! من اما می گویم چادر محدودیتی‌ است که مصونیت می آورد…! آری محدودیت است در گرمای تابستان حجاب کنی. محدودیت است با آن همه زیبایی، خود را به رخ نکشی.

من اما می گویم هرجا، محل به رخ کشیدن زیبایی نیست و هرکس لایق زیبایی تو نیست! زیبایی تو بها دارد و او باید برای داشتن زیبایی های تو خود را ثابت کند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*