شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
19 ذو الحجة 1441
Saturday, 8 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 298279
  • ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
  • نویسنده : مرضیه تمیمی
جمعه خونین زائران خانه خدا
جمعه خونین زائران خانه خدا
دل نوشته دانشجویی/ مرضیه تمیمی

جمعه خونین زائران خانه خدا

اینک بعد از گذشت سال ها از آن جمعه ی خونین سال ۶۶ و شهادت زائران خانه خدا، آن هایی که دم‌ از دموکراسی می زنند خیلی خوب شناخته شده اند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ مرضیه تمیمی/ خیابان های مکه شرمگین تر از هر روز به خونابه های ریخته شده زل می زنند. صدای زجه ی زنانی از جنس آزادگی هنوز بر دیوار های این شهر سلسله وار تکرار می شود.

چادرهایی خاکی که قاموسشان آزادگی است خون را برچهره ی خود دیده اند و در نهایت تبسم چهارصد قلب لبریز از انتظار که به شوق دیدار محبوب خویش می شتابند. غیرت هایی که خود را حراج قدرت نمایی ابرقدرت های پُر ادعا کرده اند بیشتر به چشم می خورد.

مظلومیت راهی برای انکار ندارد؛ حتی اگر چهره ی سرد باتوم به دستان لحظه به لحظه، خشمگین شود جمعه ای که غروبش را خون گرفته و خورشید شرمسار از محل طلوعش سر به بیابان گذاشت.

در عجبم، شرمساری را بر در و دیوار این شهر دیدن راحت بود اما وقاحت انسان ها بیش از پیش جلوه می کند زمانی که حتی آمبولانس را مورد تهاجم خود قرار می دهند.

ادعای بشر دوستی و دموکراسی یکی از سکانس های تراژدی تکراری است که حتی در ادعا هم دیگر برای خود مخاطبی نخواهد داشت.

به خیال خود حق طلبی را در نطفه خفه کرده اند، امانمی دانستند حق و حقانیت در قاموس مردگان جایی نخواهد داشت. جهانی لبریز از سکوت، فریاد را به جان خریدند و ندای مظلومیت مردم کشوری را با گوش دل به خاطره ها سپردند.

و اینک بعداز گذشت سال هااز آن جمعه ی سال ۶۶، خون خواهی آنهایی که دَم از دموکراسی می زنند به صورت عینی نمایان شده است و عبرتی که دیگر صدای ظلم ستیزی با خون نه تنها خفه نخواهد شد، که به دل خاطرات سپرده می شود و مشق روزانه آنان که برای تفهیم مواضع خود جان مردم برایشان کوچکترین ارزشی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*