شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
19 ذو الحجة 1441
Saturday, 8 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 298112
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
  • نویسنده : علیه شورکی
به کدامین جرم و به کدامین گناه؟!
به کدامین جرم و به کدامین گناه؟!
دل نوشته دانشجویی/ علیه شورکی

به کدامین جرم و به کدامین گناه؟!

امام معصوم من! به کدامین جرم و به کدامین گناه شما را شهید کردند؟ نمی دانستند محبوبیت یک انسان با به شهادت رسیدنش بیشتر می شود و هرگز کم رنگ نمی شود.

به‌ گزارش “دانشجونیوز“؛ علیه شورکی/ به کدامین جرم و به کدامین گناه؟! راستی برای چه بود؟ بخاطر اینکه داناترین مردم زمان خود بودی؟ به خاطر اینکه کم سن و سال بودی اما از خلیفه های کسری نشین داناییت بیشتر بود؟ به خاطر اینکه مردم را به سمت خداشناسی هدایت می کردی؟! یا به خاطر اینکه با سن کمت دریایی از علم بودی؟!

بگویید کجا شربت زهرآلود را مزد این همه زحمت می دهند؟! کجا دیده اید که رهبر محبوب خود را مسموم کنند؟ در شهر شما مسمومیت عرف است تا به کی خمار مستی؟

خدایا دوازده شاخه گل به ما عنایت کردی اما قدر یازده شکوفه ی آن را ندانستند، پس چطور می توانیم توقع داشته باشیم آن دوازدهمین را بر روی زمین بیاوری، حال آن که وقتی ۵ساله بود قصد کشتنش راداشتند.

امامم! امام معصوم من، از زمانی که تو به این دنیا قدم نهاده ای دریایی از علم در خروش است که هنوز که هنوز است از خروش نیفتاده است. آن زمان که کودکانه در کوچه های مدینه قدم برمی داشتی در چشمانت شور کودکانه ای بود که انسان را به وجد می آورد.

امامم! با همان زبان کودکانه خیلی از مشکلات مردم را حل می کردی و با این قدرت تفکر همه در حیرت فرو می رفتند. البته از امامی از نسل علی(ع) و فاطمه (س) کمتر از این هم نمی شود توقع داشت. چه سختی هایی را که به جان خریدی تا ما امروز پیرو دین باشیم. نه تنها شما،دوازده خورشید درخشان که همگی در تلاش بودند.

امام معصوم من! روی برگرداندن از حق کار افراد ظالم است، ظالمی چون معتصم که وجود شما را خطری برای خود می پنداشت؛ اما در خیال خام بود؛ زیرا محبوبیت یک انسان با به شهادت رسیدنش بیشتر می شود و هرگز کم رنگ نمی شود.

همگان بدانند در تمام تواریخ همه بر دشمنان شما لعن و برشما درود می فرستند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*