پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
8 جماد ثاني 1442
Thursday, 21 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 298135
  • ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
  • نویسنده : فاطمه‌ تاجیک
امروز سالروز ازدواج یک زوج آسمانی
امروز سالروز ازدواج یک زوج آسمانی
دل نوشته دانشجویی/ فاطمه تاجیک

امروز سالروز ازدواج یک زوج آسمانی

امروز سالروز ازدواج یک زوج آسمانی‌ یعنی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) است و امشب در عرش اعلی، سروری برپاست.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ فاطمه تاجیک/ وارد ماهی می شویم که روز اولش متبرک به نام دوبنده خاص خدا، حضرت علی، مولای ما شیعیان و حضرت زهرا مادر تمام عالمیان است.

آری امروز، سالروز ازدواج این زوج آسمانی‌ است و امشب در آسمان هفتم، در عرش اعلی، سروری برپاست… چه پیوندی بالاتر و پاک‌تر و باارج‌‌تر از این؟! دختر خاتم الانبیاء با تنها ولی و وصی او.

گمانم امروز زمین و درختان و تمام ذرات این دنیا خوشحالند. ما چه کم داریم؟! ما که شیعه‌ی مولا هستیم و یک عمر خود را رهرو این بزرگان خوانده‌ایم و چه شادی ای بالاتر از آنکه به میمنت بندگان خاص خدا باشد.

خوب است ما رهروان کمی از سیره زندگی این دو گوهر زمینی بدانیم تا خوب رهروی کنیم و پا در رکابشان نهیم. خوب است بدانیم دختر فرستاده خدا، در شب عروسی لباس عروسش را به مستمندی بخشید. خوب است بدانیم خدا برای این بانوی زلال آب را مهریه کرد و خوب تر اینکه بدانیم مولایمان تنها داشته خود که یک زره جنگی بود را مهر بهترین دختر عالم کرد..!

چقدر از الگوهایمان به دوریم… نه؟ ما که مهریه‌هامان سر به فلک می کشد. ما و بخشش لباس عروس؟! یاللعجب…! ما باید اطرافیان را زیر فشار هزار قرض و وام قرار دهیم تا مجلسمان دهان پر کن باشد. تا فلانی و فلانی خوب تعریف کنند و کسی نگوید کم و کسری بوده.

ما را چه کار با فقرا! همین که جیب خودمان پر باشد بس است! چقدر از سبک زندگی پیشوایانمان فاصله گرفته‌ایم…! ما که در زندگی هامان بندگی خدا، عشق میان زوج‌ها برای خدا، رنگ باخته‌است. مچ گیری نداریم، سرزنش هم نیست!

چند خطی تلنگر بود تا بدانیم کجای کاریم. تا بدانیم شوق و ذوق تنها، حرف و ادعای خالی ما را به مقصود نمی رسانند.

باید تکانی به خودمان بدهیم…!

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*